Ilovethewordphoto

Ilovethewordphoto Instagram profil: ilovethewordphoto

https://ilovethewordphoto.com

Artist profil:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064713997820
(11)

A perfect circle - Budapest Park, 2026. 06. 15.És mit is mondhatnék az este főszereplőjéről? Az A Perfect Circle nem egy...
17/06/2026

A perfect circle - Budapest Park, 2026. 06. 15.

És mit is mondhatnék az este főszereplőjéről? Az A Perfect Circle nem egyszerűen egy jó koncertet adott: egy olyan spirituális, mély és katartikus élményt nyújtottak, ami messze túlmutat a „perfekt” jelzőn. Az egész este egy tökéletesen megkomponált zenei utazás volt, amely a legmélyebb belső rétegeinket célozta meg. A felvezető War Pigs-intro után a zenekar teketóriázás nélkül csapott bele a The Package-be. Nem is létezik ennél jobb koncertkezdés az APC számára, a dal első felének hipnotikus, baljóslatú lüktetése azonnal beszippantott mindenkit, hogy aztán, amikor elszabadul benne a nyers, tehetetlen düh, végleg leszakítsa a láncokat.

Teljes beszámoló Szabó Róbert tollából itt:
https://ricsandgreen.hu/tobb-mint-tokeletes-a-perfect-circle-jehnny-beth-a-budapest-parkban/

16/06/2026

Azt hiszem, erre mondják: "ezért érdemes csinálni" ☺️

Malevolence - A38 hajó, 2026. 06. 10.Vannak azok a klubbulik, ahol nem számít a sörfoltos póló, egy-egy kék-zöld folt, a...
11/06/2026

Malevolence - A38 hajó, 2026. 06. 10.

Vannak azok a klubbulik, ahol nem számít a sörfoltos póló, egy-egy kék-zöld folt, az összetaposott cipő vagy az utána következő két napos rekedtség, mert pótol a hangulat, a testvéri összeölelkezések, a hangzás, az idegenekkel megosztott mosolyok, a himnuszok együtt üvöltése. Pontosan ilyen volt a Malevolence A38-as koncertje szerda este.

Jó ideje követem a sheffieldi fiúkat a közösségi médiában és nagyjából erre számítottam, miközben az autóval átszeltem a várost a Malicious intent üvöltő hangjaira, de minden túlzás nélkül mondhatom, hogy az összes létező elvárásomat túlteljesítették.
20.49-kor kialudtak a fények a megtelt alsó koncertteremben és ha bárkinek is kétsége lett volna afelől hogy milyen eseményre jött, a magukról a pólót ledobáló és izmokat bemelegítő rajongók nem hagytak kétséget afelől hogy itt bizony igazi pogós, circle pites, crowdsurfös, wall of death-es metal buli lesz. És tényleg az lett!
Alex Taylor és csapata beköszönt a Trenches-el, ami beindította a bulit és onnantól tényleg kő kövön nem maradt. Már az első két dal alatt se fogta vissza magát a közönség, de amikor a harmadik szám előtt az énekes egyenként megszólítva a rajongókat előrébb invitálta őket és elmondta hogy „Ez nem a mi színpadunk, ez a ti színpadotok”, az tényleg csak olaj volt a tűzre. Az elején még igyekeztem védeni a testrészeimet és a fényképezőgépet, aztán gyorsan feladtam a dolgot, úgy voltam vele hogy itt bizony be kell vetnie magát a közepébe az embernek, akár van nála fotómasina, akár nincs.
A Trenches, Life sentence, Karma, Self supremacy négyese alatt a színpadon is eluralkodott a káosz, részben az onnan a tömegbe ugrálók miatt, részben mert a zenészek láthatóan legalább annyira élvezték ezt a hangulatot mint mi. Josh Baines egyedül a fején nem forgott, azon kívül mindent is csinált, közben megvillantva azokat a gyilkos szólókat is. Mondjuk legalább a háttérvokálos munkában kisegít***e őt egy kedves rajongó, aki szó szerint kikapta a kezéből a mikrofont ahogy felugrott a színpadra, hogy sorokat üvöltsön az arcunkba. 😊 Wilkie Robinson a maga csendes módján rugdosódott a brutális ritmusokra, de a dobok mögött se volt lazítás, Charlie Thorpe-nak többször láttam a kezeit felfelé kilógni, mint más dobosoknak a fejét. Egyedül Konan Hall volt viszonylag visszafogott, de neki meg bárki megbocsájtja ezt, mikor meghallja a stúdió minőségben kiénekelt szívfacsaró dallamokat.
Volt is lehetősége kiélni magát, a szett közepére beillesztették a Higher place-t és még jobban ütött mint ahogy vártam, tényleg szinte az egész terem énekelte egyszerre, összekapaszkodva. Legnagyobb sajnálatomra csak három dal maradt a műsorból, a Keep your distance újra felrázott mindenkit, az On broken glass beindította a circle pitet és a táncot, hogy az If it’s all the same to you alatt mindenki még utoljára kitombolja magát, mint ahogy Alex meg is kért mindenkit. És a közönség kitombolódott.
Hazafelé autózva úgy voltam vele, hogy ez bizony esélyes az év egyik legjobb koncertje címre, de gondoltam majd reggelre leülepszik a dolog és meglátjuk mit gondolok. Így hogy aludtam rá, azt gondolom ez bizony az év egyik legjobb koncertje volt, nincs tévedés.
Ezek az angolok tudják hogy kell nem tufa, de durva, pörgős zenét írni remek dallamokkal és mondanivalóval, tudják hogy kell megszólítani és a maguk oldalára állítani a közönséget és tudják hogy mitől klubkoncert a klubkoncert. Brutálisan jól szóltak, megt***ek mindent hogy jól érezzük magunkat, szimpatikus arcok és profin zenélnek.
Nincs az az isten hogy én ne legyek ott a legközelebbi budapesti őrületükön.

Needless/Nefalem - Bloodfeast, Erba, Olaszország - 2026. 05. 30.A Bloodfeast minifesztivál első napja május 30-án került...
02/06/2026

Needless/Nefalem - Bloodfeast, Erba, Olaszország - 2026. 05. 30.

A Bloodfeast minifesztivál első napja május 30-án került megrendezésre a Centrale Rock Pubban, ami egy kifejezetten hangulatos klub Erbában, élő zenével egybekötött iszogatásra vagy akár zseniálisan finom szendvicsek fogyasztására.
Mi pontosan erre a két tevékenységre használtuk a terasz részt, egészen 21.25-ig amikor is a Needless egy már remek hangulatban lévő közönség elé lépett. Nem váratták meg az embereket, olyan energiával vágtak bele az első dalba, ami egyértelművé t***e hogy az este igazából csak akkor kezdődött el.
40 percet kaptak a fiúk, de már az első 10-ben sikerült olyan örömujjongással egybekötött villázást kiváltaniuk mindenkiből hogy csak néztem. De volt itt minden is, a hajrázástól kezdve a táncon át a magyarul bekiabált „k…ajó” ösztönzésig! A fények megint csak nagyon jó hangulatot teremt***ek ehhez a progresszív death metal zúzáshoz, a hangosítás pedig csak felt***e az i-re a pontot, brutálisan szólt minden. De a technikusok nem csak ebben remekeltek, a gyorsvonatként robogó koncertet a mikrofonhiba sem tudta megakasztani, köszönhetően a helyi csapat gyors reagálásának.
Nem igazán hagytak minket levegőhöz jutni, de nem is volt rá szükség. Az egyik személyes kedvencem, a kezdő Twilight cradle után szinte szünet nélkül jöttek a tavaly megjelent Premonition album tételei. A harmadikként érkező Night of the hunt kivételével minden erről az albumról származott, ami határozottan egy újabb lépés volt a saját világuk és hangzásuk tökéletesítésében.
Ez meglátszódott a teljesítményükön is, egységes, összeszokott csapatot láttunk. Hiába csak tavaly csatlakozott hozzájuk a venezuelai származású Cristobal Romero (aki egyébként hihetetlen teljesítményt nyújt a dobok mögött), ez így egy kerek egész. Tényleg jó volt látni hogy ez a súlyosabb, extrém zene ennyi embert mozgat meg ilyen szinten. A szett végén a zenészek arcán ugyanazt az örömöt láttam, mint a zenerajongókén.
Ádám viszont még nem végzett az egybegyűltek szórakoztatásával, 20 perc átszerelés után újra megjelent mikrofonnal a kezében, ezúttal a Nefalem élén. Kimerültségnek vagy leeresztésnek nyomát sem láttam, hangulatos introjukat követően bele is csaptak az egyszerre brutális, mégis slágeres The banerider’s domainbe és onnantól nem volt megállás.
Ők is főleg legutóbbi albumukból táplálkoztak (bár nekik ez az egyetlen nagylemezük), csak az Invictus és az I, darkeater ami régebbről származik. Mondjuk, mindegy is volt mennyire régi vagy új a zene, úgy sodort magával mindenkit ahogy ritkán látni, vicc nélkül, még a helyi hangtechnikusok is csápoltak, rázták a fejüket. A bulit látva a Needless headbangelő tagjai is felbátorodtak, még „selfie” is készült a színpadon tomboló zenészekkel.
Hihetetlen teljesítményt nyújtott az együttes, a gitárosok tűpontosak voltak, a szólók gyönyörűek, Bence a dobok mögött nem tudta kontrollálni az arcát, annyira a zónában volt, Gergő a basszusgitáron csodákat művelt. Sajnos túl gyorsan elröppent a 45 perces műsoridő, de kellett egy kis pihenő ekkora zúzás után, meg is rohantuk a közönséggel együtt a pultot, hogy pótoljuk az elvesztett folyadékot.

18/05/2026

Vannak azok a szabadtéri fesztiválok amikre nem kell több napot rászánni vagy a helyszínen sátrazni, de mégis megkapja az ember a feelinget, a rock/metal zenék több válfaját. Ilyen volt egy a péntek este a Stenkben. A Barhole szervezésében négy magyar bandától kaptunk igazi nyári ...

18/05/2026

Vannak azok a koncertek, ahol egy együttesnek megadatik a lehetőség, hogy teljesen új közönséget toborozzon magának. Vannak, akiknek ez túl nagy falat, és a nagy erőlködés közepette elveszik az identitás, ami rossz szájízt hagy az emberekben. És vannak, akik tudnak ilyenkor úgy ö...

Broadside - Hands like houses Co-headliner tour - Dürer kert, 2026. 05. 13.A canberrai Hands like houses első alkalommal...
14/05/2026

Broadside - Hands like houses Co-headliner tour - Dürer kert, 2026. 05. 13.

A canberrai Hands like houses első alkalommal t***e tiszteletét nálunk és azt kell mondjam, nem fogták vissza magukat, biztosra mentek hogy amikor a show végén kialszanak a fények, senkiben se maradjon hiányérzet.
Főleg újabb szerzeményeket hoztak magukkal, a május 22-én megjelenő Lótus EP hat dalából 5 volt műsoron. Mivel egy időre szem elől téveszt***em őket a 2018-as Anon album után, engem meglepetésként ért pár hónappal ezelőtt, mikor láttam hogy jönnek hozzánk, hogy közben énekes váltás történt.
Josh Raven 2024-ben csatlakozott hozzájuk és tavaly meg is jelent az Atmospherics album, már vele a mikrofonnál, így ez a turné (legalábbis nekünk, magyaroknak) lényegében az ő beavatásáról szólt és számomra egyértelmű hogy tökéletes választás volt. A hangja már az első tétel, a Lótus alatt olyan gyönyörűen töltötte meg a termet hogy tényleg élvezet volt hallgatni. Ez viszont nem feltétlenül lenne elég, hiszen sokat számít a jelenléte is, de szó szerint semmibe nem tudok belekötni. Nagyon érzi a zenét és a színpadot, jól kommunikál a közönséggel, akár a színpadon áll méterekkel előttük, akár lemegy a mikrofonjával a dühöngőbe hogy onnan énekeljen.
A három gitáros (Matt, Alexander és Joel) és a dobos, Matt Parkitny összhangja tanítani való. 2008 óta zenélnek együtt és biztos voltak nehezebb időszakok, mint minden együttes életében, de lerí róluk hogy örömmel zenélnek együtt, legyen szó a klasszikusokról (Colourblind, Perspectives, I am), akár a self titled EP dalairól. Sajnálatomra az Unimagine album kimaradt a szórásból, remélhetőleg legközelebb arról is szemezgetnek.
Ilyen klubbuli hangulatot tényleg ritkán sikerül összehozni, szóval én ott leszek a következőn is, az biztos! Remélhetőleg már egy nagyobb színpadon.

Mutation phase tour - Barba negra, 2026. 04. 19.Litván rituálé ide, kaliforniai energiabomba oda, az est fénypontja mégi...
06/05/2026

Mutation phase tour - Barba negra, 2026. 04. 19.

Litván rituálé ide, kaliforniai energiabomba oda, az est fénypontja mégiscsak a moldáv Infected rain volt, akik csak stabilabbá tették hírnevüket a Mutation phase nevű turnén nyújtott teljesítményükkel, amiről csak szuperlatívuszokban tudok beszélni.
Mire az intro elkezdődött, egyértelműen érezni lehetett a várakozással teli feszültséget a levegőben és nem is kellett sokat várni hogy a The answer is you képében megkapjuk a vezényszót: elszabadulhat a pokol.
Lena az első pillanattól kezdve tornádóként szántotta fel a színpadot, ami nem hátráltatta abban hogy tökéletesen váltson a gyönyörű énekhang és a brutális hörgés között, hatalmas ovációt váltva ki a közönségből.
Mellette zenésztársai is hangulatban voltak, mindenki kivette részét a buliból és betonbiztos alapot szolgáltattak az énekesnőnek, hogy a varázslatra koncentrálhasson. Gyorsan meg is lett a hatása, még csak a második dalnál tartottunk, de a rajongók 100%-ig a banda hatása alá kerültek.
Nem volt olyan pillanat a 13 számos műsor alatt amikor ne ünnepelte volna mindenki kezekkel a levegőben, bólogatva, énekelve az extrém metál moldáv csillagait, akik egy percre se lassítottak, kaptuk az arcunkba a jobbnál jobb új és régebbi slágereket.
A műsor közepe táján visszatért a színpadra Heidi a Butcher babies-ből hogy mindenkit levegyenek a lábukról egy fantasztikus duettel, a Realm of chaos képében.
A vadiúj Strangerrel azt is megmutatták nekünk merre tart a banda zeneileg és egyértelművé tették hogy még mindig tudnak feljebb lépni zeneileg.
Mire a záró Judgemental traphez értünk, senkiben nem maradt egy szemernyi kétség sem afelől hogy az Infected rain megdolgozott azért hogy a következő szintre lépjenek, onnan pedig határ a csillagos ég.

Kinship European tour - Analog Music Hall, 2026. 04. 18.Részben a vizuális része miatt is vártam annyira az est fénypont...
02/05/2026

Kinship European tour - Analog Music Hall, 2026. 04. 18.

Részben a vizuális része miatt is vártam annyira az est fénypontját, a dán/Feröer-szigeteki Iotunnt. Na meg persze, mert progresszív metáljuk és előadásmódjuk teljesen levett a lábamról tavaly októberben, amikor a Dark tranquillity egyik előzenekaraként jártak a Barba negrában.
Már akkor is „szabadkoztak” amiért alig 3-4 dalt játszottak nekünk a megengedett műsoridejükben, de karrierjük első headliner turnéjának Analog Music Hallos koncertjén se volt sokkal jobb a helyzet, összesen nyolc tracket kaptunk, közel másfél órában. Legrövidebb szerzeményük is 5 perc felett jár, de szerencsére zeneszerzői tehetségük kizárta hogy önismétlésbe, netán unalomba fúljon az este.
Jón Aldará se marad el karizmában az est korábbi frontembereitől, megjelenésével, mozgásával és kinézetével is támogatja a zenészek által tűpontosan előadott melankólikus északi metált. Fantasztikus atmoszférát teremt***ek, kiváló hangzással (az első dal első pár percében alig lehetett a gitárokat hallani, de szerencsére gyorsan orvosolva lett a probléma) és már egyből az elején egyértelműen magukkal ragadtak mindenkit. Kiemelném a lírai, epikus I feel the nightot, ami negyedikként érkezett és olyan szívbemarkoló utazásra vitt, hogy a lélegzetünk is elakadt.
A Gras testvérek gitárjátékát öröm hallgatni, Eskil Rask széles mosollyal az arcán tolta az alapokat hozzá, Bjorn Wind Andersen dobjátékát viszont csak hallgattuk, őt látni nem lehetett, annyira körbe volt építve, ráadásul emelvényre rakták a dobfelszerelését.
Szerintem pikk-pakk elszaladt az idő a második albumos Kinship hat és az Access all worlds két dalával. Én csendben, a koncert által bennem hagyott melankólikus hangulatot ízlelgetve vezettem haza. Ahogy egy kedves ismerős szokta volt mondani: „Kiváló hangverseny volt”.

Cím

Öböl Utca 1.
Budapest
1117

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Ilovethewordphoto új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás

Kategória