Eszter Faragó Photos

Az idei csodálatos naplementés szezont a hamarosan 4 éves nagylány Emíliával, a mindjárt 1 éves kishúgával Jucikával és ...
03/05/2024

Az idei csodálatos naplementés szezont a hamarosan 4 éves nagylány Emíliával, a mindjárt 1 éves kishúgával Jucikával és szüleikkel nyitottam 🤗 Maga a fotózás is teljesen feltöltött de imádtam az albumuk utómunkáját is - a képek szerkesztése közben szinte hallottam a lányok édes kis nevetését és a boldog családi pillanataik megélését! ✨☀️Annyira szuper volt! 😍

Szívem csücskei, egy ragyogó, mostmár négy fős kis család: Évi + Isti + Anna + Lilla 🥹🧡
04/04/2024

Szívem csücskei, egy ragyogó, mostmár négy fős kis család: Évi + Isti + Anna + Lilla 🥹🧡

Zita & Zoja valamint szüleik, Edina & Geri csoda fényes sorozata még Júniusból ✨ Azt mondták ez volt eddig a legjobb fot...
19/08/2023

Zita & Zoja valamint szüleik, Edina & Geri csoda fényes sorozata még Júniusból ✨

Azt mondták ez volt eddig a legjobb fotózásunk🥹🥹🥹🧡

*UPDATE*A repüléshez való visszatérésem után viszonylag hamar realizálódott bennem, hogy nem fogok tudni annyi fotózást ...
04/04/2023

*UPDATE*

A repüléshez való visszatérésem után viszonylag hamar realizálódott bennem, hogy nem fogok tudni annyi fotózást vállalni, mint előtte. Az elmúlt hetek-hónapok tapasztalatai alapján:

- Mindösszesen, havi nagyon-nagyon maximum 3 fotózást tudok a naptáramba illeszteni

- Augusztusig nem tudok több fotózást vállalni, mint amiket eddig leegyeztettem

Ez a változás természetesen nem érinti azokat, akikkel már fixáltunk időpontot és azokat a kedves vendégeimet sem, akik már bejelentkeztek, de időpontra várnak, a beosztásom függvényében (Május-Június-Július)

Kettő fontos gondolatatot szeretnék még megosztani veletek:

- Az egyik, hogy egy fotózás nem csak magából a fotózásból, illetve a helyszínre való oda- és visszautazásból áll. Az előkészületekre szánt idő mellett egy-egy anyag utómunkája további kb. 3-4 óra, melyre szintén időt kell biztosítanom az adott hónapban.

- A másik pedig, hogy a légiutas-kísérő szakma illetve a beosztásunk nem egy h-p 8-17 óráig munkaidőből áll, sokszor mind szellemileg, mind fizikailag borzasztóan le vagyunk terhelve, és van, amikor havi 8 szabadnapból kell gazdálkodnom és elosztani az időmet a regenerálódásra, a kisfiamra - családomra, a barátainkra, kikapcsolódásra és a fotózásokra.

Természetesen ez nem sajnáltatás vagy panaszkodás, hiszen a választás és a döntés mindig az én kezemben van, én vállaltam be ezt az új élethelyzetet és nagyon köszönöm minden vendégemnek a megértését, legfőképpen azoknak, akiket esetlegesen nem tudok elvállalni a jövőben és egy másik remek fotóshoz irányítok majd át. 😊

Ui.: Csodálatos fotós kollégákkal hozott össze az élet az elmúlt években, higgyétek el, nem fogtok csalódni!✨

Ezer hála,
Eszti

fotó:

A kezdetektől nagy rajongója vagyok a fekete-fehér fotóknak, mind “nézőként” mind alkotóként. Elsőre két dolog szokott e...
26/01/2023

A kezdetektől nagy rajongója vagyok a fekete-fehér fotóknak, mind “nézőként” mind alkotóként. Elsőre két dolog szokott eszembe jutni róluk: különlegesség és elegancia. Valami más. Másfajta ábrázolás, számomra egy-egy fotót sokszor még kifejezőbbé tevő megjelenítés. Amikor Tamást fotóztam, már a kamerámba nézve így láttam Őt magam előtt, hiszen piszok jól áll neki ez a stílus! A képeken ott van a barát, a kolléga, de mindezek mögött a művész is, aki oly sokunk életébe csepegtet a humorából, tehetségéből és törődéséből is! ✨

Drága Mama - Mamink!De hiszen csak pár napja, hogy össze ölelgettelek, Karácsonykor. Hiszen annyi mindenen keresztül men...
02/01/2023

Drága Mama - Mamink!

De hiszen csak pár napja, hogy össze ölelgettelek, Karácsonykor. Hiszen annyi mindenen keresztül mentél, annyi rosszból kilábaltál az elmúlt években. Ezennel nem. Elfáradtál, és ahogy Te mondanád, a Jó Isten magához szólított.

85 küzdelmes, ám annál milliószor több csodával teli évet kaptál, ezen a földi léten. Amikor nehézségeid voltak, mindig csak azt mondtad: “senkinek nincsenek ilyen unokái, mint amilyenek mi vagyunk neked” - Mama, ugye tudod és tudtad, hogy senkinek nincsen ilyen Mamája, mint amilyen Te vagy?! Elmondhatatlanul szerencsésnek érzem magam és kétségkívül mindannyian a családunkban, hogy ebben az életünkben Te voltál a Nagyink, az Édesanyánk, a Dédi mamánk, a Nagynénink, a Keresztmamánk.

Mindenki Gizi óvó nénije.

Mindezek mellett egy igazi harcos lélek voltál, fel nem adva győztél le küzdelmeket és tanítottál minket a szeretetre.

Azt mondjuk, hogy ez az élet rendje. A születés és a halál. De utóbbit nem értjük, nem tudjuk felfogni és elfogadni. Mi lesz ez után? Hol vagy most? Küldesz-e jelet, hogy jól vagy ott, fent, Papával?

Azt kívánom, hogy még ezen e földön élek, mindig olyan élesen és tisztán halljalak és lássalak idebent, magam előtt, mint ahogy most is. Halljam a nyugodt, szeretetteljes beszélgetéseinket, a történelmed elmesélést, az aggódásaidat értünk, azt az édes nevetésedet és ahogy kérdezed: “hogy van a kis Mucika?”, hogy amikor jól laktam isteni főztöddel, leteremtve szólj rám, hogy ne mondjak ilyet, hogy “tele vagyok” - hogy lássalak magam előtt, ahogy tanítasz, okítasz minket, ahogy mutatod kerted gyönyörű virágait, hogy a kapuban állva vársz minket, hogy mikor érünk már oda hozzád?!?!?!

Mama, végtelen köszönet Neked mindenért, amit nyújtottál nekem életed során. Szívből kívánom, hogy még sok ilyen lelkületű ember szülessen erre a világra, mint amilyen Te vagy! Tudod, minden odabent, fejben dől el, olyan sokszor megbeszéltük. Én eldöntöttem, hogy mindig azon leszek, hogy olyan szeretettel és jósággal forduljak embertársaimhoz, mint ahogyan Te tetted azt. Felnézek Rád! Érzem az ölelésed! Szeretlek, szeretünk, bárhol is vagy most az univerzumban!

❤️

Merry & Bright ✨🎄🧡
28/12/2022

Merry & Bright ✨🎄🧡

Mielőtt még megérkeznék a kis családjaim karácsonyi albumaival, íme Vivi és Gábor őszi színekben tündöklő sorozata! Fun ...
05/12/2022

Mielőtt még megérkeznék a kis családjaim karácsonyi albumaival, íme Vivi és Gábor őszi színekben tündöklő sorozata!

Fun fact: Gábortól sikerült beszereznem idén a csodálatos kis Sigma objektívemet, amire már annyira de annyira nagy szükségem volt, hogy még minőségibb képeket készíthessek nektek! 🥰

Rövid időn belül aztán Gábor fel is keresett egy páros sorozat elkészítésének igényével, melyre végül Októberben került sor. Helyszínünk a gyönyörűséges Farkas-hegy volt Budaörsön és bár az idő borongós volt, a panoráma így is lélegzetelállítóan mutatott, párosom pedig az imádott föld színű outfitekben (amit mindig javasolni szoktam nektek a fotózások leegyeztetésénél is) tündökölve tökéletesen passzolt stílusomhoz és a környezethez is. 🤎 Mivel Gábor is fotográfus, egyáltalán nem volt nehéz dolgom, mintha fel sem kellett volna oldódniuk, hiszen Vivivel együtt az első perctől kezdve tudták mit szeretnének majd viszontlátni a fotókon - így születtek ezek a szeretetteljes, bújós, nevetgélős képek is! ✨

Gábor és Vivi, mégegyszer köszönöm bizalmatokat! 😊

A családok fotózása számomra egy igazán inspiráló és kikapcsoló élmény és célom, hogy a Családjaim is hasonlóképpen gond...
06/11/2022

A családok fotózása számomra egy igazán inspiráló és kikapcsoló élmény és célom, hogy a Családjaim is hasonlóképpen gondoljanak arra a nem mindennapi, különleges időtöltésre, amikor eljönnek egy-egy alkalomra! 😊

Persze ez a műfaj kihívásokkal is jár, a szó legjobb értelmében, hiszen ahhoz, hogy valódi, őszinte pillanatokat kapjak el, el “kell” érnem hogy a családok beengedjenek a kis miliőjükbe, bízzanak bennem és a tudásomban. Tudni kell beszélni a gyerekek nyelvén és megértéssel kell fordulni a “stresszelő” szülőhöz, aki, csodaszép képeket akar viszont látni, a gyerkőc pedig épp mással foglalkozik, elbohóckodja a pillanatokat(úgy is kell! 😝) és a többi… Mindig izgalmas! És én ezen vagyok minden egyes alkalommal, függetlenül attól, hogy új vagy visszajáró családok érkeznek-e hozzám.

Kis családjaim, ezúton is köszönöm, hogy eljöttök, hogy követitek az instruálásaimat, hogy mertek kibontakozni és meritek megélni ezeket a vissza nem térő pillanatokat! 😇

A fotókon az édes kis Sára aki cuki kerek szemekkel csodálta a világot és bátyuskája, a gyönyörű nevű Armand, aki olyan kis együttműködő volt végig - szüleikkel, Klauval és Marcival tartottak velem még októberben, egy kis erdő széli emlékgyártásra. 🌲🧡

Emmácska mindösszesen pár hetes babuci volt, amikor először a karomban tarthattam és te jó ég! Ennek már 5 éve! Azóta má...
02/11/2022

Emmácska mindösszesen pár hetes babuci volt, amikor először a karomban tarthattam és te jó ég! Ennek már 5 éve! Azóta már bontogatta a kis szárnyait karácsonyi fotózásokon, láttam menőn rollerezni a Margitszigeten de akárcsak akkoriban, most is egy bájos, csupa szív kis hölgy állt a kamerám előtt, aki egy percig sem unatkozott, hiszen felfedezett, virágokat gyűjtött, beszélgetett és nagyon-nagyon szeretgette a szüleit!

Isten éltessen Kicsi lány!🧡

Tudom, az elmúlt időszakban a csapból is ez a helyszín folyik itt az oldalamon, dehát most mit csináljak, ha naplemente ...
17/10/2022

Tudom, az elmúlt időszakban a csapból is ez a helyszín folyik itt az oldalamon, dehát most mit csináljak, ha naplemente akkor azért olvadozunk érte, ha meg köd és tornádó, akkor meg azért! :D

A Laurával és Zsomborral tervezett első fotózásunk időpontját kivételesen nem az eső, hanem egy kis karantén mosta el, a második időpont pedig abba a múltkori, csodás 2 hetes esős periódusba esett bele. Tovább tolni semmiképpen sem szerettük volna a hadműveletet, hiszen a pici fiú egészen hamarosan megérkezhet közénk és a Szénást sem 38 hetesen terveztem megmászatni a kismamával, így ha az alábbi sorozat nem készült volna el, maradt volna a stúdiós megoldás.

Szóval eljött a nap, amit szinte az utolsó utáni pillanatig egyeztettünk, hogy “menjünk - ne menjünk? Esni fog? Áh, de tegnap is kisütött a nap délutánra! - Persze, menjünk! - Nézzük meg, max hazajövünk!” :D

…hát, amikor megérkeztünk Nagykovácsiba, esélyét sem láttuk annak, hogy itt ma bármi is össze fog jönni, a hegyek felhőkben voltak, köd és pára, borongós égbolt. Leparkoltunk a szokásos helyen, de még akkor is azt mondtuk, menjünk fel, max ha ott is nagyon gáz a helyzet, akkor marad a B opció. Legalább friss levegőt szívtunk és a természetben barangoltunk.

Felértünk. Gyerekek, hát az a mordori hangulat, ami ott várt minket fent, ami egyben annyira csodálatos volt, hogy nem volt kérdés, itt márpedig képek fognak készülni! :D Ha 10 db akkor annyi, de ha már itt vagyunk, csapjunk bele!

Kb. 10 percen keresztül csak a csend és a köd volt minden ami körülvett minket, semmit sem lehetett látni a gyönyörű szép hegyekből és fenyvesekből. De pont ez volt benne a varázslatos! Majd egyszer csak percről percre kezdett eltűnni a köd, és felbukkantak a fenyveseink, a hegyeink és minden amitől oly csodálatos ez a terep! :)

Laura és Zsombi párosa alapvetőlég is egy természetbarát és kirándulós kis csapat, így nagyon boldog voltam, hogy végül össze tudtuk hozni ezt a várva várt albumot!

Amit pedig nekik is elmondtam, a fotók átadásakor, az az volt, hogy igen, szép a narancsos őszi naplemente, de nem kell MINDIG annak lennie a háttérben, olyan klassz, ha van valami MÁS! És azt hiszem, pont ettől a mástól lett ilyen ez a sorozat. Olyan, amire ők is azt mondták: “Wooow!”

Várunk, pici fiú! 🧡
⬇️

https://eszterfarago.com/2022/10/17/varunk_domonkos/

Hurrááá! Ezekre a gyönyörűséges zöld és rozsda színekre, na meg persze Szofi és Máté boldogságára, amit ezen a szeptembe...
14/10/2022

Hurrááá! Ezekre a gyönyörűséges zöld és rozsda színekre, na meg persze Szofi és Máté boldogságára, amit ezen a szeptemberi elcsípett naplementén, az esős napok és hetek sűrűjében sikerült megörökítenem!🧡

teljes album: https://eszterfarago.com/2022/10/14/szofi-mate/

Cím

Budapest

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Eszter Faragó Photos új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Eszter Faragó Photos számára:

Megosztás

Kategória