11/10/2024
Tartozok néhány köszönetnyilvánítással!
Kezdeném a kiállításon szereplő fotósokkal. A folklór 21. században betöltött szerepe (fotósként és táncosként egyaránt) szívügyem, ezért igazán jó látni, hogy ilyen sok kiváló fotóst foglalkoztat a téma.
A következő köszönet Szarka Klárát illeti, aki Czingel Szilviával (az intézmény kurátorával) egy olyan kiállítást hozott létre, ahol a különböző alkotók képei egy egységet alkotnak! Vízvárdi András látványtervezőt se hagynám ki. A kiállítás egésze a fotók mellett is egy igazi vizuális élmény. És természetesen a Hagyományok Háza-nak is köszönjük, hogy teret ad a tárlatnak.
A megnyitó eseményen Both Miklós, Korniss Péter, és Szabó T. Anna kedves, és sokszor elgondolkoztató, filozófiai mélységeket feszegető, időnként pedig akár humoros gondolatai is igazán illettek a képanyaghoz. A Magyar Állami Népi Együttes művészei pedig zenével és tánccal elevenítették meg az eseményt.
Szintén nagy-nagy köszönet Timea Németh-nek, aki a kiállításon szereplő képem témáját adó Szászcsávási Zenekar menedzsereként, táborok, koncertek, táncházak szervezőjeként kalauzol a kis erdélyi falucska világában, és igazán motiválóan segít egyengetni a fotós projekt útját!
És bár a végére hagytam, a legnagyobb köszönet mégis a szászcsávási zenészeket, és a falu lakóit illeti, amiért bepillantást nyújtanak az életükbe, és mindig szívéjesen fogadnak. Igazán sok élmény fűz már hozzájuk, és ez remélhetőleg gyarapodni is fog!
És szintén köszönet mindenkinek, aki ellátogat megnézni a kiállítást. Szerintem a többi fotós nevében is mondhatom, hogy a képek akkor kerülnek igazán a helyükre, amikor eljutnak a nézőkhöz és így ők is részesévé vállnak a történetnek.