Ingatlanfotozas.hu

Ingatlanfotozas.hu Minden ingatlant el lehet adni, de jó képekkel sokkal könnyebb! :) (Vanda)

Üdvözlünk az oldalunkon! Ha jó egy ingatlanfotó, az már fél siker! Fontos!

Minden ingatlant el lehet adni, de jó képekkel sokkal könnyebb! :)

Update!: Az alábbiak minden sora igaz, de már csak blogolgatni járok ide. Mi egy házaspár - Galla Krisztián és Korodiny Vanda vagyunk -, s immáron negyedik éve dolgozunk az Otthon Centrumnál ingatlan tanácsadóként. Folyamatosan részt veszünk képzéseken, konferenciákon, hogy naprakészen tudjuk tájékoztatni ügyfeleinket a jelenlegi

piaci helyzetről. Fotózással régebb óta foglalkozunk, így azon szerencsés emberek közé tartozunk, akiknek a hobbija és a munkája szerencsésen találkozott. Az elmúlt évek alatt módunk nyílt arra, hogy kipróbálhassuk a különféle fotózási technikák sikerességét az értékesítési folyamatban. Személyes tapasztalataink azt mutatják, hogy a hirdetés elolvasásához a beugró a jó index-kép. Az emberek a vizuális ingerekre éhesek és az első benyomás nagyon fontos. Ha kellemes a szemnek, amit lát, akkor az érdeklődő az életben is meg akarja majd nézni az ingatlant. Ezzel szemben egy púposra tömött mosogató, egy teli ruhaszárító, a felhajtott wc deszka, a rendetlenség elveszi a vásárlók kedvét a személyes látogatástól. Gondoljunk csak bele! Ha a kirakatban meglátunk egy szép kabátot, automatikusan elképzeljük, hogy jól állna-e nekünk. A vevő ugyanígy van a lakással. Azon gondolkozik, hogy tudna-e élni az adott fotón látott ingatlanban. Ha a képeken rendetlenség van, piszok, vagy a fotón csak egy kanapé látszik, akkor ez gondolat nem tud megfoganni a fejében. Ezért is nagyon fontos, hogy hozzáértő személy fotózza az ingatlanokat. Egy kívülálló több érzékeny részletet észrevesz, mint azok, kik napjaikat a lakásban töltik. Sokan foglalkoznak ingatlanfotózással, de egy fotóst sem ismerünk, aki ezzel egyidejűleg értékesítene is ingatlanokat. Az évek alatt felhalmozott tapasztalatok segítenek a munkánkban, így már az ingatlanok bejárásakor kialakul egy kép bennünk, hogy miként lehetne a legvonzóbban bemutatni az érdeklődők számára az adott lakást a fotókon keresztül. Fotóink tükörreflexes fényképezőgéppel, különleges felvételezési technikával és széles látószöggel készülnek, ennél fogva fotóink színeikben élénkek és tónusaikban esetenként nagyon gazdagok (ahogy az ingatlan megkívánja). A széles látószögű objektív tájképek, belső felvételek és épületfotók készítéséhez ideális, ilyen objektívet használva a képek ténylegesen megmutatják egy tér valós méretét. Amennyiben bemutatkozásunk felkeltette az érdeklődését, várjuk jelentkezését, hívjon minket bizalommal. A weboldalon található képek és/vagy annak részletei bármilyen célú tovább felhasználása kizárólag a szerző előzetes írásbeli engedélyével és a forrás pontos megjelölésével történhet. Ellenkező esetben az engedély nélküli felhasználás jogi következményt von maga után!

Kiváló példa arra, hogy mit mivel miért nem fényképezünk. :)
05/05/2021

Kiváló példa arra, hogy mit mivel miért nem fényképezünk. :)

Joe Biden és felesége mintha csak egy babaházba tévedtek volna, amikor meglátogatták Jimmy Carter exelnököt, aztán készült róluk egy bizarrnak ható fotó.

Azt hiszem sikerült visszaadni az ingatlan hangulatát. Beleszeretős. :)
07/02/2021

Azt hiszem sikerült visszaadni az ingatlan hangulatát. Beleszeretős. :)

17/01/2021

Arra jutottam magammal, hogy erre a felületre fogok írogatni személyes gondolatokat az egyik kedvenc oldalam posztjaival kapcsolatban. :)
Ha volna kedvetek egy kis gondolat adok-veszekre, akkor szívesen traccsolnék veletek a fotók, házak kapcsán. :)

Ennek a hirdetésnek a láttán az első gondolatom az volt, hogy milyen érzés lehet, mikor az átlagosnak hitt pasid első alkalommal visz haza bemutatni a szüleinek és egy ilyen kép fogad. :D
És akkor még nem láttad az istállót, volt a következő gondolatom. :D

Többek között azért is szeretem nézegetni ezt az oldalt, mert az ingatlanok java része nagyon igényesen, néha művészi szinten van fotózva, prezentálva. Ez a fajta tulajdonosi és szakmai szemlélet hiányzik még mindig Magyarországon. Bár a folyamat már elindult a jó irányba, de még mindig nagyon sokan nem értik, hogy miért fontos a minőségi képanyag.

A másik jól behatárolható oka a nézelődésemnek, hogy sok olyan ház szerepel a hirdetések között, ami egészen jól lefedi az ízlésemet, akár azonnal költözős alapon is. Némelyiket pedig némi ráncfelvarrás után tudnám teljes szívvel lakni. :D

Ezek főleg a nagy tornácos, tág terekkel, hatalmas, ablakos konyhával -mosogató természetesen a feltolható ablakkeret előtt -, és lehetőleg tágas horizonttal megáldott ingatlanok.
De ugyanígy szeretem a vonatfütty jellegű New York-i házakat is. Meg még elég sok mindent. Majd úgyis látjátok. :)

Ebben a házban vannak nagyon szép enteriőrök, de alapvetően nem az én ízlésemre van hangolva. Mondjuk ezen könnyen lehetne segíteni. :)

De maga a birtok, és a főépület lenyűgöző. :)

Nem tudom nem megosztani. :)Jómagam is mindig azt hirdettem, hogy minden ingatlan megérdemli a méltó fotózást. Még a lel...
16/01/2021

Nem tudom nem megosztani. :)

Jómagam is mindig azt hirdettem, hogy minden ingatlan megérdemli a méltó fotózást. Még a lelakott is.

Gyönyörű fotók! Némelyik, mint egy festmény. :)

Sziasztok! Bár nyilván feltűnt nektek, hogy jó ideje nem osztottunk meg friss tartalmat, de úgy érezzük kereknek és korr...
09/08/2020

Sziasztok!

Bár nyilván feltűnt nektek, hogy jó ideje nem osztottunk meg friss tartalmat, de úgy érezzük kereknek és korrektnek, ha hivatalosan is lezárjuk ezt a szakaszt az életünkben.

Az élet úgy hozta, illetve mi úgy alakítottuk az életünket, hogy végül szögre akasztottuk a kameráinkat és más területeken teljesítjük ki az álmainkat.

Ha esetleg kíváncsiak vagytok, hogy mostanában merre tart az utam, a Tortasuttogó oldalon követni tudjátok a tevékenységem!

Köszönünk mindent!

Vanda és Krisztián

Zamárdiban 💙És Ti? 🙂
29/05/2019

Zamárdiban 💙
És Ti? 🙂

Te hol voltál az 1999-es teljes napfogyatkozáskor? Van róla képed vagy videód? Küldd el nekünk! Az 1999. augusztus 11-i teljes napfogyatkozás 20. évfordulója alkalmából a Kortárs Művészeti Intézet – Dunaújváros (ICA-D) szakmai együttműködésben a Robert Capa Kortárs Fotográf...

Hiánypótló oldal született. Érdemes követni, ha érdekel a szerzöi jog. 🙂
08/04/2019

Hiánypótló oldal született. Érdemes követni, ha érdekel a szerzöi jog. 🙂

Hol terem az ihlet?

Például mások fotóján.

Kedves ismerősöm, aki a könyvborítót is tervezte, Anna Burda, művész. Gyönyörűen fest, rajzol, ruhákat tervez. Természetes volt, hogy őt kérem meg, rajzolja le az egyik fotómat. Kifejezetten azért kértem erre, hogy bemutassuk, mit jelent(het) a fénykép ÁTDOLGOZÁSA.

Csak kevesen tudják, vagy nem is gondolják, hogy a fényképről készült rajz is lehet átdolgozás. Ártatlan műveletnek tűnik, de ez bizony engedélyhez kötött.

Ezt a témát járjuk ma körül.

A szerzői jogi védelem alatt álló fényképek gyakran inspirálnak másokat. Így nem rendkívüli, hogy alapot jelentenek egy másik alkotáshoz.

Más fotóinak saját munkánkhoz történő felhasználása kapcsán több szintet különíthetünk el.

Első szint: változtatás nélkül vesszük át a fényképet. Ebben az esetben sem tüntethetjük fel sajátunkként a fényképet, és a megfelelő engedéllyel kell rendelkeznünk a felhasználásra (másolás, nyilvánosságra hozatal stb.).

Második szint: apró változtatásokat végzünk a fényképen, de nem akkorákat, hogy új, önálló mű jöjjön létre. Ebben az esetben sem tüntethetjük fel sajátunkként, engedéllyel kell rendelkeznünk a felhasználásra. és figyelnünk kell arra, hogy a fotós személyhez fűződő joga ne sérüljön. A névfeltüntetésről már volt szó, mint személyhez fűződő jogról, de itt most a kép integritásához való jogra gondolok. Ez új fogalom, az előző bejegyzéseinkben nem szerepelt. (A fotós személyhez fűződő jogát sérti művének mindenfajta eltorzítása, megcsonkítása, vagy a mű más olyan megváltoztatása, vagy a művel kapcsolatos más olyan visszaélés, amely a szerző becsületére vagy hírnevére sérelmes.)

Harmadik szint: akkora változtatásokat hajtunk végre, hogy új mű keletkezik (mint Anna rajza). Ez az új alkotás magán viseli az eredeti kép jellegzetes vonásait. Anna nem készíthette volna el a rajzot, ha nem rendelkezik egy engedéllyel a fotóstól az átdolgozáshoz. Fő szabály szerint ugyanis a fotós kizárólagos joga, hogy a művét átdolgozza, vagy ilyen átdolgozásra engedélyt adjon. Ha Anna terjeszteni szeretné az új alkotást, például egy könyvborítót illusztrál vele, ahhoz is kell az eredeti fénykép fotósának az engedélye. A fényképdömping korában nehéz ezt elképzelni, ugye? Irodalmi és zenei műveknél gyakran találkozunk átdolgozással. A védelem szintje azonban ugyanaz. Nem jobban védett az irodalmi vagy zenei mű, akkor sem, ha többen tudnak „fotózni”, mint megzenésíteni egy verset vagy forgatókönyvet írni egy regényből.

Negyedik szint: ihletként használjuk az eredeti művet, de eltávolodunk tőle. Ilyen volt az, amikor Awedon világítástechnikáját próbáltam leutánozni. A kész képről senkinek sem jutott eszébe Awedon, az okát ne firtassuk. (Ezt a világítást szerettem volna utánozni: http://www.lja.mx/richard-avedon-verushka-con-vestido-kimberly-enero-1967/). Nem sértettem vele szerzői jogot.

Ami a legérdekesebb a fenti felsorolásból, az a harmadik szint. Ugye mindenki ismer valakit, aki szebben rajzol? Mennyivel izgalmasabb a gyermekünk portréját rajzként, festményként látni a falon, mint nyomtatott fotókon? Mennyivel egyszerűbb egy fotót átadni erre a célra, mint modellt ülni / állni?

A fényképek lerajzolásának, átalakításának biztosan nem lesz következménye, ha:
- magáncélú a másolás, átalakítás (magamnak, a saját családtagjaimnak, szűk baráti körömnek készítem a rajzot, és közvetetten sem szolgál jövedelemszerzést);
- az alapul szolgáló fénykép közkincs (mert például már letelt a védelmi idő);
- iskolai oktatás keretében történik az átdolgozás (az új mű nyilvános felhasználásához azonban már kell a szerző engedélye);
- rendelkezünk ilyen engedéllyel a fotóstól.

Írjátok be a Google keresőbe, hogy „Barack Obama Hope”! A 2008-as elnökválasztás népszerű posztere miatt kirobbant szerzői jogi per világszenzáció volt. A poszterhez a grafikus egy kevésbé ismert fotót használt fel, de elmulasztott engedélyt kérni az átdolgozásra. A jogtalan felhasználás eredménye a peren kívüli megegyezés lett, de két év próbaidő, 300 óra közösségi szolgálat és több tízezer dollár pénzbírság járt azért, mert bizonyítékokat semmisített meg a poszter készítője a perben.

Hogy hol húzódik az ihlet és átdolgozás határa? Ezt is, mint minden esetet, képről képre kell vizsgálni. Nincs zsinórmérték. Vitás esetben szakértők döntenek erről.

A bejegyzéshez használt források:
Szerzői jog mindenkinek – Szerkesztette: Legeza Dénes; Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, 2017; 120–122. oldal
A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 13. §; 29. §; 34. § (4) bekezdés; 35. § (1) bekezdés.

Vessetek a mókusok elé, de nekem bejön ez a poszter. :D
29/01/2019

Vessetek a mókusok elé, de nekem bejön ez a poszter. :D

10/01/2019

Miközben a magyar közéletet épp a túlórák szabályozásával foglalkozó rabszolgatörvény osztja meg, a holland szabadúszó fotóriporterek azért sztrájkolnak, hogy megvédjék a megélhetésüket az inflációtól, a csökkenő bérektől és szerzői jogaik sárbatiprásától. Az pers...

Cím

Ferencváros

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Ingatlanfotozas.hu új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás

Kategória