16/05/2020
Üdvözöllek az oldalamon! :)
Közel eltelt 7. év után elkészítettem a saját “oldalam”.
Röviden bemutatkoznék annak, aki nem ismer. :)
Latinyák Alex vagyok, 25 éves “szabadúszó” fotográfus.
A fotózás iránti érdeklődésem, 14-15 éves koromig vezethető vissza. Ott kezdődhetett valami bennem.
18. éves koromban vásároltam az első tükörreflexes fényképezőmet. Hosszú időn keresztül hobbi szinten, kattintgattam. Évekig magamat fejlesztettem, videók, fotós könyvek, ‘szakirodalmak’ ,tesztek alapján.
Rengeteget tanultam és motiválódtam a már régóta pályán lévő fotósoktól, akik a mai napra már mondhatni “kollégának” tekintenek.
Sok motivációt merítettem, Bánhalmi Norbert munkásságából és szavaiból.
Középiskolai tanulmányaim után, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző kar, testnevelő-edző szakos hallgatója voltam.
Az egyetem alatt a folyamatos hobbi fotózásból, kialakult egy rendszeres hivatásszerű érzés,és vonzalom a fotográfia iránt.
Ebben az időszakban döntöttem el, hogy emberekkel, személyekkel szeretnék foglalkozni a fotózás igen változatos világán belül. Az elmúlt években a portré fotózás vállt a fő profilommá. Persze emellett nagyon sok minden mást is szívesen lencsevégre kapok.
Az egyetem után, dolgozni kezdtem, ezzel párhuzamosan vittem tovább és fejlesztettem az akkor már hivatásnak tekintett fotózást.
Ezt követően elvégeztem szintén a Szegedi Tudományegyetem fotográfus képzését.
Jelenleg 2020.-at írunk és elmondhatom, a mai napra a hobbim lett a munkám! Ennél az érzésnél pedig nehéz jobbat kiemelni.
Az elmúlt 3 év legnagyobb célja, és a munkába fektetett energia fő motivációja volt, hogy Szegeden egy saját fotóstúdiót tudjak kialakítani.
Ez az idei évben sikerült!
Hamarosan megnyitja kapuit Szegeden, a saját kis birodalmam. :) 📷
Köszönöm, hogy végig olvastad a bemutatkozásom!
Fotózással kapcsolatos kérdéssel, időpontokkal, foglalásokkal keress üzenetben itt, vagy személyes profilomon❗️📷
Általam készített fotókat megtalálod az Instagram profilomon is.
Tisztelettel : Latinyák Alex