13/06/2026
102 km lefutva💪😍
Neveztem egy bő hónapja a 1 way ticket backyard ultrára Tihanyban. Ennek a versenynek a lényege, hogy 6.7km egy loop (kör) és mindig 1 órád van teljesíteni, minden újabb órában indul az új kör, késni nem lehet, hamarabb indulni sem. A verseny addig tart, ameddig csak 1 ember marad, illetve neked addig, ameddig bírod.
Nem sokat tudtam készülni, durván 30 nap alatt a 25km-es leghosszabb távomról (idei, mert tavaly lesérültem és újra kellett kezdeni az egészet) 102km-re sikerült feltornázni magam. 15 kört teljesítettem, ami 100.5 km és hát az este 8 órás indulás miatt nem volt könnyű, majd a 16. körben kb 1.5 km-re a rajttól a testem azt mondta, hogy ennyi volt, a lábaim nem mozdultak tovább és Ákos és Szerena autóval összeszedett.
Életem talán legkeményebb versenye volt. Küzdelem a fáradtsággal, kilometerekkel, a tihanyi nonstop szintkülönbségekkel és a nemalvással (no meg a rossz gyomorral).
Azzal a céllal mentem, hogy szeretnék legalább 100km-t futni és ez sikerült, amire nagyon büszke vagyok💪
Egyrészt köszönhető ez a legszuperebb segítőimnek, akik ejszakaztak és fáztak velem, azaz Ákosnak és Szerenának, másrészt a futótársamnak, Józsefnek, akivel majdnem az egész versenyt együtt küldtük le! Brutális volt, fáj mindenem, szerettem és utáltam. De ilyen ez a backyard, egy valódi perverziója az ultra világának!
Egyébként a mezőny jobbik harmadában/negyedében végeztem, de a legjobbak még valószínűleg hétfőn is futnak majd🥹