Bohár Zsuzska

Bohár Zsuzska Kismama-, gyermek-, családi és páros fotózásra specializálódva…az otthonotokban, stúdióban vagy a szabadban… Gyenesdiás - Keszthely

Na, hát én vagyok az a valaki, aki emlékezteti a többieket a szülinapokra...maaaajd elegánsan elfelejti felköszönteni az...
17/03/2026

Na, hát én vagyok az a valaki, aki emlékezteti a többieket a szülinapokra...maaaajd elegánsan elfelejti felköszönteni az illetőt. 🙃

Szóval pont időben, úgy zsuzskásan (értsd: egy nappal később)...
Boldog születésnapot, drága Barbi!😘

Ez a sorozat néhány éve készült (amit megint csak zsuzskásan nem sikerült posztolni...2022 óta, jesszus), és annyira előrelátó voltam, hogy pár hete szóba is került, kérdeztem én...csak aztán ott el is fogyott a lendület. 🙈

Tehát igen, ez egy gondosan eltervezett, profi módon kivitelezett késés volt. 😁

Remélem, szuper volt a tegnapod! ❤

Annyi, de annyi fotó maradt titokban az elmúlt 1-2 évből. 🥹 Nem szeretnék sokadjára magyarázkodni, mostantól inkább igye...
28/02/2026

Annyi, de annyi fotó maradt titokban az elmúlt 1-2 évből. 🥹 Nem szeretnék sokadjára magyarázkodni, mostantól inkább igyekszem a posztolásra nagyobb hangsúlyt fektetni…
Ezt a képet pedig imádom 🩶

B.
26/02/2026

B.

Azt ígértem, 2026-ban többet posztolok.Nem nagyon sikerült.Nem azért, mert nem történt semmi, hanem…nincs hanem. Ez egye...
25/02/2026

Azt ígértem, 2026-ban többet posztolok.
Nem nagyon sikerült.
Nem azért, mert nem történt semmi, hanem…
nincs hanem. Ez egyedül rajtam múlt.
2025-ben mindenki azt mondta: „Jön majd 2026, és milyen jó lesz!”
Itt van.
Tüzes ló?
Az nincs itt. Nem siet.

De a munka halad.
És bár Ti ebből eddig nem sok mindent láttatok, igyekszem most ezen fordítani.
Valahol el kell kezdenem.
Talán ez az első lépés.
Vagy a második.

És egy csomó képet még nem mutattam meg.

Kezdjük…újra!

Bara éves fotói 2025-ből.
Az ideiek még nem készültek el,
de mivel tegnap volt a szülinapja,
ezúton is boldog születésnapot kívánok! 🤍

Fotósként mindig azt gondoltam, én csak gyerekeket fogok fotózni…velük játék a munka...egy része. Most pedig termékekkel...
27/01/2026

Fotósként mindig azt gondoltam, én csak gyerekeket fogok fotózni…velük játék a munka...egy része. Most pedig termékekkel játszadozom az asztalon, hogy minden tökéletes legyen. És igen, képes vagyok erre órákig… Ez baj? 🫣😁

A privát profilomon megjelent egy írás erről az évemről, amit inkább nem minősítek, habár egyetlen szó elég lenne.Kifejt...
28/12/2025

A privát profilomon megjelent egy írás erről az évemről, amit inkább nem minősítek, habár egyetlen szó elég lenne.
Kifejtettem benne, hogy 2025 számomra a lezárásokról szólt.
Kapcsolatok, álmok, dolgok, amikhez ragaszkodtam, mert valaha fontosak voltak számomra.
Nem drámai döntések voltak ezek, inkább csendes felismerések, hogy ami nem őszinte, nem kölcsönös, nem épít, annak nincs helye tovább az életemben…

…és a képeimen sem.

Mert fotósként is megtanultam elengedni.
Nem minden munkát kell elvállalni.
Nem minden irány az enyém.
És ez nem veszteség, hanem tisztulás.
Továbbá hiszem, hogy ami hozzám tartozik, az rám talál. ✨

Dolgoztam. Néha láthatatlanul. Inkább láthatatlanul. 🫣
Volt, hogy a kamera kapaszkodó volt, máskor tükör.
Fotóztam akkor is, amikor belül nehéz volt, mert a történetek nem állhatnak meg…és az élet sem teszi.
Néha az is segített, hogy a kamera nem szólt hozzám…bár úgy meg kicsit magányos volt, de akkor pont az kellett. 🥹

Ez az év megtanított arra, hogy a fotózás nem csak technika vagy esztétika.
Hanem jelenlét. Figyelem. Kapcsolódás.
És sokszor csend.
Ez a csend mondjuk néha kísértetiesen hasonlított arra, amikor repülő üzemmódba teszed a telefonod, hogy ne zavarjanak…majd visszakapcsolás után várod az értesítéseket, de semmi. Ijesztő. 🫣🙃😂

De haladtam.

Voltak felemelő pillanatok. Visszatérő ügyfelek. Bizalom.
Egy-egy tekintet, ami pontosan mutatta, miért vagyunk ott.
Apró sikerek. Megerősítések.
Olyan visszajelzések, amik a nehéz napokon is tovább vittek.
És igen, néha a kávé is…de a kávé mindig. ☕️🤎

2025 azért jóval halkabb volt itt, mint szerettem volna. Posztok alig. Pedig megígértem. Ez az én felelősségem, tudom.
De sokszor azért maradtak el megosztások, mert amikor engedélyt kértem, nemleges választ kaptam. Ezt mindig tiszteletben tartom.
Ugyanakkor néha azon gondolkodom, hogy ha mindenki titkolja magát, én kinek mutogassam a sorozatot?!

Fontos azonban kimondani, hogy egy fotós számára a munkái megmutatása nem hiúság, hanem szakmai szükséglet.
Én nem mutatok teljes sorozatokat, nem jelölök meg senkit automatikusan, és a privát pillanatokat kiemelt figyelemmel kezelem.
Ezért kérem tőletek, inkább jelöljetek ti meg a fotókon, és akkor nagyon szívesen megosztom. 🥰
Jövőre viszont szeretnék ezen változtatni.
Többet mutatni abból, hol tartok, hogyan látok, merre haladok…fotósként.

A karácsony most is eljött, a maga káoszával és elvárásaival.
Idén (sem) ragaszkodtam a “tökéletes” év lezáráshoz.
Nem volt minden kerek. Nem is kell, hogy az legyen.
Elengedtem már rég a Pinterest-életérzést…

Mindjárt 2026.
Az újrakezdés éve, mondják.
Én inkább úgy fogalmaznék, tisztább irány, tudatosabb választások, kevesebb megfelelés…és több mosoly. Rengeteg mosoly…kamerán innen és kamerán túl.
Nem várok csodát.
Csak őszinte történeteket.
Embereket, akik mernek önmaguk lenni.
És fényt…kívül és belül.
(És egy sokkal gyorsabb számítógépet. 😅)

Köszönöm mindenkinek, aki idén bizalmat szavazott nekem. 🩷

2025 kicsit alulexponált volt,
de a lényeg látszik rajta.
2026-ban finomhangolunk.
És ha minden jól megy, lesz több WOW-pillanat…a képeken és az életben is. 😎📸

Még találkozunk… 🥂🩷✨

Ölellek benneteket,
Zs.

Ui.: A fotón a fiaim, melegítőben a csodaszép masnis fa előtt, ahogy kell. ✌🏻😉😂 Elkísértek egy fotózásra…azt hiszem Lili baba első karácsonyát örökítettük meg, aki Svájcból utazott haza anyukájával az őszi szünetben. Imádtam. 🥰
Na és az átöltözési szünetben odaállítottam őket (mert hát annyira akarták, nem mondhattam nemet), és ez lett az idei kedvencem róluk, pedig készült csinos, inges verzió is, ahol Bálintnak ,jobb a haja’, de nekem akkor is ez tetszik. 2025-ben semmi sem volt normális, úgyhogy ez a sapis, melegítős fotó tökéletesen passzol. 😎📸

Engedd meg magadnak, hogy elengedd magad 😉🩶
17/11/2025

Engedd meg magadnak, hogy elengedd magad 😉🩶

Nóri. Black. Bold. Done. 😉
13/11/2025

Nóri. Black. Bold. Done. 😉

A feladat: 56 Nóriból kiválasztani egyet. Na jó, nem egyet…de mindet mégsem posztolhatom. 🙈 Maaaajd…apránként. Most úgyi...
10/11/2025

A feladat: 56 Nóriból kiválasztani egyet. Na jó, nem egyet…de mindet mégsem posztolhatom. 🙈
Maaaajd…apránként. Most úgyis eléggé belejöttem. 😁
Amúgy meg elég nagy gond, hogy mindig másik tetszik. De most épp az első a kedvencem. Nekem. 🤍

Na jó, bevallom, csak egy borítóképet akartam…lett belőle 15.  🫣De hát mit tegyen az ember, ha ilyen gyönyörű családdal ...
06/11/2025

Na jó, bevallom, csak egy borítóképet akartam…lett belőle 15. 🫣
De hát mit tegyen az ember, ha ilyen gyönyörű családdal "dolgozhat"? ♡

Ilyenkor jövök rá, hogy nálam a döntésképtelenség most már munkaköri leírás vagy mi. 😅 Mert most is kb. ugyanaz a helyzet, mint amikor a válogató albumot készítem...csak ülök, és minden képnél azt gondolom, hogy "na, ez az!”, aztán jön a következő, és hát az is az.

Úgyhogy igen…folyamatosan szívatom magam. De ha ez marad az összes problémám, szerintem elviselem. 😁

Mi nem volt még? Esküvő.Na, szóval…nem vagyok esküvőfotós.Csak épp minden évben véletlenül ott találom magam egyen. Nem ...
05/11/2025

Mi nem volt még? Esküvő.

Na, szóval…nem vagyok esküvőfotós.
Csak épp minden évben véletlenül ott találom magam egyen.
Nem tudom, hogy csinálom, de valahogy mindig becsúszik.

Amíg picik voltak a gyerekek, azt gondoltam, tőlük venném el a hétvégéket. Ráadásul nem jutna időm arra, amit igazán szeretek: a családokra, kismamákra... Úgyhogy akkoriban szépen, határozottan nemet mondtam minden esküvőre.

Most már nagyok a fiúk. És én még mindig nemet mondok. 😅
De őszintén? Fogalmam sincs, miért. Mert amikor ott vagyok, és csinálom, imádom. ♡

Egyébként inkább a kis, családias esküvőkre szoktam igent mondani. Többször jött velem az öcsém is, akivel nagyon szeretem a közös munkát.

Otília és Balázs nagy napja tavaly volt, és most a kreatív fotók közül mutatok néhányat...♡

Cím

Keszthely

Telefonszám

+36303209494

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Bohár Zsuzska új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Bohár Zsuzska számára:

Megosztás

Kategória