23/10/2023
Napokkal ezelőtt értem a könyv végére, de minden nap eszembe jut egy-egy jelenet. A könyvespolcon fekszik és amikor csak ránézek mosolyt csal az arcomra. :) Bámulatos, ahogy az író visszarepít az 1500-as évek Rómájába és Velencéjébe. Éreztem a velencei csatornák bűzét az orromban, láttam magam előtt az utcák mocskát, egyik percben szörnyülködtem, a másikban pedig már mosolyogtam. Bravúros jellemábrázolás, csavaros észjárású párbeszédek, csalafinta trükkök, emberi gyarlóság, gyermeki szeretet és szerelem kibontakozása szövi át a történetet. Gyönyörű olvasmány, nagyon ajánlom! :)