Rain Nahkur Portraits

Rain Nahkur Portraits Rahvusvaheliselt tunnustatud portreefotograaf Tartust.

Nädalakese eest sattus stuudiosse Lisanna. Tõestuseks, et ikka pildistatud ka sai, jagan veidi ka pildimaterjali. Sel ko...
07/04/2026

Nädalakese eest sattus stuudiosse Lisanna. Tõestuseks, et ikka pildistatud ka sai, jagan veidi ka pildimaterjali. Sel korral siis läksime lõuna ajal aknast paistva naturaalse valguse teed :)

Muljetasin veidi Fotografiskas hetkel väljas olevatest näitustest. Soovitan mõlemat, veidi enam isegi tekitas tundeid se...
20/03/2026

Muljetasin veidi Fotografiskas hetkel väljas olevatest näitustest. Soovitan mõlemat, veidi enam isegi tekitas tundeid sel korral kõrvalväljapanekuks olnud Inta Ruka looming :)

Sattusin nädala sees pealinna käima ja kuna Fotografiskas on aprilli lõpuni väljas Anton Corbijni näitus "Corbijn, Anton", tundus loogiline ka selle väisamine. Eks ma juba ette teads

Märkamatult on kevad kätte jõudnud ja ilmselt tunned, et on aeg ka ise õitseda. Selle puhul pakun välja kuu lõpuni Sulle...
16/03/2026

Märkamatult on kevad kätte jõudnud ja ilmselt tunned, et on aeg ka ise õitseda.
Selle puhul pakun välja kuu lõpuni Sulle diili - veedame koos tunnikese stuudios, jäädvustame Sinu sära ja saad omale kuus digifaili ning ühe 20x25cm fine art paberfoto.
Soodushinnaks on märtsi lõpuni täpselt ümmargused 100 Eurot.

12/03/2026

Soovid endast ajatut ja eristuvat portreed? Kirjuta ja teeme Sinu soovid teoks :)

09/03/2026
Hetk, mis on ainult Sinu.Su telefon on pilgeni täis pilte perest ja lemmikloomadest, aga Sinust endast on ainult paar se...
11/02/2026

Hetk, mis on ainult Sinu.

Su telefon on pilgeni täis pilte perest ja lemmikloomadest,
aga Sinust endast on ainult paar selfit, kus Sa üritasid “niisama korraks proovida”?
Tunned, et argipäeva saginas oled Sa iseend unarusse jätnud?

Ühel hetkel juhtub nii, et kõigil on Sinust mingisugune ootus, nii tööl, kodus kui muudes suhetes.

Aga siis avastad, et keegi ei ütle: “Kuule, teeks nii, et just Sina oleksid korraks kõige tähtsam?”

Nüüd on aeg see hetk endale võtta.
See fotosessioon on pigem väike paus elust: rahulik muusika, iseendaks olemine, vahel naerame iseenda üle, vahel lihtsalt hingame.

Ja mis juhtub pärast?
Saad pildid, mis peegeldavad Sind ausalt ja kaunilt. Pildid, mida Sa ei vaata mõttega "appi, kui veider ma olen", vaid pigem: "Ahsoo, selline ma siis tegelikult olengi - ja see meeldib mulle"
See on hetk, mis kuulub ainult Sulle, aga mida võid jagada ka lähedastega.

Kui tunned, et see hetk võiks kuuluda Sulle, võta julgelt ühendust ning teeme selle teoks.

Sa oled seda väärt, et olla pildil - päriselt.

Aasta 2025 on selja taga ning 2026 juba täie hooga käimas. Viimasel ajal on siin üsna korralik vaikus valitsenud. Põhjus...
04/02/2026

Aasta 2025 on selja taga ning 2026 juba täie hooga käimas. Viimasel ajal on siin üsna korralik vaikus valitsenud. Põhjustest pole ma rääkinud, nüüd veidi teen seda.

Eks vist kõik, kes seda loevad, võivad peeglisse vaadata ja tõdeda sama asja, et eelmine aasta oli raske. Eelkõige majanduslikult, aga mulle veidi ka emotsionaalselt.

Aasta alguses, kui möödus 6 aastat selle rännaku algusest, kuhu ma jõudsin tegelikult tollal minu elu tänaseks päris palju muutnud pooleaastase ja temaga seotud täiesti igapäevase seiga tõttu, kaotasin kuidagi täiesti fookuse. Kõigepealt oli aasta algus juba märgiline - esimene reaalne töö tuli minu lauale umbes märtsis. Ehk siis ma sain aru, et tegelikult ilmselt saab aasta olema raske. Eks on see ka arusaadav, arusaamatud ning segased maksutõusud ja uued maksud on kõigi taskud tühjaks teinud ning tulevik on üsna määramatu, nii geopoliitilisel kui kahjuks ka kohalikul tasandil.

Aga mis mind vist kõige enam viis fookuse kaotamiseni, oli see, et ma hakkasin iseendale esitama küsimust "Miks?" Ja ma leidsin, et tahaks rohkem aus olla. Nii iseenda, kui maailma vastu. Eks ma olen ennegi võtnud seda lehte siin mitte lihtsalt enda reklaamnäo vaid ka veidi enda avamise kohana. Igatahes ühel hetkel tabasin end mõttelt, et ma olen jäänud toppama ühe koha peale ja tegelikult järjest enam pressib peale tunne, et mul pole hetkel maailmale mitte midagi öelda. Leidsin, et on aeg ka ise pidurit veidi pressida ning vaadata veidi ringi nii maailmas, kui enda sees. Siis tuli sügis ning viimanegi fookus kadus järgmise teemaga, millega lootsin juba kevadel tegeleda aga mis läks venima ning päädis sellega, et aasta viimased kolm-neli kuud oli kogu mu vaba aeg kinni seal. Lisaks veel igapäevatöö väljakutsed ja nii siis siin valitseski tühjus.

Aastavahetuse paiku sattus minuga kontakti Laura. Heietasime veidi pildimõtteid, kuna kummagi igapäevaelu on täna üsnagi katastroofiline, kui kalendrisse vaadata, siis näpistasime väikese aja ühte veidi pikemasse lõunapausi. Hoiatusele "Sa pildistad konkreetset puuhobust," ma reageerisin pigem huumoriga. Fast forward - stuudios me siis korraga istusimegi, paigas umbkaudne visioon, aga tänu sellele väikesele ebakindlusele sai veedetud veidi aega lihtsalt nö testpilte tehes. Eks me jutustasime kõrvale omajagu, osalt selleks, et pingeid maha võtta, osalt kindlasti ka siirast huvist. Kui mõned päevad hiljem pilte sortima asusin, siis leidsin testpiltide hulgast midagi, mida ma hetkel ka jagada tahaks. Lihtsalt selle oleku pärast. Vahel on lugusid, mille jutustamiseks tuleb näha veidi ka fassaadist kaugemale. Ja just see äratundmise hetk, tundub, et võib mulle jälle fookuse tagasi tuua. Fookuse, mis aitab olla aus ning näidata maailmale ja eelkõige temale, kes on haavatavalt seal teispool klaasihunnikut, kellega tegelikult tegu on :)

Luban end selleks aastaks jälle kätte võtta ning vahel ka teid värske materjaliga rõõmustada. Ma loodan, et see hakkab olema veidi teistsugune, heas mõttes.

Allpool siis see foto, millest ma kirjutasin, eks vaataja silmad ise räägivad personaalse loo sinna juurde :)

Vahel on kiired ja eksprompt pildid ka toredad. Katriiniga on kuidagi nii seni läinud, et pikka planeerimist ja heietami...
16/09/2025

Vahel on kiired ja eksprompt pildid ka toredad. Katriiniga on kuidagi nii seni läinud, et pikka planeerimist ja heietamist pole olnud ja samas tulemus on välja kukkunud täitsa vaadatav.

Sel korral siis olid käibel vahepeal üle nurga paranduse saanud K1 ja Tamroni 70-200. Lihtsalt vahelduseks. Saab ka nii.

Suured tänud modellile :)

Et muljet ei jääks, et ma kaamera nurka visanud olen ja ainult kirjutamisega tegelen, jagan pilti ka vahepeal.Millalgi k...
09/09/2025

Et muljet ei jääks, et ma kaamera nurka visanud olen ja ainult kirjutamisega tegelen, jagan pilti ka vahepeal.

Millalgi kuupäeval X ja aastal Y sai Keneliga jälle koos veidi pilti tehtud. Kukkus välja nagu ikka, seega fotolaadset toodet nr. 666 täna jagamegi.

Kniks ja kraaps ka modellile muidugi :)

Septembrikuus kõik on uus...Mõtlesin end uue hingamise saamiseks veidi proovile panna ning sel kuul katsetada veidi seis...
03/09/2025

Septembrikuus kõik on uus...

Mõtlesin end uue hingamise saamiseks veidi proovile panna ning sel kuul katsetada veidi seisma jäänud või kokku laenatud "kraami". Sellist, mida enne väga palju või üldse puutunud pole.

Vahel tuleb tulla välja ka mugavustsoonist. Et kõik ausalt ära rääkida, tuleks hakata pihta sellest, kuidas ma juba korra suvel keerasin kaamera ette aastat paar riiulil seisnud objektiivi. Tegu oli

Hommikul kirjutasin üle mitme-setme aja veidi. Ausalt ja ilustamata, nagu alati. Nagu ma juba ka seal kirjutises mainisi...
27/08/2025

Hommikul kirjutasin üle mitme-setme aja veidi. Ausalt ja ilustamata, nagu alati. Nagu ma juba ka seal kirjutises mainisin, ajad tunduvad siiski muutuvat pigem positiivses suunas ning selle üle on mul ainult siiralt hea meel :)

Kui ka Sulle tundub nii või soovid ehk hoopis vastupidist arvamust avaldada, võid rahulikult kommenteerida.

Kirjutis ise on leitav siis siit:

Vaadetes kalendrisse, tervitab meid seal aasta, mis tähistab veerandi 21. sajandi täitumist. Jah, täpselt veerandsada aastat oleme olnud uues sajandis, mis on maailma üsna palju muutnud. Muutnud sed

Väikeseks meeldetuletuseks, septembri lõpuni endiselt on veel võimalus pilti teha nii, et pildistamine ise ei maksa Sull...
21/08/2025

Väikeseks meeldetuletuseks, septembri lõpuni endiselt on veel võimalus pilti teha nii, et pildistamine ise ei maksa Sulle midagi.

Valid välja ning soetad need fotod, mis Sulle tõesti meeldivad. Saad ainult 20 Euro eest 20x25 cm fine art paberil foto ning digifaili, mida saad kasutada veebis või sotsiaalmeedias. Miinimumtellimust või kohustust midagi soetada pole. Kui huvi, siis kiirusta, aegu on piiratult :)

Address

Tartu

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Rain Nahkur Portraits posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Rain Nahkur Portraits:

Share

Category