02/01/2023
Drága Mama - Mamink!
De hiszen csak pár napja, hogy össze ölelgettelek, Karácsonykor. Hiszen annyi mindenen keresztül mentél, annyi rosszból kilábaltál az elmúlt években. Ezennel nem. Elfáradtál, és ahogy Te mondanád, a Jó Isten magához szólított.
85 küzdelmes, ám annál milliószor több csodával teli évet kaptál, ezen a földi léten. Amikor nehézségeid voltak, mindig csak azt mondtad: “senkinek nincsenek ilyen unokái, mint amilyenek mi vagyunk neked” - Mama, ugye tudod és tudtad, hogy senkinek nincsen ilyen Mamája, mint amilyen Te vagy?! Elmondhatatlanul szerencsésnek érzem magam és kétségkívül mindannyian a családunkban, hogy ebben az életünkben Te voltál a Nagyink, az Édesanyánk, a Dédi mamánk, a Nagynénink, a Keresztmamánk.
Mindenki Gizi óvó nénije.
Mindezek mellett egy igazi harcos lélek voltál, fel nem adva győztél le küzdelmeket és tanítottál minket a szeretetre.
Azt mondjuk, hogy ez az élet rendje. A születés és a halál. De utóbbit nem értjük, nem tudjuk felfogni és elfogadni. Mi lesz ez után? Hol vagy most? Küldesz-e jelet, hogy jól vagy ott, fent, Papával?
Azt kívánom, hogy még ezen e földön élek, mindig olyan élesen és tisztán halljalak és lássalak idebent, magam előtt, mint ahogy most is. Halljam a nyugodt, szeretetteljes beszélgetéseinket, a történelmed elmesélést, az aggódásaidat értünk, azt az édes nevetésedet és ahogy kérdezed: “hogy van a kis Mucika?”, hogy amikor jól laktam isteni főztöddel, leteremtve szólj rám, hogy ne mondjak ilyet, hogy “tele vagyok” - hogy lássalak magam előtt, ahogy tanítasz, okítasz minket, ahogy mutatod kerted gyönyörű virágait, hogy a kapuban állva vársz minket, hogy mikor érünk már oda hozzád?!?!?!
Mama, végtelen köszönet Neked mindenért, amit nyújtottál nekem életed során. Szívből kívánom, hogy még sok ilyen lelkületű ember szülessen erre a világra, mint amilyen Te vagy! Tudod, minden odabent, fejben dől el, olyan sokszor megbeszéltük. Én eldöntöttem, hogy mindig azon leszek, hogy olyan szeretettel és jósággal forduljak embertársaimhoz, mint ahogyan Te tetted azt. Felnézek Rád! Érzem az ölelésed! Szeretlek, szeretünk, bárhol is vagy most az univerzumban!
❤️