Bányai Dóra Photography

Bányai Dóra Photography Esküvő, páros/jegyes, kismama, újszülött, család és portré fotózások! E-mail: [email protected]

Gondolom ide most valami nagy dolgot kéne írnom, esetleg valami trendi idézetet kéne tennem egy híres fotóstól, művésztől, vagy csak szimplán a fotózásról. Legalábbis másoknál ilyeneket szoktam látni, de nekem ez olyan sablonos. Egy igazi álmodozó vagyok, aki szinte a nulláról kezdte el építeni azt, amit itt láttok. Megálmodtam magamnak egy világot, egy életet, amit élni szeretnék, és ha nem is kö

nnyen és gyorsan, de szép lassan afelé haladok, hogy azt elérjem. Szerencsém van, hogy van egy csodálatos családom, és van néhány barátom, akik ebben támogatnak ha kell és biztatnak, ha elbizonytalanodom.
És szerencsés vagyok, hogy vagytok Ti. Ti, akik kezembe adjátok életetek fontos pillanatai megörökítését, bíztok bennem, még akkor is, ha előtte soha nem találkoztunk, és vissza tértek hozzám, ha életetek újabb fontos szakaszba lépett. Szeretlek titeket, még akkor is, ha csak egy rövid időre szólt a közös "munka", mert megismerhettelek titeket és mert mind adtunk egymásnak egy kis pluszt. Szeretem azt ahogy néztek egymásra, a családotokra, ahogy csókot, puszit adtok párotoknak, szerelmeteknek, jövendőbeliteknek, gyermekeiteknek. Ahogy zavarban vagytok a kamerám előtt, ahogy megfogjátok egymás kezét, ahogy megölelitek a másikat. Célom az őszinte pillanataitok megörökítése, olyan képek készítése rólatok, melyekre évek múltán is örömmel tekintetek majd vissza. Ez az én kis szerelem projektem, ami igaz, hogy néha eszméletlen nehéz, de az életem szerves része és nem hiszem, hogy fel tudnám valaha adni. Ha képeimmel felkeltettem az érdeklődésed, keress bátran! :)
Írj levelet itt az oldalon, vagy e-mailt a [email protected] -ra! :)
Látogassatok el weboldalamra is: https://banyaidoraphotos.wixsite.com/banyaidoraphotos

Ma bulizik egész Budapest. Mi is...😉Ma velük! ❤Anna&Andris ❤
30/05/2026

Ma bulizik egész Budapest. Mi is...😉Ma velük! ❤
Anna&Andris ❤

Szerintem tudjátok már... Ha szombat, és jegyes fotók, akkor esküvőő! 💒💕Ma Velük! ☺ Móni&Márk ❤
23/05/2026

Szerintem tudjátok már... Ha szombat, és jegyes fotók, akkor esküvőő! 💒💕

Ma Velük! ☺ Móni&Márk ❤

CAPTURE THE LOVE - ESKÜVŐI FOTÓS WORKSHOP 2025.Régen volt egy olyan kijelentésem, hogy én soha nem fogok workshopra menn...
29/04/2026

CAPTURE THE LOVE - ESKÜVŐI FOTÓS WORKSHOP 2025.

Régen volt egy olyan kijelentésem, hogy én soha nem fogok workshopra menni. Na ez tavaly megdőlt... 😃 (jó, ez nem teljesen igaz, mert szemezgettem már több ws-sel is, de legtöbbször addig húztam a jelentkezést, hogy lecsúsztam róla... a halogatás koronázatlan királynője vagyok na 😂)
Több szempontból is új és szokatlan helyzetekbe kevertem magam, kezdve magával a workshoppal és a tömeges, egymást majd' eltaposós fotózással. Volt klasszikus és újhullámos vonal is, és ugyan a klasszikus közelebb áll hozzám, úgy érzem az új környezetben (teniszezős képek) is egész jól megtaláltam a helyem.
Kis mazochista énem is felbátorodott aznap. Mivel lehetett fényképezőgépeket is próbálni, egy új, ismeretlen szituba kivittem fotózni egy számomra tök ismeretlen gépet, egy Nikon Z8 személyében. Csak hogy fokozzuk az izgalmakat 😂 (szerencsére nem volt túl nagy váltás a jelenlegi gépeimhez képest 😃)
Amennyire nem szimpatizálok (tavaly óta kicsit enyhébb az ellenszenv) a milc gépekkel, annyira kellemes csalódás volt ez a gép, súlyra és méretre is olyan érzésem volt, hogy fényképezőgépet tartok a kezemben, nem csak egy játékot. Csak az a fránya csattogás hiányzik belőle... :)

A klasszikus vonal (ez látszik is a képeken) jóval közelebb áll hozzám, nemcsak a témát és képi világot tekintve, de színvilágban és fényelésben is sokkal inkább én vagyok.
Bevallom kifejezetten jól esett csak magamnak fotózni, szerkeszteni, a saját kedvem szerint, és nem azon agyalni, hogy vajon az ügyfél mit fog majd szólni, tetszeni fognak e, amikor átadom nekik a képeket.
Talán ez az egyik nagy pozitívum amit egy workshopról el tudok mondani, hogy itt magadnak fotózol, magadnak dolgozol, majd magadnak szerkesztesz, gyakorolsz. Bár ahogy ezeket a képeket szerkesztettem, pont azon gondolkoztam, hogy ha ez egy valódi esküvő lenne, akkor se szerkesztenék máshogy.

És hogy miért ma hoztam ezt a rengeteg képet? Egyrészt mert ma volt 1 éve ez a rendezvény, másrészt mert jövő héten megyek a következő Capture the love workshopra. :)

Szervezés: Tripont
A fotózásokon az előadók voltak: All we have just stories - Virág, Schram András és Kováts Jázon
Ruhák: Nora Sarman és Orsi Bakacs Bridal
Helyszínek: Barabás villa és Városmajori tenisz club
Dekor: Fru Flowers és Szívből dekor

Fontos a ws és styled shootokon készült képekről:
Nem tartom fernek, amikor egy szolgáltató workshopon vagy styled shootokon készített képekkel reklámozza magát, és ezt nem jelzi az ügyfelek felé!
Egy workshopon kis túlzással bárki tud jó képeket készíteni, de ez nem mutatja meg a szolgáltató valódi tudását.
Első sorban ismerd fel ezeket a képeket! Ezek a képek NEM a valóságot mutatják! Ezek előre megkreált szituációk, helyzetek, dekorációk, az emberek a képeken modellek!
Egy workshopon vagy styled shooton készült sorozat nem fogja tükrözni, garantálni, azt, hogy a kiszemelt szolgáltató éles helyzetben is ugyan azt a minőséget fogja hozni!
Mindig kérjetek be valós esküvői vagy bármilyen más témában készült sorozatokat mielőtt lefoglaltok egy szolgáltatót!

Ma 1 éves ez a csoda sorozat ❤️🧡💛
19/04/2026

Ma 1 éves ez a csoda sorozat ❤️🧡💛

Drága jegyesek! ❤Csodálatos embereket volt szerencsém megismerni az elmúlt 12 évben, így most is keresem az idei évem Ki...
25/03/2026

Drága jegyesek! ❤

Csodálatos embereket volt szerencsém megismerni az elmúlt 12 évben, így most is keresem az idei évem KisCsodáit, boho bride-ait, mezítlábas menyasszonyait, hercegeit, hercegnőit, édes, vidám, laza, önfeledt párjait! ❤
Vannak még szabad időpontjaim a 2026-os évre! 😊 Ünnepeljük együtt a szerelmeteket!😊

✨Ajándék jegyes fotózás az egész napos csomagokhoz!
✨Időjárás garancia
✨Részletfizetési lehetőség
✨Személyes és online kapcsolattartás és találkozó lehetőség

Ne hagyjátok az utolsó pillanatra esküvői fotósotok lefoglalását!
Nézzetek körbe facebook, web és instagram oldalaimon, és ha képeimmel felkeltettem az érdeklődéseteket, írjatok üzenetet e-mailben vagy weboldalamon keresztül az ajánlatkérő űrlap kitöltésével!

Elérhetőségeim:
e-mail: [email protected]
facebook: www.facebook.com/banyaidoraphotos
web: banyaidoraphotos.wixsite.com/banyaidoraphotos
insta: www.instagram.com/dora.banyai/

EGÉSZ FEBRUÁRBAN VALENTIN NAP!🩷❤️🧡💛💚🩵💙💜🤍🤎Ennek a fotózásnak nem a kötelezőkről és a feszengésről kell szólnia! Legyetek ...
03/02/2026

EGÉSZ FEBRUÁRBAN VALENTIN NAP!
🩷❤️🧡💛💚🩵💙💜🤍🤎
Ennek a fotózásnak nem a kötelezőkről és a feszengésről kell szólnia! Legyetek bátrak, szerelmesek, őszinték, nyitottak!
Ne féljetek megmutatni szerelmeteket a nagy világnak! ☺

Kedvezmény minden februári páros fotózásra!
50.000 Ft helyett:

Szabadtéri fotózás 💕
30.000 Ft

Stúdiós fotózás (Stúdió bérleti díját tartalmazza!)💕
45.000 Ft

Elérhetőségeim:
e-mail: [email protected]
facebook: www.facebook.com/banyaidoraphotos
web: banyaidoraphotos.wixsite.com/banyaidoraphotos
insta: www.instagram.com/dora.banyai/

Drága jegyesek! ❤A 2026-os szezonra naptáram nyitva áll előttetek, a foglalások már elkezdődtek!😊Csodálatos embereket vo...
30/01/2026

Drága jegyesek! ❤

A 2026-os szezonra naptáram nyitva áll előttetek, a foglalások már elkezdődtek!😊
Csodálatos embereket volt szerencsém megismerni az elmúlt 10 évben, így most is keresem az idei évem KisCsodáit, boho bride-ait, mezítlábas menyasszonyait, hercegeit, hercegnőit, édes, vidám, laza, önfeledt párjait! ❤

Ne hagyjátok az utolsó pillanatra esküvői fotósotok lefoglalását!
Nézzetek körbe facebook, web és instagram oldalaimon, és ha képeimmel felkeltettem az érdeklődéseteket, írjatok üzenetet e-mailben vagy weboldalamon keresztül az ajánlatkérő űrlap kitöltésével!

Elérhetőségeim:
e-mail: [email protected]
facebook: www.facebook.com/banyaidoraphotos
web: banyaidoraphotos.wixsite.com/banyaidoraphotos
insta: www.instagram.com/dora.banyai/

Kint éppen cidri van, ha minden jól megy hamarosan nyakig ülünk a hóban, így ennek örömére hoztam egy tökéletesen ide il...
05/01/2026

Kint éppen cidri van, ha minden jól megy hamarosan nyakig ülünk a hóban, így ennek örömére hoztam egy tökéletesen ide illő sorozatot :D

Panka&Benedek // 2024.06.29.
"Mindketten Rákosmentén nőttünk fel egymástól negyed órára, noha erre csak 17 évvel később jöttünk rá.
A közös hit volt a kiindulási alapunk, ami az évek múlásával bővült a közös élményekkel, utazásokkal és az egyik szenvedélyünkkel, a tánccal.
Leérettségiztünk, egyetemre kerültünk és egymást támogatva már közös néven van egy diplománk, egy köpenyünk meg egy polgári házasságunk is." - írták magukról az esküvői weboldalukon. És most írok egy kicsit én is róluk :)

Egy 2023-as, augusztusi esküvőn találkoztunk először. Megkértek, hogy csináljak róluk néhány képet. Irtó cukik és szimpatikusak voltak már ott is, és mint az első levelükből kiderült, kölcsönös volt a szimpátia. :)
Nagyjából pont egy hónappal később írtak nekem először, majd nem sokkal később találkoztunk is. Kiderült, hogy volt egy szokványosnak nem mondható polgári esküvőjük nemsokkal az első találkozónk előtt (most figyelj: a Nagycsaládosok Országos Egyesületénél nyertek egy ingyen esküvőt, polgári szertartást, ahol a családjaik és több száz vadidegen előtt összeházasodhattak).
'24 januárjában elkészítettük a jegyes fotóikat a Budapest Park jégpályáján, majd vártuk, hogy eljöjjön az esküvőjük második felvonása. Már az első levelükben arról volt szó, hogy kb 250 fős templomi esküvőjük lesz (nem lettünk végül annyian. talán. mondjuk a templomban nem nagyon találtál szabad ülőhelyet :D).
A templomból a násznép egy része egy régi kék Ikarusszal mentát a vacsora és buli helyszínére Kőbányára. Mi közben elszöktünk a nagy melegben és naplementében egy kis kreatív fotózásra a panelok között megbúvó Újhegyi bányatóhoz. Szerintem a 2024-es nyár egyik legmelegebb napját fogtuk ki (a másik egy hónappal később volt, és ott szintén esküvőn voltam :D az lesz a kövi sorozat)
Ha jól emlékszem az esti bulin már "csak" 100-120 fő volt jelen :D Volt osztálytársak, barátok, családjaik körében hajnalig ünnepeltek. :)

Helyszínek: Budapesti Krisztus Király templom, Sashalom; Újhegyi bányató és KÖSZI, Kőbánya

A napokban összeszámoltam, és minimum 5 sorozattal tartozok nektek 2024-ről, amiket mindenképp megszeretnék mutatni még a 2025-ös képek előtt, így megpróbálom a lehetetlent, és kb másfél hónap alatt megmutogatok nektek "mindent" :D

Már megint itt vagyunk. Mondanám, hogy olyan mintha tegnap lett volna az előző, de nem. Túl sok minden volt idén. Örülök...
31/12/2025

Már megint itt vagyunk.
Mondanám, hogy olyan mintha tegnap lett volna az előző, de nem. Túl sok minden volt idén. Örülök, hogy túléltem. Szó szerint. Elcs.szett egy év lett ez.
Itt kellene jönnie annak a résznek, amikor leírom milyen király évem volt, milyen szuper párjaim, családjaim voltak, milyen gyönyörű helyekre jutottam el idén velük... És ennek egy része igaz is.
Nem indult felhőtlenül az év. Kapásból év elejére összejött egy visszamondás hullám, ami eléggé megviselt, emiatt nem is indult úgy az év ahogy szerettem volna. Elég korán kezdtünk bele az évbe. Januárban egy régi visszatérő családdal kezdtem, februárban már jegyeseztünk meg esküvőztünk. Tavasszal hegyet másztunk, esküvőztünk, napkeltéztünk, újra kimentem futóversenyt fotózni, és részt vettem életem első esküvői fotós workshopján.
Nyár elején volt szakadó esős esküvőm a hármashatárhegyen, majd szépen belecsaptunk a nyárba; keresztelőt, kismamákat, jegyeseket fotóztam, itthon voltak Erikék Londonból, buliztunk, fotózgattunk (kicsit elvoltunk mint régen), első szülinapoztunk a Duna partján, majd mezítláb sétáltunk benne és köveket dobáltunk, aztán jött a július, a születésnapom (amit nem tudom miért, de idén nagyon vártam) és fejetetejére állt az életünk.
Pár nappal születésnapom után nagymamám kórházba került, majd hónap végén, amikor belekezdtem volna a nyár végi hajtásba, a rengeteg stressztől az én szervezetem is feladta a harcot.

Július 29-én éjszaka rosszul lettem. Pokoli volt. Másnap bementünk a sürgősségire (ne menjünk bele, hogy miért nem éjszaka, amikor rosszul lettem), több óra várakozás után vakbél gyanúval felkerültem a Bajcsy sebészetére, ahol másnap megműtöttek.
A műtőben derült ki, hogy nem egyszerű vakbél műtétem lesz, annál sokkal komolyabb cuccot sikerült összeszednem. Nem aprózzuk el kéremszépen. Egy szakaszon begyulladt a vékonybelem, ami nagyon komoly gondokat okozott a hasamban, emiatt egy 3 órás műtét alatt, egy kb 10 centis szakaszt távolítottak el, ezt követte 9 nap a kórházban. Nehéz volt? Mocskosul. De túléltem. Azt már nem írom le, hogy mi volt a kórházban, mert már így is több olyan részt osztottam meg, amit nem biztos, hogy mindenki tudni akart.
Két héttel azután, hogy kijöttem a kórházból, Mama elment.🖤
Az ez utáni időszakot már nagyjából tudjátok. Át vagy le kellett adnom több munkámat, állapotomhoz mérten küzdöttem a műtét előttről maradt és a műtét után elkészült sorozatokkal.
Ismét nagyon szépen köszönöm és hálás vagyok Emesének, hogy kimentett a sz.rbol augusztusban ❤️
(Akiknek még az elején túlságosan részletekbe menően meséltem a storyt, és amúgy nem akarták ennyire tudni, azoktól bocsi. nem voltam a toppon abban a 9 napban😅)

Számomra rekord mennyiségű kismamát fotóztam, és a korábbi évekhez képest rengeteg karácsonyi fotózásom is volt idén. Mondtam már, hogy imádom a visszatérőimet? ❤️
A műtét előtti másfél-2 hétből és a műtét utáni időszakból sok minden kimaradt, jobban bezártam mint korábban, kevesebb türelmem lett. Próbáltam legalább a fotózások idejére változtatni kicsit magamon, de nem mindig sikerült. Ha esetleg furának éreztetek, az ezért volt. Bocsánat.
Az idei utolsó fotózásom kifejezetten jó hatással volt rám, egy 1 hónapos aprósággal és kis családjával zártam az évet.❤️

Figyeljetek magatokra, a mentális egészségetekre, a testetek jelzéseire. Én nem tettem, és meg lett az eredménye.

Kedves 2025! Nem köszönök semmit. Rengeteg embernek megnehezítetted az életét, így csak annyit kérek: Fuss! Menekülj és vissza se nézz!

Nektek KisCsodáim! Köszönök mindent! A bizalmatokat, a csodás mosolyaitokat, hogy vagytok, hogy engem választottatok, a megértéseteket, még akkor is, ha nem úgy alakultak a dolgok ahogy eredetileg terveztük.
Köszönöm a végtelen kedvességeteket, a pillanatokat amiket megörökíthettem/megörökíthettünk nektek, az utókornak, és amikkel bearanyoztátok a napjaimat mind a fotózások, mind az utómunkák során.
2026-ban is szeretettel várlak titeket fotózásokra! ❤️🧡💛💚💙💜🤎🤍

Mit tartogatsz 2026? Figyu... Én egy dolgot kérek csak tőled: légy jó hozzánk! ❤️

Vigyázzunk magunkra, vigyázzunk egymásra!
Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek! 🥳🎇🎆

Legyen boldog az ünnepetek!Békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! ❤️🎄✨
24/12/2025

Legyen boldog az ünnepetek!
Békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! ❤️🎄✨

Cím

Budapest
1172

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Bányai Dóra Photography új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Bányai Dóra Photography számára:

Megosztás

Kategória