26/01/2025
A szabadság határai…
Akarhatod, vágyhatod, elérheted: lehetsz szabad. Tekinteteddel bátor felfedezőként járhatod végig a tenger hullámait, pillantásod elmerülhet a horizont végtelenjében új perspektívákat, új horizontokat, új távlatokat kutatva. Arcod megfürösztheted a tomboló szél sós illatában, engedheted, hogy az apró sókristályok leolvasszák rólad összes múltbéli fájdalmadat. Tested dacolhat az elemek erejével, lábadat megvetve mosolyogva tűrheted, hogy a szél úgy játsszon könnyű ruháddal, ahogy teszi száraz, őszi falevelekkel.... Kimehetsz a szikla szélére, átengedheted magad a mámorító érzésnek, hogy teljes és szabad vagy.... Érezheted az összes elemet: a tüzet a szívedben, a szikla élét a talpadon, a vízcseppeket az ajkaidon, és a tested egészét táncba vivő levegőt. Hagyhatod, hogy elöntsön az eufória, ledobhatod az összes láncodat, magad mögött hagyhatsz minden elvárást, minden mintát, minden téged múködtető programot.
De jól vigyázz.
Egyetlen átgondolatlan pillanat, és örökre elveszítheted önmagad. Egyetlen lépés, egyetlen óvatlan mozdulat, egyetlen feltörő hullám, és a tenger, a horizont, a sós víz úgy nyelnek el Téged, ahogyan az űr sötétje nyeli el kihunyt csillagok fényét.
Amikor szabad vagy, nem korlátok nélkül élsz - a különbség abban áll, hogy TE döntöd el, hol húzod meg a határaidat, és a korlátokat. Szab/ad.
Szabadnak lenni nem azt jelenti, hogy mindent megtehetsz, hanem azt, hogy tudatosan választod meg, mit teszel és mit nem, és felelősséget vállalsz a választásodért. A szabadság ön-magod ismeretével kezdődik, mert ha ismered önmagadat, akkor át tudod adni mindazt ami vagy a végtelen horizontnak, a ruhádat tépázó szélnek, a tenger erejének anélkül, hogy elveszítenéd, aki vagy.
MegSZABod a határt, és átADod lényedet az Életnek…
A képről: a fotó Szicíliában készült, egy nagyon viharos januári reggelen. Kedves modellem, Réka hihetetlen bátorsággal állt a szikla szélén, miközben több emeletnyi felcsapó hullámok ostromolták a partot. Nagyon aggódtam érte, így gyorsan és hatékonyan kellett dolgoznom, miközben pusztán kézjelekkel tudtunk kommunikálni.
Mire véget ért a fotózás, ő csurom víz volt, de büszkén és bátran mondta- ha kellene, bármikor visszaállna a sziklára 😊