05/06/2026
Šiaulių policijos iniciatyva daugiau nei prieš dešimt metų naujoje areštinėje buvo išeksponuoti bildukų sukurti kraštovaizdžiai. Šią savaitę areštinės darbuotojai priėmė bildukų būrį ir pravedė įdomią ekskursiją.
Labai maloniai nustebome, kad po dešimties metų nuotraukos vis dar puošia areštinės sienas ir kameras - nukentėjo vos vienas kitas darbas. Pareigūnai akylai prižiūri ir saugo fotografijas, ačiū jiems 🌵
Fotografijos namų bendruomenė prisijungė prie dar vieno gražaus projekto - bildukų sukurti peizažai tapo naujos Šiaulių policijos areštinės kamerų papuošimu. PIRMĄ KARTĄ Lietuvoje kamerų interjerą papildė meno kūriniai. Šis grožio eksperimentas sudomino ir Lietuvos policijos generalinį komisarą Liną Pernavą, svarstantį šią idėją perkelti ir į kitas laisvės apribojimo vietas.
Žemiau - citata iš Šiaulių policijos svetainės :
"Generalinis komisaras buvo nustebintas Šiaulių policijos idėja griežtą, daug kur metalu „inkrustuotą“ areštinės aplinką sušildyti estetikos fragmentais. Sulaikytųjų kameros papuoštos Šiaulių fotomenininkų darbais. Idėja tokia: ten, kur gražu ir švaru, žmonės stengiasi ir patys palaikyti tvarką. Tikimasi, kad meninės fotografijos kels sulaikytiesiems tik teigiamas emocijas ir tai turės įtakos areštinės aplinkos tausojimui. Šią idėją įgyvendinti Šiaulių apskrities policijai padėjo Fotografijos namai ir jų vadovas Rolandas Parafinavičius. Linas Pernavas su fotografu diskutavo, kad tokią idėja galbūt tikslinga panaudoti ir kitose laisvės apribojimo vietose."