BEMUTATKOZÁS
Egy fotó megörökíti a pillanatot. A fotográfia viszont emellett az életről és a lélekről is mesél, szavak nélkül. Deák Andrea, (1980) fotográfus vagyok. Az én történetem:
Több évtizedig banki és ügyfélszolgálati munkakörben dolgoztam Budapesten. De már fiatalon érdekeltek a különböző vizuális művészetek, rajz, festészet,
fotográfia. Ezekre kezdetben csak úgy tekintettem, mint munk
a melletti
örömteli hobbi. Aztán teltek az évek és végül komolyan elkezdett érdekelni a fotózás. Munka
mellett beiratkoztam a Fotografus. hu Fotóiskolába, ahol kiváló mesterek,
oktatók tanítottak meg a fotográfiai látásmódra. 2006-2007-ben a haladó
fotókurzust kiváló eredménnyel végeztem el. A Budapesten megszerzett élmények, tapasztalatok, ügyfelekkel való
kommunikáció mind segítette a személyiségem fejlődését főként abban, hogy
segítőkész, türelmes legyek ugyanakkor rugalmas és nyitott az új
lehetőségekre. Többféle fotózási területen kipróbáltam magam, de végül a fő profilomnak az emberábrázolást, portrét, családi fotózást tekintem. Hiszem, hogy a természetességben és az egyszerűségben található meg és adható
vissza leginkább a szépség és az egyéniség. Az “utam” nem volt könnyű és egyenes, de végül körbeért, én pedig
hazaértem. 2023-ban született meg a döntés, hogy már ismét vidéken,
Csarodán és környékén végezzem a hivatásomat. Ezért hoztam létre saját,
felszerelt fotóstúdiómat is, ahol állok az érdeklődők rendelkezésére, saját
kezűleg kialakított szezonális díszletekkel. Rövid bemutatkozásom azzal céllal jött létre, hogy megmutassam ki áll a
kamera mögött. Számomra fontos a bizalom kiépítése, hiszen legtöbbször ez alapján döntünk.