Sportphoto Press Media

Sportphoto Press Media Sportfotós 📸❤️⚽️
🇭🇺 Az oldalon található képek felhasználása engedélyköteles!
🇬🇧 Usage of the images on this page is subject to permission!

sport, sports, photo, sportsphoto, media,
video, sportsvideo, soccer, foci, labdarúgás

Nem, hogy 60.000-, hanem mindössze 6.000 néző jött össze a 2002. november 20-i, magyar-moldáv válogatott mérkőzésre, a r...
19/06/2026

Nem, hogy 60.000-, hanem mindössze 6.000 néző jött össze a 2002. november 20-i, magyar-moldáv válogatott mérkőzésre, a régi Üllői úti Stadionba. Igen, mert én már akkor is ott fotóztam ám. A mai "nagy fiúk és bérencek" meg megkérdezik, hogy ki is vagyok valójában, olyanok, akik akkor még a csapkodós lepkét sem nagyon tologatták a homokozóban. A Gellei Imre vezette válogatott a Király Gábor - Urbán Flórián, Korolovszky Gábor, Gyepes Gábor - Fehér Csaba, Lipcsei Péter, Lisztes Krisztián, Dárdai Pál, Szamosi Tamás - Gera Zoltán, Tököli Attila csapattal kezdett. Csereként lépett pályára Babos Gábor, Juhár Tamás, Bodnár László, Zavadszky Gábor, Böőr Zoltán, Kenesei Krisztián és Kabát Péter. A találkozó 1-1-es döntetlennel zárult. A gólunkat Dárdai Pál szerezte az 55. percben. De szép idők is voltak. Csak álmodoztunk normális körülményekről, a pálya széle akkor tiszta dagonya volt, Puskás Aréna pedig akkor még a Holdon sem volt...

2006. szeptember 28-án, Székesfehérváron, az EURO 2008-as pályázat esetmegbeszélésén készült a fotó a régi Sóstói Stadio...
18/06/2026

2006. szeptember 28-án, Székesfehérváron, az EURO 2008-as pályázat esetmegbeszélésén készült a fotó a régi Sóstói Stadionban. Itt is tárgyalt a horvát partnerekkel az MLSZ vezetősége. A fő-fő ember, Gyárfás Tamás bebizonyította, hogy sok helyre tud figyelni, mert a megbeszélés közben éppen a NAP TV honlapját frissítgette, nézegette és figyelte az élő adásának statisztikáját. Talán többek között ezért is lett a vége, ami...

Kedves Játékosaink, Szülők és a Női Labdarúgás Barátai!Nehéz szívvel tájékoztatunk Benneteket, hogy a Budafoki LC női sz...
17/06/2026

Kedves Játékosaink, Szülők és a Női Labdarúgás Barátai!
Nehéz szívvel tájékoztatunk Benneteket, hogy a Budafoki LC női szakága a 2026/27-es szezonban nem indul a bajnokságokban, a szakág megszűnik.
Az elmúlt időszakban a klub elnöksége igyekezett biztosítani a szakág működéséhez szükséges anyagi hátteret. Minden erőfeszítés ellenére azonban nem sikerült előteremteni az ehhez szükséges forrásokat, így megszületett ez a rendkívül nehéz döntés.
Köszönjük minden játékosnak, szülőnek, edzőnek, támogatónak és segítőnek az elmúlt évek közös munkáját. Egy fantasztikus közösséget építettünk, amelyre mindig büszkék leszünk és örökké értéke lesz!
A következő időszakban mindent megteszünk azért, hogy játékosaink és edzőink megtalálják a számukra legjobb folytatást ebben a rövid időben!
Köszönünk mindent! - írja a Budafoki LC Női Labdarúgás.

Még június 5-én fordult közérdekű beadvánnyal az Állami Számvevőszékhez a Ferenczvárosi C közép facebookos közösség admi...
17/06/2026

Még június 5-én fordult közérdekű beadvánnyal az Állami Számvevőszékhez a Ferenczvárosi C közép facebookos közösség adminisztrátora az FTC és Kubatov Gábor klubelnök, Fidesz-pártigazgató nagy fejlesztési projektje, a népligeti 25 milliárdos Fradiváros beruházás miatt.

„Tekintettel arra, hogy a projekt jelentős összegű közpénz - 25 milliárd forint - felhasználásával valósult meg - konkrétan NEM valósult meg -,kérem annak megvizsgálását, hogy a támogatás felhasználása, elszámolása, valamint az esetleges támogatási maradvány kezelése megfelel-e a vonatkozó jogszabályoknak és támogatási feltételeknek”– többek között ez állt az ÁSZ-hoz küldött beadványban, amiben hűtlen kezelés gyanújáról írt Németh Zoltán Lajos.

A közérdekű bejelentéshez csatolt egy részletet az FTC 2025. évi mérlegéből, pontosabban annak az úgynevezett kiegészítő mellékletéből, amiben ez áll:

„Mérlegkészítés időpontját követően, 2026. május 06-án tájékoztató levelek érkeztek a Honvédelmi Minisztériumtól, 2017. és 2019. évi sportcélú állami támogatások elszámolással részben el nem fogadott tételeiről. A tájékoztató levelekben rögzítésre került, visszafizetésre előirányzott összegek megfizetésének módja és időpontja tekintetében egyeztetés folyik a Támogató minisztériummal. A visszafizetés teljesítésének várható megkezdése nem érinti a Club szokásos szállítói és kötelező járulék, adó vagy illeték fizetési kötelezettségeit, az FTC működése stabil és biztosított.”

Vagyis maga a sportegyesület ismeri el, hogy a kilenc és hét éve kapott állami támogatásokról készült beszámolók egy részét nem fogadta el a honvédelmi tárca (akkor még oda tartozott a sportállamtitkárság, az új kormányzati struktúrában a belügy alá tartozik). Fontos a dátum is: május 6-án kelt a levél, vagyis már a választások után, de még az új parlament megalakulása előtt, így Orbán Viktor miniszterelnöksége idején. Ez azért fontos, mert másnap, május 7-én megjelent az Orbán-rendszer utolsó Magyar Közlönye, és benne a távozó kormány utolsó döntéseinek egyikeként a 1136/2026-os kormányhatározat.

„Orbán Viktor a talán utolsó kormányfői döntésével még segítő kezet nyújtott Kubatov Gábornak” – írtuk akkor, még a részletek ismerete nélkül, és mostanra kiderült: igazunk volt.

A magyar labdarúgó válogatott kezdőcsapata a 2002. október 16-i, San Marino elleni EB selejtező mérkőzésen. Ez is ám egy...
17/06/2026

A magyar labdarúgó válogatott kezdőcsapata a 2002. október 16-i, San Marino elleni EB selejtező mérkőzésen. Ez is ám egy nagyon szerethető válogatott volt, mégsem tudták vele megtölteni 24 éve a drukkerek még az újpesti Szusza Ferenc Stadiont sem. A háttérben látszik, hogy hely is lett volna még sokaknak. Az akkori csapatunk: Fehér Csaba, Lőw Zsolt, Dragóner Attila, Gyepes Gábor, Lisztes Krisztián, Urbán Flórián, Lipcsei Péter, Kenesei Krisztián, Tököli Attila, Király Gábor és Dárdai Pál. A kép nem lopott, hanem én készítettem.

Az NB I-es klubokat működtető gazdasági társaságok összesített bevétele 2025-ben megközelítette a 70 milliárd forintot, ...
17/06/2026

Az NB I-es klubokat működtető gazdasági társaságok összesített bevétele 2025-ben megközelítette a 70 milliárd forintot, ami több mint 10 százalékos növekedést jelentett az előző évhez képest. A hosszabb távú trend azonban még ennél is figyelemreméltóbb: a bajnokság bevétele a Fidesz-kormányok időszaka alatt közel kilencszeresére emelkedett – ez derül ki a G7 interaktív grafikonjából.

A növekedés különösen annak fényében jelentős, hogy a bajnokság létszámát időközben 16-ról 12 csapatosra csökkentették. Vagyis kevesebb klub között oszlik meg a korábbinál jóval nagyobb pénzmennyiség.
A hagyományos nagy klubok közül a legnagyobb nyertesnek a Ferencváros tekinthető.

Az FTC Labdarúgó Zrt. bevétele 2025-ben már ötvenszerese volt a tizenöt évvel korábbi szintnek.

Nemcsak a tradicionális egyesületek profitáltak azonban a futballba áramló forrásokból. Jelentős fejlődésen mentek keresztül azok a kisebb klubok is, amelyek a Fidesz-kormányzás éveiben emelkedtek fel. A felcsúti Puskás Akadémia – amely Orbán Viktor háza mellett, az utca túloldalán található, és amelyről videónkat itt nézheti meg – például az utóbbi időszakban már a legnagyobb költségvetésű csapatok közé tartozott, éves szinten 6–7 milliárd forintos bevétellel. Hasonlóan milliárdos költségvetésre tett szert a Mezőkövesd Zsóry FC és a Kisvárda FC is.

A bevételnövekedés ugyanakkor nem elsősorban piaci alapon történt. A G7 elemzése szerint a klubok bevételeinek mintegy 30 százaléka közvetlen támogatásból származik, és legalább ekkora rész – kanyargós utakon ugyan, de – állami forrásokhoz köthető.

Felvetődik tehát a kérdés: meddig maradhat fenntartható és nyereséges ez a rendszer?

A Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöksége 59 tag aláírásával ellátott bizalmatlansági indítványt kapott, amelyet D...
16/06/2026

A Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöksége 59 tag aláírásával ellátott bizalmatlansági indítványt kapott, amelyet Dénes Tamás főtitkár május 14-én átvett Győri Ferenctől, Gergelics Józseftől és Palotai Barnabástól. Az elnökség haladéktalanul értesült a beadványról, s az alapszabályban meghatározottak alapján megteszi a szükséges lépéseket. A 800 főt megközelítő tagságunk számára a közgyűlést 60 napon belül kell összehívni, ott a tisztségviselők visszahívása titkos szavazással, a szavazásra jogosult jelenlévők kétharmadának támogatásával lehetséges. 30 nap már eltelt...a leköszönő elnök Amerikában pihenget...

A finnek elleni válogatott mérkőzésen a Legendák Szektorában több, egykori remek válogatott labdarúgót lehetett felfedez...
16/06/2026

A finnek elleni válogatott mérkőzésen a Legendák Szektorában több, egykori remek válogatott labdarúgót lehetett felfedezni. Így Csongrádi Ferencet, Mracskó Mihályt, Gyánó Szabolcsot és Dr. Füzi Ákost. Öröm volt Titeket látni, fotózni.

„A kassza jelenleg egy kicsit üres.” - egy kicsit?Nem mi mondjuk. Nem egy bennfentes. Nem egy névtelen forrás. Hanem Ste...
16/06/2026

„A kassza jelenleg egy kicsit üres.” - egy kicsit?
Nem mi mondjuk. Nem egy bennfentes. Nem egy névtelen forrás. Hanem Stefan Gartenmann.
A játékos, akivel a Ferencváros – saját állítása szerint – hosszabbítani akart, végül mégis távozott.
A dán sajtónak adott interjújában meglepően őszintén beszélt arról, mi állhatott a háttérben:
„Nyílt volt a párbeszéd a vezetőséggel, azt mondták nekem, hogy szeretnének hosszabbítani velem.”
Aztán szerinte valami megváltozott.
„A futball nagyon is össze van kötve azzal, hogy mi történik a legmagasabb politikai szinten.”
Majd jött az a mondat, amely mellett nehéz szó nélkül elmenni:
„Azt hitték, lesz pénz, de a végén kiderült, hogy még sincs. Szóval azt hiszem, jelenleg egy kicsit üres a kassza.”
És még egy:
„Én voltam az egyik, aki nem kapott új szerződést, bár talán igazából senki más sem kapott.”
Lehet vitatkozni Gartenmann értelmezésével. Lehet azt mondani, hogy játékosként nem lát rá minden folyamatra.
De ez pontosan ugyanazt erősíti meg, amit mi is mondunk elég régóta: nincs pénz. Kubatovék elszórták, elszámolni nem tudnak.
Elnök úr! Vége van. Hol a pénz? - írja a Ferenczvárosi C-közép facebook oldala.

Több irányból érkező hírek szerint az MLSZ az királyi magyar televízió mellett dönt az NB. I. közvetítési jogaival kapcs...
16/06/2026

Több irányból érkező hírek szerint az MLSZ az királyi magyar televízió mellett dönt az NB. I. közvetítési jogaival kapcsolatban. A másik komoly jelentkező, az RTL csak olyan konzorciumos megoldásban volt érdekelt, amiben Ő vitte volna a kereskedelmi szempontból értékes részt (ja, kizárólag a Fradi meccseket) a többivel meg szenvedjen aki akar. Ki hinné hogy így nem lett bolt. 🙃
Így maradt az állami tv. A megállapodás még nincs szignó a és az összegről sem tudunk semmit, de biztos nem 12milliárd. Izgatottan várjuk az erről szóló hivatalos híreket IS. - írja a Ferencvárosi C-közép facebook oldala.

Cím

Kökény Utca 14
Pomáz
2013

Telefonszám

+36306508553

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Sportphoto Press Media új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás

Kategória