11/03/2023
Představ si, že by si mohl být čímkoliv chceš. Říká děda svému vnukovi. Chlapec se chvíli zarazí a pak hned zakřičí. Dědo mrak! Říkáš drak? Mmmh, broukne si děda pod fous. Né dědo, drak! Ale mrak! Děda se nadechne a ptá se proč zrovna mrak? Chlapec chytne dědu za ruku. Zahlédli se mu do očí a říká. Dědo, když si mrak tak se nemusíš ukazovat, když zrovna nechceš být vidět. Můžeš si lítat kde se ti zachce. Jak si naštvaný, tak to pustíš ven a přinášíš rostlinkám, stromečkům a celkově přírodě život. Jak slunce zapadá, otiskne do tebe ty nejúžasnější barvy, až se lidem rozeznívají srdce, jako zvony na věžích, když se zrovna dívají na oblohu. Děda se chvíli zastavit a pak se zeptá. A to ti nevadí, že lidem zakrýváš slunce? Dědo to je na tom to nejlepší, když si hraješ se sluníčkem. A pak pozoruješ lesk v jejich očích, když se slunce znovu ukáže.
Děda chvíli mlčí, jak se zasní a říká. Taky bych chtěl být mrak, ale ten zimní, posílal bych sněhové vločky na tváře lidí a sledoval jejich úsměvy a radost, kterou měli jako děti, když sněžilo.
Tímto příspěvkem
zapojuju se do soutěže od a .czsk o objektiv 35GM.