Grafické práce Jan Šustr

Grafické práce Jan Šustr Malé grafické studio schopné zajistit komplexní služby v oblasti grafických prací, tisku, propagace a reklamy

Už se nám to někdy stalo a povedlo, ale vždy to znovu potěší. Dva plakáty z naší produkce na dvě různé akce konané ve st...
13/02/2026

Už se nám to někdy stalo a povedlo, ale vždy to znovu potěší. Dva plakáty z naší produkce na dvě různé akce konané ve stejném dni :-) To je milé a inspirativní.
Na rozdíl například od minulého vizuálu žďárské pašijové hry se zde jedná o grafiky propagující dvě veselé, rozpustilé a trochu exhibiční aktivity a sice Žďárský masopust a Valentýnský běh Žďárské ligy mistrů 🥰💋🫵👯‍♀️🩷
Oba vizuály jsou veselé, výrazné, hutné motivy i barevností ale i když zde můžeme najít některé podobné principy, tak se určitě nejedná o podobné a zaměnitelné grafiky.
Takže zítra se ve Žďáře konají dvě veselé akce s vizuálem z naší produkce. A stihnout se dají obě.
Jsme rádi a těší nás to :-) 👍💪

Nazdar přátelé, Jestli je tu něco povedeného, čím se lze zase po čase připomenout, tak je to tenhle plakát.Jde o tradičn...
07/02/2026

Nazdar přátelé,
Jestli je tu něco povedeného, čím se lze zase po čase připomenout, tak je to tenhle plakát.
Jde o tradiční a zavedenou akci Pašijová hra: Co se stalo s Ježíšem? kterou pořádají Římskokatolická farnost Žďár nad Sázavou I. Žďár nad Sázavou Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a svatého Mikuláše s podporou dalších subjektů i jednotlivců, pro kterou řešíme plakát každý rok a těch roků je už dlouhá řada.

Jde o práci svým způsobem prestižní.
Význam, velikost a dopad akce je značný a za ta léta se vizuál stal důležitou součástí každého ročníku pašijové hry. Vždy se snažíme přijít s něčím novým, neobvyklým nebo nečekaným, stavíme částečně na určitých protikladech a když z reakcí vidíme a slyšíme, že grafika zaujala, inspirovala, vybídla k zamyšlení nebo třeba i svým způsobem vyprovokovala, tak jsme spokojení a víme, že jsme neselhali.
Už jsme sice řadu let pro pořízení fotografie nestrčili kříž například do plastového zvonu na tříděný odpad, což byla pecka a vzbudila mnoho silných reakcí a většina byla jednoznačně pozitivní až děkovná, ale snažíme se stále o něco, co vyburcuje a vybídne k zamyšlení.
A reakce, které to potvrzují, přicházejí i letos a to nás těší.

A letošní provedení?
Motiv kříže používáme v podstatě vždy, ale pokaždé jinak. Loni například došlo na vynesení těžkého litinového kříže na věž kostela sv. Prokopa a pořížení fotografie s pozadím žďárského náměstí s večerní osvětlením.
Letos jsme použili fotografii Krista z hlavního kříže v kostele sv. Prokopa, který je tak jako křížová cesta a Poslední večeře dílem legendárního Karla Stádníka a výtvarně, figurálně a umělecky je to prostě trvalý a zásadní umělecký klenot.
A tak zde máme použitý detailnější záběr na Krista, což je samo o sobě silné a působivé, těleso kříže je tu odstraněno pro zdůraznění syrového skulpturálního provedení postavy a tvář Krista je zde ještě lehce zkombinována s jiným a diametrálně odlišným zobrazením Krista - jde o generické AI provedení radostného a usměvavého Ježíše např. trochu ve stylu ilustrací materiálů jiných křesťanských církví :-) Však je toho dnes plný web.
Z tohoto zidealizovaného bezchybného probarveného zpodobnění Krista je zde nakonec jen letmý fragment, kompozici to neruší, jen navenek lehce doplňuje, ale vnitřní efekt a význam je a může být hodně silný. Samozřejmě v závislosti na individuálních estetických preferencích každého jednotlivě.
Původní záměr byl postavit do protikladu typ takového zidealizovaného „happy“ a AI dokonalého Ježíše se syrovým a naturálním dílem Karla Stáhníka a nechat na každém, jaké zpodobnění Krista na kříži je komu bližší a autentičtější, ale jako už vícekrát nám z toho vyšlo nakonec něco trochu jiného :-)
A myslíme si, že to zase vůbec nevadí. Kreativní práce s tím počítá a tyto neplánované modifikace vítá :-)
Příjemné je třeba i to, že tentokrát nešlo o zdlouhavou fotografickou session jako často v minulých letech, ale o skutečně rychlé a efektivní nafocení jednou večer v prázdném kostele. Včetně přinesení, rozdělání a následného zaklizení hliníkových štaflí to celé mohlo zabrat asi 10 minut. O to radostněji se pak u počítače vrháte do práce :-)
Na téhle práci je pak příjemné i to, že máme skutečnou tvůrčí a uměleckou volnost a co nás napadne a uznáme jako nosné, to zpracujeme po svém. A není to zdaleka jen tím, že tahle práce není placená :-) Je to i o určité důvěře zadavatelů, kterou jsme vzájemně za roky spolupráce vybudovali, do hry vstupuje i to, že zadavatelé jsou jednak velkorysí, chápající a přijímací a taky to, že klientem je zde vlastně ne úplně konkrétní seskupení osob a subjektů… a vždy to vezmou a vždy jsou i spokojení :-)
A na naší autorské straně býváme taky každý rok s výsledkem vcelku spokojení a letos to asi platí obzvláště :-)
Už jsme zaznamenali i dotazy na takové významy grafiky, které nás původně ani nenapadly, ale neodmítáme je, těší nás a máme radost, když si v takovém vizuálu každý něco pro sebe najde. To je totiž ono, to je známka díla s přesahem a s vícero významy i podněty.
Zaplať Pán Bůh :-) 🙏
https://zdarskepasije.cz

Máme zde zase jeden plakát z kategorie těch hravých, trochu veselých a kladoucích si za cíl samozřejmě zaujmout ale troc...
19/06/2024

Máme zde zase jeden plakát z kategorie těch hravých, trochu veselých a kladoucích si za cíl samozřejmě zaujmout ale trochu i pobavit 🥳 A tím zaujmout ještě víc ;-) Tyto efekty se potom mohou hezky sčítat nebo i násobit a někdy se může skoro zdát, že vám to vzniká pod rukama téměř samo :-) A někdy samozřejmě právě naopak.
A tady je to vcelku jednoduché. Jedná se o hudební akci mládeže a pro mládež Římskokatolická farnost Žďár nad Sázavou I. ale samozřejmě i pro kohokoliv dalšího a vizuál tomu odpovídá. A grafika je na první pohled založená na výrazné fotografii 📸 která má nápad, vtip a se zaměřením akce dobře rezonuje. Snímek je samozřejmě připravený a aranžovaný, ale určitě nepůsobí strojeně, naopak je to veselá a hravá kompozice. 🍀 Je to navíc focené přímo v místě konání akce a vtipně anonymizovaní kytaristé na snímku se v programu rovněž objeví 🎸
A jak už zaznělo, zde je to vcelku jednoduché čili to je asi v kostce to podstatné. Dalo by se třeba ještě dodat, že zpracování plakátu dobře řeší i poměrně značné množství textu. Je zde docela dost údajů a informací, ale pořád to nepůsobí rušivě. Samozřejmě doplňkové info je logicky menším písmem, ale zas ne natolik, aby to bylo na závadu a kontraproduktivní. Čímž se vlastně dostáváme k dalšímu principu grafické práce a dotažení vizuálu. Jedna věc je nápad, motiv a ta grafická podstata, která má zaujmout a upoutat, ale další věcí je určitě i adekvátní vyladění, vyvážení či vybalancování všech prvků plakátu. Někdo používá i termín doprecizování. Neboli kreativita ruku v ruce s řemeslnou zběhlostí a praxí 💡🛠 a to právě může pak přinášet kvalitní výstupy.
A myslíme si, že se to i zde povedlo hezky ;-)

Tento grafický příspěvek bychom rádi ilustrovali vzpomínkou na jednu myšlenku herce, zpěváka, skladatele, restauratéra a...
02/05/2024

Tento grafický příspěvek bychom rádi ilustrovali vzpomínkou na jednu myšlenku herce, zpěváka, skladatele, restauratéra a kdysi v anketě časopisu SPY i dvojnásobného nejvíc sexy muže roku známého především z Divadla Sklep a to Tomáše Hanáka. Tomáš Hanák dostal kdysi v rozhovoru otázku na svoje účinkování v reklamách. Bylo to v době, kdy takové nabídky občas přijal a v několika televizních reklamách se objevil. A samozřejmě se nabízelo zeptat se, co ho přimělo kývnout na tyto ryze komerční příležitosti a to i ve vztahu k jeho umělecké a společenské image nezávislého a v něčem snad až i alternativního umělce či bohéma. Otázka tehdy směřovala i na to, čeho by chtěl v oblasti účinkování v reklamě dosáhnout popřípadě co by určitě nevzal, odmítl apod.
A Tomáš Hanák se svým typickým sklepáckým humorem prohlásil, že jeho snem, co se týká působení v reklamě, je, aby někdy v hlavním vysílacím čase běžely ve stejnou chvíli na všech nejdůležitějších televizních kanálech různé reklamní klipy na různé produkty a ve všech zároveň aby účinkoval on.
Je to dobrý vtip i zajímavá myšlenka a my zde teď prezentujeme podobnou shodu. Sešly se nám dva plakáty z naší tvůrčí dílny, každý propaguje jinou akci, které spolu nemají mnoho společného, ale obě se konají ve stejný den. A to je hezké. Dvě naše grafiky na jednu žďárskou sobotu. Vzhledem k opravdu odlišnému charakteru obou událostí i plakáty vyznívají graficky rozdílně, to je určitě na místě a žádoucí, ale zdá se nám, že zaujmout by mohly oba, což ostatně můžete posoudit :-)

"Tenhle příběh je pravda, ať sním svůj klobouk, jestli budu lhát."Stalo se už před delším časem, že jsme potřebovali s v...
06/02/2024

"Tenhle příběh je pravda, ať sním svůj klobouk, jestli budu lhát."

Stalo se už před delším časem, že jsme potřebovali s výtvarníkem, malířem a sochařem Radovanem Živným nafotit pro jeden alternativní neziskový projekt berly. Konkrétně co nejvíce berel v exteriéru, něco jako "berlový les" nebo "pole berel", kde inspirací nám přiznaně a přirozeně byli Pink Floyd s obalem jejich alba Momentary Lapse of Reason. Domluvili jsme si tedy návštěvu v Brně na Kociánce (Ústav sociální péče pro tělesně postiženou mládež) s tím, že potřebujeme půjčit a nafotit co nejvíc berel. Divili se, ale vyšli nám vstříc. A tak jsme se s nějakými rekvizitami, foťákem na kinofilm, dvěma berlami z našich zdrojů (zaplať Pán Bůh za ně) a s nadšením mladých tvůrců vydali v zimě někdy koncem minulého století do Brna na Kociánku. Jenže... když jsme dorazili na místo, tak jsme zjistili, že místo očekávaných desítek (ideálně stovek) berel budeme mít k dispozici jen asi 7 ks těch klasických elegantních kousků v provedení hliník + jemně šedý plast, na jaké už dnes bohužel těžko narazíte. A tak jsme tedy byli náhle v situaci, kdy jsme museli velmi rychle a radikálně přehodnotit a na místě přepracovat náš původní výtvarný koncept a záměr a navíc ho ihned svižně realizovat. Navíc jsme dostali pro venkovní focení k dispozici prostor, který sloužil jako výběh pro koně (součást terapie se zvířaty) a kam cca do půl hodiny ti koně měli v rámci pravidelného programu vyběhnout. O to jsme museli být svižnější. K tomu všemu zima, sníh a mráz. Ale dopadlo to nakonec dobře. Vlastně jsme ani neměli jinou možnost :-)

A pointa nebo souvislost s touto naší aktuální grafikou? Letošní plakát pro Pašijová hra: Co se stalo s Ježíšem? vznikal trochu podobně. Nebylo to až takhle hektické, ale na začátku byl taky úplně jiný koncept a poté jeho naprosté rozstřílení. Zamýšlený vizuál měl původně pracovat s aranžovanou fotografií z nočního hřbitova, kde by prostor dostaly namísto hrobů naopak prázdná hrobová místa + nějaké další vhodné motivy a prvky. Jenže hřbitov je ve večerních a nočních hodinách uzavřený a přes zeď jsme lézt nechtěli. Asi by to šlo, ale to by se hodilo spíše k nějakému punkovému projektu. Mohli jsme se sice už za tmy dostat na malý žďárský hřbitov - urnový háj u kostela Nejsvětější Trojice, ale vyznění malých urnových hrobů bylo úplně jiné a pro zamýšlený záměr nakonec nepoužitelné. Takže došlo na výše popsanou situaci rychle vymyslet něco jiného, přijatelného a pokusit se to realizovat. Byly tu tedy nějaké rozehřívací pokusy o záběry mezi malými urnovými hroby, pak něco s exteriérem kostela, vstupními dveřmi s mříží apod., ale nebylo to stále ono, při tom všem si představte neustálě intezivní přemýšlení jak to vyřešit, a nakonec jsme se tedy dostali, jak je už zřejmé z výsledné podoby plakátu, dovnitř chrámu samotného. Bohu díky Římskokatolická farnost Žďár nad Sázavou I. za tu možnost a za klíče. A uvnitř to všechno už potom nějak zaklaplo.
A jak, to můžete posoudit právě teď a tady :-)

Máme tu další zajímavou věc, grafiku a na závěr i historku :-)Tohle je na první pohled plakát propagující hudební akci. ...
14/10/2023

Máme tu další zajímavou věc, grafiku a na závěr i historku :-)
Tohle je na první pohled plakát propagující hudební akci. Ale na první a třeba i trochu povrchní pohled už nemusí být okamžitě jasné, že se jedná o akci zaměřenou na hudbu řekněme vážnou, tradiční, starou atd. I když nadpis je velký a zřetelný dost, tak zde mluvíme spíše o prvotním a více vizuálním čtení, kdy vám padne do oka nejdřív celá grafika a její výtvarné, barevné, tvarové i kompoziční vyznění a celkový pocit z toho všeho. A pokud vás to něčím zaujme, tak začnete číst. Na jsou vypracované celé teorie a tak to u plakátů funguje. A tady by se asi dala použít i ta častá soudobá fráze, že lidé nečtou. Ale to je jiná problematika, lidé sice nečtou, ale na druhou stranu leckdy i docela čtou. Jako teď i vy :-)
A tedy zpět ke grafice. Zde na úplně první pohled může zaujmout určitá ohnivá a žhavá barevnost hlavního motivu. Plakát propaguje koncertní provedení klasické a všeobecně známé České mše vánoční Jana Jakuba Ryby a od organizátorů zaznělo něco v tom smyslu, že to může být i trochu moderní a ne nutně úplně tradiční, opatrné či středověké. Což je určitě funkční a současný přístup. A tak zde máme určitou kombinaci řekněme nového i tradičního a myslíme si, že v hezky vyváženém provedení. V horní části plakátu je doplňkový či sekundární motiv houslistů, což k Rybově mši patří jasně a beze zbytku a plní funkci toho tradičního ilustrativního prvku a hlavní grafický motiv je pak jakýsi univerzální hudební vizuální komponent, přičemž zde hodně účinkuje barevnost této části grafiky. V celé kompzici to vytváří jakýsi symbolický hudební oheň či žár a to může evokovat jak charakter koncertního provedení, tak určitě i nadšení a zápal organizátorů akce, kteří tímto koncertem vlastně chtějí založit novou vánoční regionální hudební tradici.
Takže stručně a s trochou nadsázky - Rybovka tak nějak nově a bez předsudků :-) Přinejmenším graficky.
A na odlehčení malá historka. Všichni, kdo se do této hromadné akce už zapojili (zpěváci a hudebníci) zároveň i individuálně šíří svými silami a mezi svými přáteli a kontakty informaci o akci a snaží se tak zapojit další možné zájemce. A tak se nám stalo, že se nám tento náš plakát takhle vrátil a od našich přátel nám přistál ve WhatsUppu ve smyslu pozvánky. Což je milé i vtipné :-) Malý regionální kruh se tím hezky uzavírá a plakát organicky a přirozeně koluje ve veřejném prostoru, což je určitě fajn. A abychom nezapomněli, organizátoři byli s výsledkem rovněž spokojení :-)

Toto je tip na zítřejší volný den a zároveň ukázka plakátu v jednoduchém čistém stylu s vizuálním nádechem folklóru.Jedn...
27/09/2023

Toto je tip na zítřejší volný den a zároveň ukázka plakátu v jednoduchém čistém stylu s vizuálním nádechem folklóru.
Jedná se o výrazně folklórní akci s důrazem na lidové tradice a plakát tedy měl být zpracován v tomto duchu a zároveň měl zachovávat určitou už stanovenou stylovou linii. Kterou jsme při prvním konání akce stanovili naší grafikou rovněž my :-)
A tak je zde opět použita určitá kresebná či ilustrativní stylizace hlavního motivu, zde konkrétně kombinace dvou fotografií z minulých ročníků. A dále už toho ani nebylo potřeba příliš mnoho vymýšlet. Hlavní motiv funguje v bílém konceptu pěkně a výrazně, evokuje charakter akce jak nepřímo a podvědomě tak ve spojení s nadpisem i konkrétně a adresně, do celé kompozice se vhodně doplní další informace a máme pěknou, čistou i dobře čitelnou grafiku. A i ten tip na zítřejší sváteční dopoledne ;-)

Máme tady plakát, který už v elektronickém prostoru koluje, ale můžeme si říct něco ke grafice. Toto měl být jednoduchý ...
03/09/2023

Máme tady plakát, který už v elektronickém prostoru koluje, ale můžeme si říct něco ke grafice. Toto měl být jednoduchý nekomplikovaný plakát pro akci Římskokatolická farnost Žďár nad Sázavou I., která má být hlavně o setkání a společně stráveném čase všech generací. Plakát měl působit optimisticky, letně či prázdninově, měl samozřejmě vybízet k účasti a mělo se tam pokud možno objevit i místo konání, což je farní zahrada. A zdá se nám, že se to povedlo.
Použili jsme fotku z podobné akce na stejném místě, lehce jsme ji stylizovali do určité ilustrativní zjednodušené formy, ale pořád je dobře vidět, že jde o pěknou a pozitivní událost, že lidé přicházejí a že to zajímá zástupce všech věkových skupin. A o to šlo.
No a pak už máte plakát z velké části hotový :-) Takže vyřešíte nadpis, dostanete tam nějakou adekvátní formou všechny informace a můžete si blahopřát. A my jsme ještě použili ta obligátní kolečka, která dokreslují jednotlivé body programu. Netvrdíme, že je to kdoví jak originální a nečekaná kreativita, to samozřejmě ne, ale pohleďte sami - funguje to hezky :-) A samotná akce by se mohla podařit také tak :-)

Máme tu zase jeden veselý plakát, který má být zaměřen částečně na děti a mládež.Každoroční zavedená akce se nyní koná p...
31/05/2023

Máme tu zase jeden veselý plakát, který má být zaměřen částečně na děti a mládež.
Každoroční zavedená akce se nyní koná poprvé v exteriéru na farní zahradě ve Žďáře nad Sázavou a byl zde určitý požadavek nebo přání, aby se na plakátu objevila fotka té farní zahrady. Fotka zahrady je pěkná, ale sama na výrazný vizuál úplně nestačila. A tak jsme fotku a de facto i zahradu zaplnili dalšími prvky. Slyšeli jsme i reakce toho typu, že je tam toho hodně. Ano, určitě a víme o tom :-) Ale on je to záměr. Vydali jsme se zde prostě cestou pouze zdánlivého grafického chaosu, který při pozornějším oblédnutí tvoří veselý a obrazově i obsahově provázaný celek. A ta zdánlivá naplněnost různými prvky, ta má právě evokovat určitou dětskou nevázanou radost a nadšení, proto i ta pestrá barevnost, proto určitě "dětské" prvky atd. A jako určitá perlička se zde uplatnilo zajímavé barevné tónování celého plakátu. Plakát byl původně zpracován v neutrálních barvách, ale tohle trochu retro a zároveň výrazné barevné ladění se nám líbí, někomu to evokuje komiksy, někomu jaro a léto a radost z exteriérových aktivit, někomu přímo výtvarné pojetí Rychlých šípů apod. Např. pan farář ze sousední farnosti byl prý podle svědků doslova nadšen a to je určitě dobré znamení :-)

Plakát, který ani plakátem být neměl...Tak tohle původně opravdu neměl být plnohodnotný plakát. Mělo to být spíš něco ja...
19/05/2023

Plakát, který ani plakátem být neměl...

Tak tohle původně opravdu neměl být plnohodnotný plakát. Mělo to být spíš něco jako stručný jednoduchý banner pro web, sítě apod. Obyčejná grafika, která se příliš nešíří a vystaví se elektronicky spíše krátce před akcí. Ale pak se nám při práci na vizuálu víceméně samospádem z původního záměru vyvinulo něco poměrně hezkého, dynamického i zajímavého a z reakcí už teď víme, že tahle kompozice vzbudila i nezanedbatelné emoce. Třeba i sentimentální, ale rozhodně pozitivní.
Takže původně to měl být opravdu malý banýrek, nakonec máme pěknou grafiku, je to zítra a je to asi fajn :-)
‼️ Sledujte Profesionálové

Opakující se (repetitivní) akce a jejich vizuály Zde jde o plakát na tradiční, velkou a zavedenou pouť, což je myšleno v...
27/04/2023

Opakující se (repetitivní) akce a jejich vizuály
Zde jde o plakát na tradiční, velkou a zavedenou pouť, což je myšleno ve smyslu církevním, tedy bohoslužby v poutním kostele a další program - nikoliv kolotoče a atrakce, i když i ty jsou s akcí druhotně spojeny.
Graficky tyto práce patří k zakázkám, které by určitě měly být originální a poutavé, a přitom se každý rok snažíme i o nějaké nové pojetí a zpracování.
Grafiku k této akci jsme už uchopili různě. Mohli bychom sestavit i srovnávací studii. A toto je zase něco trochu jiného. Je to vizuál moderně razantní, barevný, výrazný, možná i graficky nebojácný, pracuje s tradiční fotografií motivu Zelené hory ve Žďáře nad Sázavou, kterou ale modifikuje motivem ohně, plamenů nebo světla, což koresponduje mimo jiné i použitým mottem - biblickým citátem. To je sice v kontextu celé kompozice možná zdánlivý detail (malé písmo), na druhou stranu to může vyznít i jako klíčová myšlenka. Celá grafika je pak svým způsobem i tradiční a očekávaná, ale zároveň i dynamická, moderní a těžko přehlédnutelná.
Tedy určitý kontrast tmy shora a symbolického výbuchu světla uprostřed. To je sdělení, které si každý může vysvětlit po svém - jednotíci myšlenka zde je a přitom není podána příliš popisně. Dává prostor k vlastnímu výkladu a asociacím.
Příjemci obrazové informace si tak mohou promítnout do grafiky i vlastní myšlenky a reflexe, což je pak možná i další úroveň úspěchu.
A zadavatel si to myslí podobně a je opět spokojený 👌

Jsou tu Velikonoce, a tak tu máme na ukázku jedno pěkné velikonoční přání. I na malé grafice se dá něco vysvětlit :-)Je ...
08/04/2023

Jsou tu Velikonoce, a tak tu máme na ukázku jedno pěkné velikonoční přání. I na malé grafice se dá něco vysvětlit :-)

Je to samozřejmě práce pro klienta, ale my se s jeho obsahem, zpracováním, použitým citátem i se zaměřením subjektu ztotožňujeme a libí se nám, jak to dopadlo.

Nejedná se o složitou a komplikovanou grafiku, ale na druhé straně jde také poznat, že to není věc dělaná nějakou poloautomatickou metodou, kdy se vyjde z hotové obecné šablony, univerzálního obrázku apod. a jen se doplní obecný text. Zde je zřejmé, že grafika je výsledkem konkrétních úvah, myšlenek a tvůrčí práce, což se přetavilo do povedeného vizuálního vyznění.

A ten konkrétní, osobní a kreativní vklad je něco, co podprahově příjemce informace/grafiky rozhodně vnímá. Nějakým skrytým grafickým smyslem prostě vycítíme, co bylo vytvořeno metodou šablona - fotobanka - a něco dopsat a co naproti tomu má konkrétní vklad lidské představivosti a tvůrčí práce. A to by mohlo být v dnešní době povzbudivé :-)

Adresa

Zdar Nad Sazavou
59101

Telefon

+420739389183

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Grafické práce Jan Šustr zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Grafické práce Jan Šustr:

Sdílet