Nagy Ákos

Nagy Ákos Nagy Ákos vagyok amatőr fotós, videós. Vállalom rendezvények családi ünnepi események rögzítését.

Bosznia, egy új szerelem kezdete...🇧🇦Én képes vagyok minden országba egy kicsit beleszeretni, ahol járok.Na jó… ez így e...
03/05/2026

Bosznia, egy új szerelem kezdete...🇧🇦

Én képes vagyok minden országba egy kicsit beleszeretni, ahol járok.

Na jó… ez így ebben a formában nem teljesen igaz. 😄
Mert ha csak átsuhanok rajta, ha nem érnek impulzusok – nincsenek szagok, ízek, beszélgetések, az a bizonyos vizuális cunami –, akkor a „szerelem” elmarad. Az csak egy hely lesz a térképen.
De amikor reggel egy kávé mellett azt érzem, hogy „oké, itt akár élni is tudnék”… na, ott történik valami. Ott megszületik az ihlet. Ott kezdődik a kötődés.

És most kimondom:
beleszerettem Boszniába.🇧🇦♥️

Nem, nem tökéletes. Sőt.

Voltak bedugult utak, autópályák, füstszagú éttermek, és igen… kutyásként néha azt éreztem, mintha egy alternatív univerzumban lennénk. Meg az a tipikus, kicsit nyers, balkáni hangulat – amit vagy megszeretsz, vagy nem.

De ha a mérleg egyik serpenyőjébe teszem ezeket…
a másikba pedig mindazt, amit kaptam… akkor nincs kérdés.
Bosznia és Hercegovina egy elképesztően erős ingerekkel teli világ.

Egy ország, ahol mindenből kettő van:
két vallás, két hangulat, két világ.
A hegyek és a városok. A múlt és a jelen. A nyugalom és a feszültség. És igen… még a Neretva folyó is kettészeli ezt az egészet – mintha csak rá akarna erősíteni erre a kettősségre.

Mielőtt bárki kommentrohamot kapna😁, hogy „nem ismered Boszniát”… jelentem: tényleg nem. 😄

Csak egy nagyon kis szeletét láttam.
De azt a szeletet… nagyon.

Mostar és környéke olyan impulzust adott, amit nem lehet csak úgy kipipálni.

Az óváros az Öreghíddal – ahol a történelem nem múzeumban van, hanem a falakon.
A Stari Most, ami nem csak egy híd, hanem egy szimbólum.
A Fortica kilátó „üvegterasza”, ahol egy pillanatra lebegsz a város felett.
A Blagaj Tekke, ahol a természet és a spiritualitás szinte összeolvad.
A Međugorje zarándokhely csendje.
És a Kravica vízesés, ami egyszerűen csak… túl szép ahhoz, hogy ne állj meg.
Ezek nem csak helyek.
Ezek érzések.

És valahol itt jön képbe az, ami miatt igazán szeretek utazni:
hogy mindig viszem magammal az „emlékőrző eszközeimet”… és néha sikerül elkapni azt a pillanatot, amikor egy hely nem csak látszik, hanem érezhető is.

Bosznia ilyen.

Nem hibátlan. Nem steril. Nem kiszámítható.
De él.

És pont ezért…
nagyon könnyű beleszeretni.

rajongók

A Tatami Kupán készült dokumentarista fekete-fehér képek világa különösen közel áll hozzám. Nemcsak fotósként, hanem spo...
14/03/2026

A Tatami Kupán készült dokumentarista fekete-fehér képek világa különösen közel áll hozzám. Nemcsak fotósként, hanem sportvezetőként is. Mondhatnám azt is, "ez vagyok én".

Ez a közeg, ez a stílus, ez az atmoszféra számomra nagyon őszinte és nagyon valós.

Lenyűgöz a benne élő emberek sokszínűsége, a sport iránti alázata, az a csendes belső erő, amellyel napról napra, hétről hétre küzdenek a céljaikért.

És közben valami egészen különleges is megszületik: barátságok, szorosabb családi kötelékek, emberi pillanatok, tekintetek, érzelmek.

Talán ezért szeretem ennyire ezt a világot. Mert itt mindig több történik, mint amit az eredmények vagy az érmek megmutatnak.

Itt valami sokkal emberibb kerül a felszínre — valami, ami jóval több annál, mint amit a digitális világ önmagában adni tud.

P.S Igen. Semmi csalás és AI😁 Egy-két képen én magam is megjelenek😁Hála Botond fiamnak, aki egyre többször elkísér és segít a rendezvények megörökítésben.🙏

📸♥️🥋

Amikor a digitális szemétdomb aranyat rejt…Az ember néha leül. Rendezgeti a mappákat. És akkor egyszer csak szembejön eg...
19/02/2026

Amikor a digitális szemétdomb aranyat rejt…

Az ember néha leül. Rendezgeti a mappákat. És akkor egyszer csak szembejön egy kép.

Bátaszék –
mintha nem is egy város lenne, hanem egy aprólékosan megépített makett.Tornyok, utcák, háztetők.
Minden a helyén. Csend. Rend. Harmónia.

Nap mint nap gyártjuk a digitális zajt.
Ezrek kattannak. Terabájtok gyűlnek. Néha azt érzem, csak pakoljuk a „digitális szemetet”.
Aztán egyszer – minden értelmet nyerve azon a bizonyos szemétdombon – aranyra lel az ember. Ez a kép nekem ilyen.

És talán ez az egyik legszebb része a fotózásnak:
az idő nem elvesz a képekből,
hanem hozzáad.
Távolságot.
Értelmet.
Érzelmet.
A pillanat elmúlik.
A kép marad.
És néha felértékelődik...
rajongók

Amikor a kereső mögött egy edző (is) áll...Van, amikor a két hivatásom szépen elkülönül.És van, amikor teljesen összemos...
06/02/2026

Amikor a kereső mögött egy edző (is) áll...

Van, amikor a két hivatásom szépen elkülönül.
És van, amikor teljesen összemosódik.
Ez a hétvége ilyen lesz.
Fotós „álruhában” bújt edző leszek.
Korosztályos Karate Európa Bajnokság, Ciprus, Limassol

A szemem fotósként figyel majd – pillanatot, mozdulatot keres.
A szívem viszont edző marad – dobog, szorít, remél, együtt él minden másodperccel.

Dupla stressz.
Dupla adrenalin.
Dupla dinamit.

A kereső mögött nem csak képet komponálok, hanem sorsokat kísérek. Egy mozdulat ami nem csak vizuális esztétika, hanem munka, áldozat, évek története.
Egy pillanat nem csak fotó, hanem hit, bátorság, küzdelem.
Ez a kettősség fárasztó.
És mégis… felemelő.

Mert ritka ajándék az, amikor láthatod is azt, amiért szorítasz is.
Amikor nem csak megörökíted a pillanatot, hanem benne is élsz.

Hajrá Magyarok.
Hajrá BVSK.
Hajrá Panna és Zsófi.
Én ott leszek.
Két szerepben.
Egy szívvel.
📷🥋🇭🇺

Kép: Limassol Beach
rajongók

Amikor egy pillanatnak utóélete van...Boltba indultam.A madaram velem jött.Felszállt.Körbenézett. Csodálkozott...Havas B...
30/01/2026

Amikor egy pillanatnak utóélete van...

Boltba indultam.

A madaram velem jött.
Felszállt.
Körbenézett. Csodálkozott...

Havas Bátaszék.
Rég látott ilyet.
Én is.

Egy pillanat születik.
A pillanat képpé válik.
A kép emlékké nemesül.

Most már dísz.
A város szolgálatában.
dr. Bozsolik Róbert, Polgármester Úr irodájának ajtaja fellett.

Ha ide emelt fővel lépsz be. Látni fogod...

Megtiszteltetés.

Hála. 🙏



@lelkes rajongók

Amikor egy bazi nagy Fendt "traktor" - vagy inkább mezőgazdasági felhőkarcoló - tetején csinálod a rendezvényfotózást és...
24/01/2026

Amikor egy bazi nagy Fendt "traktor" - vagy inkább mezőgazdasági felhőkarcoló - tetején csinálod a rendezvényfotózást és rájössz, hogy valaki oldalról figyel.👀📸


@lelkes rajongók

📸❄️ Vasárnapi spontán program – amikor a valóság nyer a képernyő felett ❄️🛷Tegnap szánkózni voltunk a családdal. Azt a r...
12/01/2026

📸❄️ Vasárnapi spontán program – amikor a valóság nyer a képernyő felett ❄️🛷

Tegnap szánkózni voltunk a családdal. Azt a régimódi, hidegben-nevetős, cipőbe-havas, kocsival vontatós verziót.

Az indulás előtti percekben a kamasz fronton természetesen felmerült némi unszolás. (A képernyőtől való elszakadás, mindig nehéz kérdés.)

Aztán történt valami.

Összefutottunk ismerősökkel, lett belőle egy igazi spontán téli kavalkád, nevetés, borulás, sebesség, és az a fajta felszabadult hangulat, amit nem lehet letölteni, frissíteni vagy kikapcsolni.

És persze Brumi is boldog volt 🐾, bár ez a délután nem feltétlenül róla szólt.

A nap végére pedig jött az a mondat, amiért megéri néha harcolni a kanapé és a kijelző ellen:
👉 „Amúgy ez tök jó volt.”

Fotósként imádom az ilyen pillanatokat.
Nem beállítottak, nem tökéletesek – de őszinték.
Sport, mozgás, közös élmény, nevetés… ezek azok a képek, amik nemcsak a memóriakártyán maradnak meg.

Konklúzió:
Néha nehéz elindulni.
Néha kicsit fázni kell.
De amikor a család együtt bolondozik, abból mindig emlékezetes képek és történetek születnek.

Én ezért IS szeretek fotózni. ❤️📷
@lelkes rajongók

@lelkes rajongókReggeli vasárnapi párbeszéd😁Klaudia: Drágám! Elugranál pár dologért az ebédhez?Én: – Persze! - válaszolv...
04/01/2026

@lelkes rajongók
Reggeli vasárnapi párbeszéd😁

Klaudia: Drágám! Elugranál pár dologért az ebédhez?

Én: – Persze! - válaszolva gyanús lelkesedéssel, ami önmagában már árulkodó.

Két perc múlva…oldalazó mozdulatokkal haladva a bejárat irányába...🙈 „teljesen véletlenül” a vállamon egy fotós táskával.

Klaudia: felhúzott szemöldökkel kérdezi -Te… te miért viszed a fotós táskát a boltba?

Ööö… csak… hátha… - nyökögtem a lebukás miatt. - Mindegy! - zártam le határozottságot színlelve.

Konklúzió 1.
A fotós az nem elindul fotózni.
A fotós útközben is az. Még akkor is, ha „csak” pár dologért ugrik le a boltba…

Konklúzió 2.
A nők beleérző képességét nem tudod átverni, pláne ha gyanús módon lelkesen mész vasárnap délelőtt boltba, és eközben oldalazó sasszéval haladsz a bejárat felé.

Konklúzió 3.
Ha ilyen ritkán hull hó, mindig legyen nálad egy képalkotó eszköz…és különösen akkor, ha közben Bátaszék havas arca, a városrész csendje és a templom pont úgy áll össze, ahogy nem lehet nem észrevenni.

(Ha tetszik a sztori, vagy a kép nyomj egy like-ot és kövess be, de kommentet is írhatsz, én pedig ezen felbuzdulva tovább kattogok és sztorizok.😁A megosztás, pedig hab a tortán.)🙏

📸 Fotós újévi fogadalom – nyilvánosan, tanúk előtt 😄Bevallom: az elmúlt egy évben ez az oldal kicsit olyan volt, mint eg...
03/01/2026

📸 Fotós újévi fogadalom – nyilvánosan, tanúk előtt 😄

Bevallom: az elmúlt egy évben ez az oldal kicsit olyan volt, mint egy túrabakancs a szekrény alján…
megvolt, jó volt, csak nem használtam eleget.

Persze rengeteget dolgoztam, fotóztam közben rengeteget, rendezvényeim is voltak, csak épp beszippantott a nagy büdös munkaörvény.🌀
Újévi fogadalom: ezen változtatunk. Igen, EZ most egy hivatalos visszatérés. ✔️🙈
És mi lehetne jobb kezdés, mint a két kedvenc modellem:
Klaudia és Brumi, egy téli túra közepén, ahol nincs rohanás, nincs zaj – csak levegő, mozgás és jelenlét. Testi-lelki akkumulátor feltöltése, újra rátalálsz a környezetedre, önmagadra és arra, akivel együtt taposod a kilómétereket. Mi immár 25. éve♥️

Fotózni ilyenkor nem „munka”, hanem figyelem.
És ha már figyelem: ígérem, ez az oldal sem marad többé magára.
Ha eltűntem volna… most szóltam: visszajöttem. 😉

PS: Javaslom a Pécsi Ifjúsági Természetjáró Egyesület (PITE) programjait, a közelben a legjobb csapat, kiváló programokkal, profi szervezéssel, remek emberekkel.

Pécsi Ifjúsági Természetjáró Egyesület




Karate VB dupla élménnyel📸❤️🥋
11/10/2024

Karate VB dupla élménnyel📸❤️🥋

Életünk filmjének legszínesebb képkockái😍👩🧑‍🦲👨‍🦰👱‍♂️🐶
26/07/2024

Életünk filmjének legszínesebb képkockái😍
👩🧑‍🦲👨‍🦰👱‍♂️🐶

Cím

Vázkerámia Ltp. 3/2
Bátaszék
7140

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Nagy Ákos új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás