07/04/2026
O Polešovicích se říká, že místní kostel sv. Petra a Pavla v má zvláštní akustiku. 💿
Jednou tam přišel pan Novák a chtěl si jen potichu povzdechnout: „Ach jo…“
Jenže kostel to vzal vážně a ozvěna odpověděla: „…jo, jo, jo!“
Pan Novák se rozhlédl: „Kdo tam je?“
Ozvěna: „…je, je, je!“
Za chvíli už se hádal s vlastním hlasem, až vběhla paní kostelnice a povídá:
„Pane Nováku, přestaňte se tu hádat, to není hospoda!“🍻
A od té doby se říká, že v Polešovicích má kostel nejen víru, ale i poslední slovo. 😄😂😂😂