15/10/2023
Kedves Vendégeim/leendő Vendégek!
Nagyon köszönöm Mindenkinek, aki már bejelentkezett hozzám idén Karácsonyi fotózásra, alig várom már, hogy az elkészült képeket válogassam-szerkesszem❤️
Most is szeretnék segíteni azoknak, akik tanácstalanok, hogy miben érkezzenek egy ünnepi fotózásra. Az örök érvényű "szabályok":
Mit NE vegyünk fel😃:
-egyforma vagy túlzottan eltérő színű/mintájú ruhákat
-feliratos/logos/rajzfilmfigurás ruhákat
-túl sok mintát/színt egyszerre
-túl sok feketét, hófehéret és neont
-sportcipőt
-túl feltűnő/modern órát (okosórát sem)
-karácsonyi pizsamát (ezt inkább otthon🙂)
-pelenkás kislányokra ne adjunk szoknyát
❗️❗️Figyeljünk a részletekre:
-hajunk ne legyen kócos
-hölgyek sminkeljenek😊
-zsebeket pakoljuk ki
-vasaljuk ki a ruhánkat
-ne legyünk maszatosak
Amit a korábbi évek tapasztalataiból még hozzátennék:
-miniszoknyát inkább ne viseljenek a hölgyek, válasszunk egy sortot, vagy hosszabb szoknyát helyette- nehogy véletlenül az is a fotóra kerüljön, amit nem szeretnénk😉
-utcai cipőnket cseréljük le a fotózás idejére tiszta lábbelire
-ujjatlan, túlzottan vékony, lenge ruhákat kerüljük-főleg gyerekeknél-, mert a stúdióban 20-21 fokos hőmérsékletet tudok biztosítani télen (vagy legalább legyen nálunk egy kardigán, amit a fényképezés után gyorsan magunkra kaphatunk)
Én szeretem az egyszerű, nem rikító színű, kicsit ünnepibb öltözéket a fotókon. Az idei dekorokhoz jól megy a piros, zöld, fekete, arany outfit, és ezek kombinációi, a natúrabb hátterekhez a barna, bézs, csontszín, de jól mutat egy halvány kék, zöld színű ruha is, vagy akár a farmer-pulóver kombó.
Mellékelek pár jó- és ellenpéldát😊
Várok Mindenkit szeretettel!