26/11/2013
Fotózás intézményekben!
Gyermekkorunk szép emlékeihez tartozik az óvodai, iskolai képek nézegetése. Felleljük fiatalkori önmagunkat és jókat derülünk a régi retro stílusú hajviseleten. Hozzá tartoznak minden család múltjához és néha egy-egy családi eseményen előkerülő fényképalbum érdekes élmény.
Nincs ez ma sem másképp. A világ persze fejlődik, ahogy a technika is és az elvárások is.
Mi gyermekfotósok intézményi kereteken belül is szoktunk fotózni, megőrizve ezt a szép hagyományt.
Ám több ismerősömtől hallottam elszomorító híreket. Egyrészt a csapnivaló minőség terén, másrészt az egyéb területeken. Ma amikor pár ezer forintért vehető egy viszonylag jó minőségű digitális gép, rögtön mindenki fotográfusnak képzeli magát.
Ám a professzionális fotográfia sokkal többet jelent mint egy gép megvétele és használata.
A professzionális fotográfus, képzi magát, évről évre követi a képalkotási trendeket és újabb módszereket sajátít el. Megvásárolja a szoftvereket és a feldolgozó gépeket, weboldalt tart fenn, vállalkozást (céget) vezet annak minden költségével, kapcsolatot tart fenn a megrendelőivel, és nem utolsó sorban megvásárolja és karbantartja a technikai felszereléseit.
Kedves hobbi fotós, kedves intézményvezető!
Az intézményi fotografálás nem abból áll, hogy egyszer csak gondolok egyet és lefotózom az összes gyereket a fal előtt aztán előhívok találomra x mennyiségű képet és rátukmálom a szülőkre!
Sem választási lehetőség, sem elérhetőség nincs feltüntetve, számlát/nyugtát nem ad, sem a képek utólagos felhasználása nincs garantálva.
Sajnos nem egy intézményben ezt tapasztalom mint szülő, Veresegyházon is és Budapesten a Kárpát utcában is hasonló állapotok uralkodnak.
Az intézményi fotózás ott kezdődik, hogy az
intézménnyel szerződést kötünk, mint fotográfiai vállalkozás, hogy adott időszakban használhatjuk az egyik termet fotózásra.
A szülők felé nyilatkozatot küldünk ki amin szerepel a fotózás dátuma, az elérhetőségünk, referenciáink, és a szülő beleegyező (vagy tiltó) nyilatkozata a fotózással kapcsolatban.
A nyilatkozaton is és a weboldalainkon is világos követhető árlista szerepel!
A fotózás végeztével jelszóval védett tárhelyen megtekinthetők a képek és a szülők szabadon választhatnak, nincs rátukmálás, nincs kényszer.
A kész képek mellé minden esetben blokkot csatolunk kérésre számlát adunk.
az egész folyamat követhető és a szülők felé elérhetők vagyunk bármely kérdéssel.
Kedves intézményvezető, gondolja át nem mindig a legolcsóbb fotográfus a legjobb döntés!
Üdvözlettel
G-art Stúdió