Soul Craft Zone by Andreja Hotko Pavić

Soul Craft Zone by Andreja Hotko Pavić Kiparstvo, fotografija, crteži, foto -manipulacije i Stvaraonice

Danas je bio baš, baš prekrasan dan
24/03/2026

Danas je bio baš, baš prekrasan dan

raskoš
19/03/2026

raskoš

02/03/2026
Pozdravljamo vas iz Šume 😘
25/02/2026

Pozdravljamo vas iz Šume 😘

jako mirna šetnja, diva proljetna temperatura. osjeća se da je sve u niskom startu. najetjela sam na obilje ptca. ujutro...
23/02/2026

jako mirna šetnja, diva proljetna temperatura. osjeća se da je sve u niskom startu. najetjela sam na obilje ptca. ujutro su nas preletjeli ždralovi i po prvi put sam čula pet vrsta sjenica

bilježim gdje korak i dah zastane i oko otkrije malu bravuru, nešto poput retka u zen pjesmi.proljeće još uvijek nije un...
12/02/2026

bilježim gdje korak i dah zastane i oko otkrije malu bravuru, nešto poput retka u zen pjesmi.
proljeće još uvijek nije unijelo boje, mir zimske uspavanosti dominira.

lijepo je biti okružen mirom u totalno kaotičnom svijetu. tome služe šetnje, podsjetnik su da je u prirodi baš sve kako treba biti i da sve ima svoj kraj i početak.

njušim početke i osjećam kako se ponovo sve sprema za novi rast i bujanje. za sad, divno je ovako kako je, nježno, tiho i nenametljivo

Jučer sam se šetala i naletjela na najveću skupinu vrabaca ikad. Pitala sam se što to točno i vrapci na grani znaju. ;)O...
22/01/2026

Jučer sam se šetala i naletjela na najveću skupinu vrabaca ikad. Pitala sam se što to točno i vrapci na grani znaju. ;)

Općenito, šuma je bila puna ptica koje su komunicirale. Uglavnom mirno. Gavrane uvijek čujem, ali razne vrste ptica u jednom danu- rijetko. Bilježim si te različitosti.

Zimski sivi dani ponekad zamitaju ljepotu na neobičnim mjestima.

Mili moji, vrijeme je za našu novogodišnju čestitku!Želim vam sve što želim i sebi! :DŽelim dobre ljude oko nas, smisao ...
01/01/2026

Mili moji, vrijeme je za našu novogodišnju čestitku!

Želim vam sve što želim i sebi! :D

Želim dobre ljude oko nas, smisao u besmislu s kojim smo okruženi, sigurnost u turbulencijama, ljepote u obilju.

Želim nam noge umorne od plesa i šetnji, bolne trbušne mišiće od smijeha, ruke umorne od stvaranja i čvrstih zagrljaja.

Želim da su nam noći besane jer smo u dobrom društvu i da nam vrijeme leti u smislenim razgovorima.

Želim da riječima stvaramo, ohrabrujemo, podržavamo i gradimo.

Hvala vam što ste tu, što ste moji suputnici i supatnici 😀

I za kraj imam jednu želju.

Napišite, pobrojite mi što ste uspjeli u protekloj godini, pohvalite se.
Na kojim mjestima se dogodio pomak, što ste uspjeli ostvariti, planirano ili neplanirano.
Podijelite radosti.
Slavite pomak.

Mili moji, nek vas grli Svjetlo
25/12/2025

Mili moji, nek vas grli Svjetlo

15/12/2025

Malo uvodnih slova za album koji slijedi. Na sv. Luciju, nositeljicu svjetla, otišla sam u Graz. Dugo sam željela otići tamo, bila sam tamo prije vjerojatno trideset godina i gotovo ništa od njega nisam vidjela. Obično smo išli u Ikenu, ni blizu centru.
Malo je bizarno s obzirom da je Graz udaljen samo dva i pol sata od Zagreba, ali što je-tu je.
Sigurno više od tri godine sam željela vidjeti crkvu koja je privukla moju pažnju jer mi se činila kao totalno moje mjesto dok sam gledala fotografije. Pokazalo se da sam bila u pravu.

Nakon Krapine izvukli smo se iz magluštine i uživali smo na suncu cijeli dan. Od oblaka gotovo ni traga. To je bio prvi poklon.
Drugi smo dobili nakon što smo se sparkirali. Besplatan parking jer je čovjek porijeklom iz Albanije bio oduševljen što vidi zagrebačku tablicu.

Krećemo prema “mojoj” crkvi, koja je ispala više moja nego što sam očekivala, naime, to je crkva sv, Andre. Pa morate priznati da je već to blizu čuda :D .

Ona predstavlja sve ono što se tu neće dogoditi stotinama godina. Kod nas bi takva crkva izazvala izlazak na prosvjede. Spoj barkone crkve i moderne umjetnosti.

Zamislite kod nas crkvu na kojoj piše science fiction, skeptik i na zabatu smiley. Između ostalog.
Nevjerojatan je osjećaj u njoj. Nevjerojatna je energija. Ona koju ima živa vjera, živa zajednica.
Mjesto gdje dolazimo sa svim svojim sumnjama, težinama i povremenim gubicima vjere, mjesto gdje se o tom može RAZGOVARATI i propitivati. Mjesto koje vraća nadu i osnažuje za život, gdje ljudi žive svoju vjeru, ljudski, sa svim propustima i manama.
Mjesto sa jako zajednicom koja se podupire.
Nisam praktičan katolik, ali sam vjernica, pobjeći od katoličanstva je mogu jer tom kulturološkom krugu pripadam i određuje me, htjela ja to ili ne.
Ta crkva je imala točno taj osjećaj koji crkva treba imati, koji ti bilo koja vjera treba dati.
Mi smo zajedništvo, mi smo zajednica, mi smo ljubav, mi smo prihvaćeni u svojim različitostima, mi smo voljeni u svojim različitostima.
Grlila me na svim pravim mjestima.
Ekstatičan osjećaj, vrijeme da se saberem i krenem dalje. Treći poklon je sa zahvalnošću primljen.

Hodam kroz okićen grad, sve je nekako prirodno, ne djeluje kao božićna kulisa, djeluje kao Božić, kao dom. Mali borovi ispred dućana i lokala su česti, ljudi sjede na otvorenim terasama na suncu, gomila je ljudi. U nekom trenu sam imala osjećaj da je došlo pola Slovenije i Hrvatske, njemački, slovenski, hrvatski, turski sve se miješa.
Skočili smo do Muzeja suvremene umjetnosti, ali na žalost, nismo imali vremena za ulazak, jako puno tog je za vidjeti u Grazu. Sam osjećaj centra je da je puno veći od zagrebačkog iako je Graz puno manji grad oko 315 000 ljudi.

Štandovi su rasprostranjeni po ulicama, hrana nije dominantna, rukovotorina ima, čini mi se da je ponuda slatkog veća nego slanog. Pije se kuhano vino, punch, razgovara se i druži.Dućani su krcati, samo opažam, nisam došla u šoping. Primjećujem živost i život koji očigledno pulsira i van adventa.

Krećemo prema Schloßbergu, preko Mure kroz divnu instalaciju. Vidim stijenu ispred sebe i stepenice prema gore. Znam da ću biti na rubu smrti dok dođem do gore Tako je i bilo, ahhhahaahaha.
Lift postoji, ali dala sam se nagovoriti. Putem se obzor otvara, a pogled na grad je spektakularan.
Još uživanja na suncu i uživanja u pogledu uz kuhano vino.
Terakotni krovovi blješte.
Vraćamo se i prolazimo kroz grad, kroz rijeke ljudi. Gledamo fasade, divne, održavane, ali s mjerom, nisu savršene i to im daje poseban šarm.
Uživali smo u restoranu, s toplom, domaćom atmosferom i austrijskom tradicionalnom hranom, imali sreće s minimalnim čekanjem s obzirom na nevjerojatnu gužvu (četvrti poklon).
Pri izlasku iz restorana, sat otkucava i otvaraju se vrata na zvoniku i izlaze figure u narodnm nošnjama.Još jedan divan sinkornicitet! (peti poklon), Još malo razgledavanja i uživanja u svjetlosti lampica, krećemo prema našem desertu, kaiser šmarnu s jabukama i šljivama, okupanim cimetom. Dakle, ljudi moji, koja divota! (šesti poklon).
I to je to, Graz okupan zrakama sunca, religijsko iskustvo, mana s neba, uronjenost u Božić kakav je nekad bio i sretan povratak kući (sedmi poklon).
Radujem se ponovnom odlasku u neko mirnije vrijeme, s manje gužve. Za sad sa sobom nosim samo toplinu svijeta u kojem žive neki drugačiji, sretniji ljudi.

p.s. Zaboravila sam napisati dar broj osam koji je bio zapravo četvrti po redu. U katedrali su imali probu orgulja, malog orkestra (možda kvarteta) i solo pjevanja. Milina

Danima sam smišljala i promišljala što ću ponuditi za kraj ove godine. Fotografirala sam radove, slagala, sortirala. Cij...
11/12/2025

Danima sam smišljala i promišljala što ću ponuditi za kraj ove godine. Fotografirala sam radove, slagala, sortirala. Cijelo vrijeme me pratio unutarnji nemir i nikako nisam mogla shvati što je u pitanju. Više od dva tjedna je trajao proces i jučer je došao odgovor!

Osjetila sam da želim nešto totalno drugačije. Želim godinu završiti na većim formatima, hrabrim formatima.
Želim biti HRABRA.
Godina izostavljam veće formate iz ponude. Sto razloga u mojoj glavi zašto je tako. Između ostalog, malo sam im naklonjenija, pa se teže odvajam od njih 😁 .

Osjetila sam da mi je vrijeme i zato je nemir u meni bio toliko jak. Radila sam nešto što mi trenutno nije “napeto”. Kad sam to osvijestila i osjetila, sve u meni se smirilo. Čula sam se, čula sam jasno taj tihi glas unutar mene.

Iskoračila sam u ovoj godini na puno mjesta, krenula na nove, nepoznatije staze unutar sebe.
Svaka promjena iznura se očituje na promjeni na van.
Želim to proslaviti.
Kao i obično, želim biti svoja u trenutku koji živim. Kakav god da je on.

Ovo je trenutak u kojem:
Želim proslaviti život u velikom formatu.
Želim slaviti širenje.
Želim veću vidljivost ljepote i snažniji izričaj.

To je ono što želim, a sad, malo više o radovima. Radovi su napravljeni na Maratonima crtanja, u mom drugom domu - na ALU. Mojem sretnom mjestu.
Napravljeni su u totalnom uronu koji je trajao 24 sata svaki put. Napravljeni su sa strašću i lakoćom koju uron donosi. Ta energija je utkana u njih. Barem sat vremena polakog ulaska u rad, promišljanja, disanja, pripreme materijala, komunikacije i onda kad krene, krenulo je!

Neki od njih su slikani/crtani prstima, daklem, direktan prijenos energije 😀.

Tu energiju želim prenijeti u vaše domove, radne prostore, gdje god mislite da vam treba.
Lakoću, širinu, hrabrost, otvorenost, ustrajnost.
Neodustajanje od sebe i onog što želite, slušanje tihog glasa i kad je buka izvana. Mirno koračenje i poštivanje osobnog tempa.
I naravno, dijeljenje ljepote s drugima, uvijek dijeljenje s drugima jer ni jedan čovjek nije otok.

Osim njih uvrstila sam u ponudu i velike anđele, zbilja velike

Address

Zagreb

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Soul Craft Zone by Andreja Hotko Pavić posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Soul Craft Zone by Andreja Hotko Pavić:

Share