19/10/2022
Bili smo na Pelješkom mostu
Nakon skoro dva mjeseca najave, a zbog raznoraznih razloga (bolest, loše vrijeme i dr), 70-tak naših umirovljenika je napokon ugledalo grandiozni Pelješki most na jugu Hrvatske. Prekrasan utorak ( 18. listopada 2022.g.) upotpunio je zadovoljstvo sudionika izleta kojima je dva sata vožnje, uz jednu stanku za pušače i razne druge potrebe, prošlo u trenu. Putem se raspravljalo i upijalo kuda sve to prolazimo, jer ih se malo njih do sada vozilo autocestom do Ploča i dalje do Komarna, tj. Pelješkog mosta, te im je sve bilo novo i interesantno. Po dolasku na Pelješki most odmah je uslijedilo grupno fotografiranje za arhivu Udruge, a zatim su svi svojim mobitelima započeli polusatnu fotografsku seansu. Imalo se što i fotografirati, jer je most uistinu veličanstven u svoj svojoj veličini i položaju između kopna i poluotoka. Nakon fotografiranja upriličena je kratka vožnja preko mosta i nazad koja je prihvaćena s još većim oduševljenjem, te smo se puni utisaka uputili na slijedeću destinaciju u mali gradić Vrgorac gdje Udruga organizirala zajednički ručak. U Vrgorcu prvo iznenađenje, gdje su nas članovi Matice umirovljenika Vrgorac, bračni par Jukić, dočekali i ponudili aperitivom u obliku tri vrste likera domaće izrade, u obližnjem hotelu Pervan. Nakon aperitiva i prve kave tog dana uputili smo se u zaseok Kotezi u izletište Andrija, gdje nas je ljubazna domaćica Lada uredno smjestila i ponudila pićem. U 14,00 sati započela je podjela ručka u obliku teletine s krumpirima ispod peke, salatom od kupusa i jednim pićem po izboru. Kada su svi mislili što nakon ručka, ostali su ugodno iznenađeni dolaskom dvojice mladića s harmonikom i gitarom i zabava je počela. Uz pjesmu i ples zabavili smo se skoro do 17,00 sati, kada je druženje uz muziku završilo i “zapovjeđen” pokret prema Sinju. I ova aktivnost Udruge umirovljenika Sinj provedena je uspješno, na veliko zadovoljstvo svih sudionika, uz želje za što skorijem ponovnim druženjima.