Maciej Soroczyński

Maciej Soroczyński Fotografia motoryzacyjna | Relacje z imprez | Kompleksowa pomoc w sprzedaży samochodu

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Fotografii 📸Z tej okazji wrzucam jeszcze jedno zdjęcie z mojego autorskiego albumu ze zdj...
19/08/2024

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Fotografii 📸

Z tej okazji wrzucam jeszcze jedno zdjęcie z mojego autorskiego albumu ze zdjęciami z 2023 r., tym razem w towarzystwie Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio () na parkingu przed Nationales Automuseum - The Loh Collection. To było świetne miejsce na przystanek 🙂

Muzeum polecam, zwłaszcza w celu świętowania dzisiejszego dnia. A w swoim imieniu składam życzenia wszystkim fotografom i generalnie wszystkim, którzy tworzą społeczność motoryzacyjną.

Jeszcze mała informacja na koniec, odpowiadając na coraz częściej zadawane pytanie czy mam instagrama / dlaczego nie mam, informuję, że tam też możecie mnie już znaleźć. Wkrótce wezmę się za plany związane z tym ile i co publikować. Link zostawię w komentarzu, a Was również proszę o zostawianie namiarów na siebie, bo nie ukrywam, że zebranie wszystkich tam nie jest proste 😆

Ciekawostka na dziś: Włosi uważają 29/02 za pechowy dzień, wszak zdarza się tylko raz na 4 lata 😄Pozostając przy czwórce...
29/02/2024

Ciekawostka na dziś: Włosi uważają 29/02 za pechowy dzień, wszak zdarza się tylko raz na 4 lata 😄

Pozostając przy czwórce, to na rok 2024 przypadła premiera mojego czwartego albumu ze zdjęciami. Powoli staje się to tradycją, którą bardzo lubię. Dla niewtajemniczonych, nudząc się w pandemię powstała fotoksiążka MS2010-2020, która w sposób fizyczny zarchiwizowała zdjęcia z ponad 10 lat mojej przygody z fotografią. Przyjęła się z bardzo ciepłym odbiorem i trochę pomogła mi wrócić do fotografii motoryzacyjnej.

Przez to, że ostatecznie znalazły się tam zdjęcia z dosyć długiego okresu to trzeba było dokonać selekcji, która miejscami sprawiała niemalże fizyczny ból. Plus część zdjęć najzwyczajniej w świecie gdzieś zaginęło w odmętach archiwum. Dlatego też postanowiłem, że lepiej robić coś takiego każdego roku.

Do tej pory ten album powstawał jeszcze w tym samym roku, z którego były zdjęcia, ale nie tym razem. Prace się przeciągnęły, motywacja pojawiła się nieoczekiwanie w postaci zdecydowanej zniżki na produkty pokazowe, przez to zdecydowałem się na kilka rozwiązań, które normalnie pewnie byłyby skreślone przez dosyć spore koszty.

Zastanawiałem się też, czemu czas oczekiwania to 7 dni roboczych. Ale wszelkie moje pytania i wątpliwości się rozwiązały po odpakowaniu paczki od kuriera. Efekt końcowy przerósł moje najśmielsze oczekiwania 😍

Skoro już wiedziałem, że to będzie wyjątkowa i przełomowa pozycja w moim portfolio to stwierdziłem, że premiera musi być do tego stosowna. Po fakcie, zorientowałem się, że Classic Remise w Berlinie odwiedzam regularnie od 2009 r., stąd w 2024 r. przypada okrągłe 15 lat. Zatem wybór zdaje się być słuszny 😎

O samej książce słów kilka:

Zgodnie z tradycją, w tym roku jeździ ze mną i jest do wglądu przez każdego zainteresowanego. Oprawa jest wykonana z tkaniny aksamitnej w kolorze "Szampański brąz" z wyszytym MS 2023, czyli moje inicjały w połączeniu z rokiem, w którym zostały wykonane zdjęcia w środku.

Zdjęcia są wydrukowane na papierze matowym Arctic Matte 170 g/m². Śnieżnobiały i przez to mocno kontrastowy z wyraźną strukturą papieru, co mi przypomina wszystkie eksluzywne pisma motoryzacyjne, które miałem w rękach. To chyba podoba mi się najbardziej!

Na zakończenie małe podsumowanie wyjazdu do Classic Remise. Byłem tam wiele razy i zastanawiałem się, jak to miejsce wygląda po zmroku. Jako, że jeszcze słońce zachodzi stosunkowo wcześnie to miałem okazję się przekonać. Zdecydowanie +100% do klimatu, którego w tym miejscu nie brakuje. Zdecydowanie warto!

To bez wątpienia był dla mnie wielki powrót na Tor Poznań. Dlaczego? Ostatni raz byłem tutaj nieco ponad dziesięć lat te...
20/10/2023

To bez wątpienia był dla mnie wielki powrót na Tor Poznań. Dlaczego? Ostatni raz byłem tutaj nieco ponad dziesięć lat temu przy okazji Gran Turismo Polonia 2013. To ta edycja z żółtym Koenigseggiem jak coś, ale dziś nie o tym.

Dawno temu napisał do mnie Kamil, czy wpadłbym na włoskiego track daya, którego wtedy organizował w Kielcach. Odmówiłem, ale obiecałem sobie, że do tematu kiedyś wrócę. Tor Poznań to zdecydowanie miejsce, które chciałem znowu odwiedzić i przy okazji sprawdzić, czy pamiętam jeszcze jak się robi zdjęcia w ruchu.

I tak w zeszłą sobotę pojawiłem się na ITalian Track Day 2023 organizowanego przez Shopefi/QVstore.pl oraz SJS Driving Experience. Z jednej strony cieszę się, że trafiłem na tak fajną ekipę, a z drugiej strony żałuję, że nie wpadłem pojeździć 😅 Może następnym razem!

Pogoda zaserwowała nam istny rollercoster, było sucho, było mokro. Świeciło słońce, było pochmurno. Ale dla porządku dodam, że najlepszy czas wykręciło Porsche 911 Turbo S, za nim była Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, podjum zamknęła kolejna Giulia. Zaraz za podium znalazły się dwa Subaru - Impreza WRX STI i BRZ.

Dzień dobry 😅
14/10/2023

Dzień dobry 😅

Środa minie, tydzień zginie 😄Razem z Ananassem zmierzamy w stronę weekendu 🍍
13/09/2023

Środa minie, tydzień zginie 😄
Razem z Ananassem zmierzamy w stronę weekendu 🍍

Dziś przygotowałem prawdziwą ucztę dla Waszych oczu! 👀🇺🇸 Przez ostatnie 7 dni przed moim obiektywem jechało dokładnie 10...
09/09/2023

Dziś przygotowałem prawdziwą ucztę dla Waszych oczu! 👀🇺🇸 Przez ostatnie 7 dni przed moim obiektywem jechało dokładnie 10 amcarów, a ja próbowałem uchwycić je w ruchu. Dziś z dumą zaprezentuję Wam efekt końcowy 🤩

Zdjęcia zdominowały Mopary, a wśród nich Dodge Charger (4), Challenger (2) i Durango. Forda skromnie zaprezentował Mustang V generacji, a sekcję klasyczną GMC 100 "Ananass" 5.7 z 1952 r. oraz Buick LeSabre Convertible z 1968 r.

Zapraszam Was do dzielenia się Waszymi ulubionymi amerykańskimi samochodami w komentarzach! Który z nich jest Waszym marzeniem? A może macie jakąś ciekawą historię związana z amcarami?

Ostatnio kupiłem specjalnie nowy obiektyw i kartę pamięci tylko po to, by przygotować się najlepiej jak się da do zdjęć ...
05/09/2023

Ostatnio kupiłem specjalnie nowy obiektyw i kartę pamięci tylko po to, by przygotować się najlepiej jak się da do zdjęć w ruchu. Chodziło to za mną od bardzo dawna i w weekend nastąpił chrzest bojowy. Wyszło całkiem fajnie, najlepszym strzałem dzielę się z Wami i najprawdopodobniej jutro nastąpi ciąg dalszy.

Przed Wami firmowe Durango od UsClassic24 😎

Korzystając z deszczowej pogody powróciłem do zdjęć z Muzeum Alfy Romeo. Dla mnie numerem 1 jeśli chodzi o samochody, kt...
06/08/2023

Korzystając z deszczowej pogody powróciłem do zdjęć z Muzeum Alfy Romeo. Dla mnie numerem 1 jeśli chodzi o samochody, które chciałem tam zobaczyć było 155 V6 TI. Po wizycie już tak łatwo nie byłoby mi wyłonić faworyta. A wy? Byliście? A może macie wirtualnego zwycięzcę ekspozycji w Arese?

To był pracowity weekend. W sobotę wyszedłem ze swojej strefy komfortu i dokonałem kolejnego podejścia do zdjęć w ruchu....
23/07/2023

To był pracowity weekend. W sobotę wyszedłem ze swojej strefy komfortu i dokonałem kolejnego podejścia do zdjęć w ruchu. Obiekt do testów to Pontiac Firebird od Top Restoration Team, także stresik był😆 Co by podbić stawkę, rolę foto cara pełnił Niebieska Szabla - Buick LeSabre '68. Efekty oceńcie sami, temat zamierzam drążyć tak długo, aż dojdę do perfekcji 😎

Czasem szukając spontanicznie miejsca na zdjęcia można trafić coś naprawdę wspaniałego. Od dawna chciałem zrobić zdjęcia...
14/07/2023

Czasem szukając spontanicznie miejsca na zdjęcia można trafić coś naprawdę wspaniałego. Od dawna chciałem zrobić zdjęcia na terenie opuszczonej stacji benzynowej. Zupełnie przypadkiem moja prośba została spełniona, zatem drugi set zdjęć Giulii Mateusza będzie w takim klimacie 😅

Taka ciekawostka: auto zostało kupione jako ex demo car z przebiegiem 2500 km, obecnie ma ponad 15 tysięcy i zero niespodzianek. To jak to w końcu jest z tymi posalonowymi. Bać się czy kupować? Jak myślicie? 🤔

🚗 OEM+ Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio by polonez

Swoje 31. urodziny świętowałem w Mediolanie. Nie jestem fanem wielkomiejskiego zgiełku i tłumu, dlatego z wielką przyjem...
12/07/2023

Swoje 31. urodziny świętowałem w Mediolanie. Nie jestem fanem wielkomiejskiego zgiełku i tłumu, dlatego z wielką przyjemnością pojechałem za miasto... niedaleko, do Arese. Mój wkład w planowanie wycieczki po Lombardii był skromny, ale to było jedno z miejsc, które koniecznie musiałem odwiedzić. Mowa tutaj o Muzeum Alfy Romeo.

Budynek muzeum robi wrażenie z zewnątrz i mówiąc szczerze spodziewałem się bardziej okazałej ekspozycji, ale to co było wystawione to najwspanialsze samochody tego producenta. Dla przykładu na zdjęciu mamy Alfę Romeo 1900 C52 Disco Volante (z lewej) oraz Alfę Romeo 2000 Sportiva (z prawej). Moim zdaniem to jedne z najpiękniejszych dzieł, jakie powstały w historii marki.

Disco Volante wyprodukowano we współpracy z Carrozzeria Touring w latach 1952-53 w ilości 5 sztuk, z czego podobno 4 zachowały się do dziś. 2000 Sportiva powstała w 4 egzemplarzach tylko w 1954 roku. W sumie to jestem ciekawy, gdzie są pozostałe 🤔

Jeśli byliście w jakimś fajnym muzeum motoryzacyjnym to koniecznie podzielcie się rekomendacjami. Obstawiam, że o istnieniu wielu nie mam nawet pojęcia.

Pierwszy raz, kiedy wsiadałem do Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio miał miejsce pod koniec 2016 roku, czyli dosyć dawno tem...
09/07/2023

Pierwszy raz, kiedy wsiadałem do Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio miał miejsce pod koniec 2016 roku, czyli dosyć dawno temu. Każde spotkanie z tym samochodem jest dla mnie wyjątkowe i to już chyba nigdy się nie zmieni. Przedstawiam Wam OEM+ Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio by polonez

W swoim teście Chris Harris mówi, że Giulia Quadrifoglio jest dokładnie takim sedanem, jakim byłoby czterodrzwiowe Ferrari, gdyby w Maranello zdecydowało się na sprzedawanie takiego.

Tym razem trafiło się auto z automatem ZF8HP75, co bez wątpienia jest bardzo wygodne, a gdy chce się poszaleć, to przy kierownicy znajdują się łopatki. Pod maską mamy podwójnie doładowane V6 o pojemności 2,9 litra. Seryjnie generuje 510 KM oraz 600 Nm, ale w przypadku tej sztuki raczej będzie trochę więcej.

To chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych Giulii Quadrifoglio w Polsce przez dosyć oryginalne modyfikacje. Mój ulubiony dodatek to klapa i skrzydło z... GTAm. Po dłuższej chwili dotarło też do mnie, że okleina nie jest przypadkowa i nawiązuje do samochodów DTM z lat 90 - tutaj pierwsza na myśl przychodzi mi czerwona Alfa 155 V6 TI DTM z muzeum w Arese.

Druga myśl jest taka, że w kolejce do publikacji czekają właśnie zdjęcia z Museo Storico Alfa Romeo 😅 Jeśli Giulia podoba Wam się tak samo jak mi, to przygotuję mam w zanadrzu jeszcze trochę zdjęć do pokazania. Także zapowiada się włoski lipiec 😁

Adresse

Museumsstrasse 1
Ewersbach
35716

Webseite

Benachrichtigungen

Lassen Sie sich von uns eine E-Mail senden und seien Sie der erste der Neuigkeiten und Aktionen von Maciej Soroczyński erfährt. Ihre E-Mail-Adresse wird nicht für andere Zwecke verwendet und Sie können sich jederzeit abmelden.

Teilen

Kategorie