29/04/2026
Ktoś tęsknił ?! 🥲🤓 Każdy Kto chce znajdzie mnie, wie gdzie mnie szukać lub gdzie napisać 👊🏼😉 dlatego dziękuję niektórym za pytania 🥹🙏🏼 to bardzo miłe ☺️
Wiem, że mnie tu ostatnio mało, ale w tych czasach, gdy człowiek z lekka „przebodźcowany” od nadmiaru informacji z każdej strony 🤯🫨 szuka czasem spokoju… 🫠🧘🏼♀️ i ja go znalazłam… w naszym ogrodzie 😍 tworząc przy okazji nasz mały raj z własnymi warzywami 🍅🥒🥕🍉🫐🌶️🥔… (i także🪻🌸🌻)🥹
Kto mnie zna osobiście wie, że nie przepadam za tym co nam „oferują w sklepach/na rynku”, gdzie praktycznie wszystko przepełnione chemią 🤢 sypią z nieba, jak i z ziemii… opryskują centymetrową warstwą „aby nic nie zepsuło się w transporcie”, tym samym wszystko „z tablicą mendelejewa”, m.in. E120, E904 🪱 itp. 🤢🧐 ląduje w naszych organizmach, wszystko wchłaniamy jak gąbka 🫁🫀🧬🥺 potem nagle problemy ze zdrowiem, czy choroby „nie wiadomo skąd”, czasem odechciewa się kupować… jeść tym bardziej 🥴
Z racji, że już od kilku lat staram się patrzeć na to co jemy (czytam składy), co pijemy🚰 i gdzie kupujemy… z roku na rok przybywało własnych dobroci w ogrodzie 🪴🙃 w tym roku poszliśmy jeszcze dalej… 👩🏼🌾🫣🥹
Jak widzisz jak to wszystko rośnie od maleńkiego nasionka 🌱🥲 buzia cieszy się niesamowicie i masz poczucie, że robisz coś dobrego 🥹 chociażby dla własnych DZIECI 💗🥰 by choć trochę uchronić ich przed tym co nam serwują „dla naszego dobra” ……. 🧫🧪🧬☣️🧟♀️
😏🤡
Wiem, nie uchronię całkowicie, ale przynajmniej próbuję 🥺😫💔
Jak większość ogrodo-warzywno-kwiato-lubnych wie, na początku wiosny jest z tym dużo pracy 🪣 więc stąd moja nieobecność… ale już niebawem, szczególnie w lato będą tego efekty (i to nie małe 🫢)🫣 więc uważam, że WARTOOO się poświęcić… chociażby też dla tego prawdziwego smaku 🙏🏼🥲 (którego od lat już brakuje w warzywach czy owocach… 😕) oczywiście staramy się jak najbardziej naturalnie wszystko prowadzić, zobaczymy jak to się potoczy, spróbować zawsze warto 💪🏼☺️
KTO Z WAS OBSERWUJĄCYCH MNIE ma też swój ogródek, działkę 👨🏻🌾👩🏻🌾? Własne warzywa, owoce, zioła, drzewka ??? Czy nawet rabaty kwiatowe ?! 🥹 jak tam u Was przygotowania do sezonu? Pewnie ostro działacie ⚒️💪🏼🫢
Pozdrawiam Was serdecznie, miłego i ☀️ dnia życzę, szczególnie też tym którzy doczytali do końca 🫢🥂szacun 😉🙌🏼 pozostaw po sobie ślad (👍🏼👎🏼 lub komentarz) 👊🏼 😎
(Co nie zmieściło się na Instagramie wrzucam w komentarzu screena)