Juhász-Fodor Tímea Photography

Juhász-Fodor Tímea Photography Segítek megőrizni azt, amire emlékezni szeretnél. Páros. Kismama. Baba. Gyerek. Család.Őszinte fotók.

"Aki kifelé figyel, álmodik; aki befelé figyel, felébred."Carl Gustav Jung
11/08/2024

"Aki kifelé figyel, álmodik;
aki befelé figyel, felébred."

Carl Gustav Jung

09/08/2024

Amit minden fotózás előtt megfogadok, de aztán... 😂

Az a helyzet, hogy szeretek biztosra menni... Mivel a gyerekek folyton izegnek-mozognak, nem engedhetem meg magamnak, hogy egy pislantás vagy egy hirtelen mozdulat miatt kukába kerüljenek a legklasszabb képek, amiken egyébként a család minden tagja jól néz ki, és abszolút megdobbantják az anyai (és az apai) szívet.

Sorozatfelvételre állítom a fényképezögépemet, és nyugodt szívvel készítek sokkal több képet, mint kellene. Mert így lehetek biztos benne, hogy köztük lesznek azok a gyöngyszemek, amiket látni szeretnék.

Szerinted leválogatás után kb. mennyi kerül a (ügyfél) galériádba, ahonnan ki tudod választani a kedvenceidet? Tippeld meg! :)

Egy várva várt kislány 3. születésnapja.A fotózás előtt, amikor még csak készülődtünk, Noémi anyukája azt mondta, hogy a...
07/08/2024

Egy várva várt kislány 3. születésnapja.

A fotózás előtt, amikor még csak készülődtünk, Noémi anyukája azt mondta, hogy az első 10-15 percben biztos meg lesz szeppenve, de reméli, hogy sikerül majd feloldódnia...
Ehhez képest amikor végre találkoztunk, Noémivel egymásra néztünk, összemosolyogtunk, és ennyi. Olyan volt, mintha 1000 éve ismernénk egymást. Feszengésnek, szégyenlősségnek nyoma se volt. Végigpörögte a fotózást.
Imádom azt a kedves, vidám lelkét és azt a tiszta szeretetet, ami átsüt a fotókon.



05/08/2024

Elmesélem...]

Hogyan lettem fotográfus?

Már kislánykoromban is én voltam a családi krónikás. Valahogy úgy kezdődött, hogy ha anyukám fotózott, valakinek mindig furcsán lemaradt a feje, ezért átvettem tőle ezt a feladatot... 🤣

Amikor az egyetem előtt külföldre mentem dolgozni, az első fizetésemből fényképezőgépet vettem, és igyekeztem rögzíteni az angliai életem legjobb pillanatait.

Aztán berobbant a digitális fotózás, így az elsőszülöttem cseperedését már én is egy ilyen géppel örökítettem meg.

2015-ben, amikor a 2. babánkat vártam, a férjem születésnapi meglepetésként egy tükörreflexes fényképezőgéppel lepett meg... Örültem, mint majom a farkának, és elhatároztam, hogy megtanulom profin kezelni, nem csupán automatán.

2017. februárjában a tesóm és én Olaszországba csöppentünk 1-1 babával és a fényképezőgépemmel. Csodálatos, sorsfordító utazás volt. Én ott, akkor határoztam el, hogy meg akarok tanulni jól fotózni.

1 hónappal később már egy fotós tanfolyamon ültem, amit egy másik követett. Kinyílt a világ, és szeptemberben beiratkoztam az OKJ-s képzésre. Év elején kiderült, hogy úton van a 3. babám, így az első évet várandósan toltam végig, a 2. évet pedig egy újszülött babával kezdtem. Az első kiállításunkon még nagy hassal vettem részt, a másodikon - néhány héttel később - már a legkisebb fiammal.

Hálás vagyok neki, amiért végigküzdötte velem az egészet, és tényleg soha nem gátolt semmiben. Így utólag visszanézve, tuti nem voltam normális, hogy szülés előtt pár nappal még a színházban voltam fotós gyakorlaton, szülés után 3 héttel pedig - a picivel együtt - már kint voltam terepen, darulesen a fotóstársaimmal. Olyan jól álcáztam, hogy a tanárunk észre se vette... 🤭😅 Köszi Géczi Zoli a fotókat! 🙏😇
De sokszor jött velem elméleti és Photoshop órákra is. 🥰

A történetnek persze nincs vége. Hiszek az életfogytig tartó tanulásban. Köszönöm Ingrid és Bea , hogy az utamon tartotok, és segítitek a fejlődésemet! 😇🙏🥰

👀 Te mikor és hogyan találtad meg álmaid munkáját?

Van még egy csomó hasonló sztorim.
Meséljek még?
:)
Ha nem akarsz lemaradni, kövess be!

Színes vagy fekete-fehér? 🤔Szerinted? 👀
04/08/2024

Színes vagy fekete-fehér? 🤔
Szerinted? 👀

02/08/2024

A márkám.
A küldetésem.
A hitvallásom.

Amikor sok évvel ezelőtt, az 1. óvodai fotózás után megkaptam a "profi" fotót a kisfiamról, majdnem sírva fakadtam... Totál életlen volt, de ami legjobban bántott az a gyerekem arckifejezése volt... Mint egy riadt kismadár... 🥺 Szívbemarkoló érzés még most is nekem...
Ekkor értettem meg, hogy nem elég valakiről technikailag jó - értsd: éles - fotót készíteni... hanem valahogy a modell lelkét is rá kell varázsolni a képre.

Az én küldetésem az, hogy szép és természetes fotók őrizzék azok arcvonásait, akik a legfontosabbak számodra.

Anya vagyok, aki imádja a gyerekei huncut nézését, a mosolyát. Tudom, hogy te is szeretnéd ezeket örökre megőrizni.

Anya vagyok. Akiről nagyon ritkán vagy sosem készül fotó. Ha mégis, az béna és vállalhatatlan. A gyerekeimmel közös fényképem meg még kevesebb van... Valószínűleg egyáltalán nem lenne, ha nem dolgoznék azon, hogy szülessenek ilyenek... mert nekem fontos, hogy milyen fényképek alkotják a családi örökségünket.

Nő vagyok, aki nem szeret, nem tud (nem akar) jól pózolni. Aki a természetes, önazonos képeket szereti. Magáról is.

A márkám, - a - én vagyok. 🙃 Végtelenül türelmes, kedves és közvetlen, aki a fotózás alatt minden idegszálával RÁD koncentrál.

Nagy örömmel készítem el neked azokat a fotókat, amiket kincsként fogsz őrizgetni, és majd egyszer továbbadni a gyermekeidnek, unokáidnak.

Páros fotók. Lánykérés. Babavárás. Az első képek a babával. Családi képek. Az első szülinap. Otthon. Stúdióban vagy kint, a szabadban.

A hitvallásom: mindenkiről lehet csodálatos, fantasztikus képeket készíteni. Lelkileg is fontos, hogy tudd, ki vagy, honnan jöttél, és hová tartasz. A fotók kis időkapszulaként őriznek mindent... Arcvonásokat, mosolyt, érzéseket... MINDENT...

Ha érzed a hívást, keress bátran! 🌷

Ui.: Sajnos nem engedte az eredeti hanggal közzétenni, de beteszem ide a linket kommentbe. :) ;)

Gyerekek. Őszintén és tisztán szeretnek. Összebújnak. Kuncognak. Bolondoznak. Megölelik egymást. Aztán megsértődnek. Öss...
31/07/2024

Gyerekek. Őszintén és tisztán szeretnek. Összebújnak. Kuncognak. Bolondoznak. Megölelik egymást. Aztán megsértődnek. Összevesznek. Vitatkoznak. Majd 5 percen belül kibékülnek. Újra összebújnak. És megint nevetgélnek. Ilyen egyszerű ez. ❤️❤️
Ők nem akarnak se többnek, se jobbnak látszani, mint amilyenek. Hát, nem csodálatos?

Nincsenek pózok. Se műmosolyok. Csak ők ketten. És a szövetségük. ❤️❤️

Azt szeretem legjobban a fényképekben, hogy hűen őrzik azokat a pillanatokat, képeket, amikre mindig emlékezni szeretnék...
16/05/2024

Azt szeretem legjobban a fényképekben, hogy hűen őrzik azokat a pillanatokat, képeket, amikre mindig emlékezni szeretnék, és rájuk pillantva bármikor visszautazhatok az időben.

Ha csodálkozunk, hogy olyan, mintha 1 szempillantás alatt cseperednének fel a gyerekek, akkor ez az érzés a kutyusokkal kapcsolatban még hamarabb megérkezik...
Mintha tegnap lett volna, hogy hazahoztuk a kis fekete gombócot... Emlékszem, ahogy reszketve ült az ölemben, most meg már 2 éves "nagy" kutya (a kis törpe tacsi 🤭😁😍)... Kutya-életben számolva ő már 14 éves!!!

Amit imádok benne - a különleges tacsi-személyiségén kívül, - azok a csillogó gombszemei és a bársonyosan puha fülei, amik vagy háromszöget rajzolva figyelnek, vagy viccesen, oldalra csapva lekonyulnak, ezzel egy teljesen más karaktert mutatva. Ezt mindenképp meg akartam örökíteni.

Hiszem, hogy az állatok is érzik a különleges pillanatokat, eseményeket, napokat. Biztosan Maximus is tudta, hogy születésnapja van, és nem csak azért, mert befalhatott egy egész csomag jutifalit. 😄

Ő a leghálásabb, legdrágább szőrös teremtmény, akit valaha ismertem, és bizony sokat lehet tanulni tőle. Remélem, még nagyon sokáig fog boldogítani minket. ❤️🐾

Hozzászólásba teszek még képet, és hozok majd egy werk videót is. :)

Timi

Ma, az Állatok Világnapján nagy szeretettel gondolok minden kis és nagy jószágra, akik bearanyozzák az életünket.A mi na...
04/10/2023

Ma, az Állatok Világnapján nagy szeretettel gondolok minden kis és nagy jószágra, akik bearanyozzák az életünket.
A mi napjainkat Te teszed vidámmá, drága kis Maximus.

Sokszor elmélázom azon, hogy egy ilyen kicsi kutyatestben hogyan fér el ennyi szeretet, ennyi hűséges, önzetlen ragaszkodás és báj... de azt mondják, hogy a szőrös angyalok már csak ilyenek... pont, mint te...

Bársonyfülű. Okosszemű. Hangosan ásító. Hanyatt fekve horkoló. Őrszem. Laposan kúszó kis virsli. 😁 A legjobb barát és játszótárs. ❤️

Milyen a jó gyerekportré?(Szerintem. ;))Természetes. Őszinte. Megmutatja az igazi mosolyát.Visszaadja a személyiségét. H...
13/09/2023

Milyen a jó gyerekportré?
(Szerintem. ;))

Természetes.
Őszinte.
Megmutatja az igazi mosolyát.
Visszaadja a személyiségét.

Hiszen mi mást akarnál megőrizni belőle?
Olyan hihetetlenül gyorsan felnőnek...

Természetes, őszinte portrékért keress bizalommal! ❤

T.

"Néha testvérnek lenni még jobb, mint szuperhősnek lenni." (Marc Brown)Színes vagy fekete-fehér?Gyere, nézd meg sztoriba...
03/09/2023

"Néha testvérnek lenni még jobb, mint szuperhősnek lenni."
(Marc Brown)

Színes vagy fekete-fehér?
Gyere, nézd meg sztoriban! :)

Cím

Szeged

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Juhász-Fodor Tímea Photography új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Juhász-Fodor Tímea Photography számára:

Megosztás

Kategória