By Monika Chaňo

By Monika Chaňo Your ride-or-die bestie behind the lens. For all the weirdos out there 🤘 Based in Czech Rep, but take me anywhere!
(2)

Ženy.Tak silný, že mužský ego muselo přepsat historii a vyškrtnout stovky žen z dějin, protože neuneslo, že by taky mohl...
08/03/2026

Ženy.

Tak silný, že mužský ego muselo přepsat historii a vyškrtnout stovky žen z dějin, protože neuneslo, že by taky mohly vytvářet, bádat a objevovat.

Tak silný, že po tisíce let vznikaly zákony, který jim zakazovaly studovat, vlastnit majetek nebo rozhodovat o vlastním životě.

Tak silný, že bylo potřeba vytvořit celý systémy víry, aby vysvětlily, proč by ženy měly být menší, tišší a poslušný.

Tak silný, že každá generace žen musela znovu vybojovat práva, který jim předchozí generace už jednou vybojovala.

Tak silný, že za deset tisíc let patriarchátu ho stejně nepřijaly.

Tak silný, že dávají život. Vychovávají děti. Pracují. Volí. Snaží se měnit svět.

Tak silný, že i v dnešní době musí bojovat za svoje místo.

Tak silný, že pořád jsou.

Dneska slavíme jejich, náš, den. Není to o kytce nebo přání. Jeho historie je mnohem hlubší, bolestnější a důležitější. A je třeba si to připomínat.

Víc barevných svateb, prosím!Je zvláštní, že i v dnešní době, kdy není problém mít na svatbě téměř cokoli, je pořád tak ...
05/03/2026

Víc barevných svateb, prosím!

Je zvláštní, že i v dnešní době, kdy není problém mít na svatbě téměř cokoli, je pořád tak málo barevných a tak nějak svých svateb. Jako by se lidi pořád báli vystoupit z davu.

Samozřejmě, že není nic špatně na tom, mít pastelový barvy, pokud je mít chcete, pokud jste to vy. Ale neomezuje svoji fantazii jen proto, že máte strach, co na to lidi řeknou nebo, že se to někomu nebude líbit.

A i proto vznikl tenhle . Abychom ukázali, že barev na svatbě není proč se bát. Naopak. Celej ten den skvěle rozzáří a po neustále se opakující pastelově růžový a modrý je to vítaná změna.

Lokace: &
Koncept & tiskoviny:
Dekorace:
Floristka:
Vizáž: &
Šaty:
Oblek:
Družičky: &
Nevěsta & ženich: &

04/03/2026

Kdo by si tady rád zafotil? 🔥

Směsice za poslední měsíce.1 — Cibulka.2 — Sněhulák.3 — Když se v pondělí večer dozvíš, že v úterý je ve škole akce v ko...
28/02/2026

Směsice za poslední měsíce.

1 — Cibulka.
2 — Sněhulák.
3 — Když se v pondělí večer dozvíš, že v úterý je ve škole akce v kostýmech.
4 — Kdy tak vyrostla?
5 — Ze života rodiče vol. 1
6 — Ze života rodiče vol. 2
7 — Když se sejde ve dvou psech jedna mozková buňka.
8 — Happy kiddo.
9 — Veterinární prohlídka.
1O — Loňskej úspěch obhájenej 🤘
11 — Vyhlížíme další výlet.
12 — Mimoň Vánoce.
13 — Život se psem vol 1
14 — Život se psem vol 2
15 — Nejvíc.
16 — Rozkošnosti (ne)všedních dní.
17 — Aktivní plemeno.
18 — Svatební sezóna 2O26 zahájená na pátek třináctýho.
19 — Jeduuuuuuu.
2O — Konec roku 2O25 v plné parádě.

Smích, prsa a kérky aneb vzpomínky na jedno božský focení v Kroměříži.Jestli něco miluju, tak jsou to jejich nádherný sk...
27/02/2026

Smích, prsa a kérky aneb vzpomínky na jedno božský focení v Kroměříži.

Jestli něco miluju, tak jsou to jejich nádherný skleníky, ve kterých se fotí jedna radost a taky kolonáda, která hodí fotky do minimalistickýho duchu. Obojí je navíc "pod střechou", takže se dá fotit i v dešti. A to chceš.

A taky chceš takový ženy před objektivem, protože byly dechberoucí. Tenhle byl o tom, že láska je láska no matter what a že krása je krása bez ohledu na konfekční velikost. No a taky, že se dá fotit i jinde, než na louce nebo v lese.

Celej ten den byl prostě skvělej. Poznala jsem zase další prima lidi a odnesla si spoustu zážitků. Díky ha vás ❤️

Fotograf:
Místo:
Vizáž:
Saténový šaty:
Volánkový šat:
Šperky:
Mašličky:
Nevěsty: & .s_ps.model

V roce 2O23 jsem těmhle cukříkům fotila jejich ano. A jelikož jsme tak nějak stejně narušený, od tý doby to spolu táhnem...
23/02/2026

V roce 2O23 jsem těmhle cukříkům fotila jejich ano. A jelikož jsme tak nějak stejně narušený, od tý doby to spolu táhneme, pravidelně si píšem a taky jim už roky fotím život.

Tentokrát jsme se sešli ku příležitosti zachycení čekání na mládě číslo dvě. Vyrazili jsme k cihlovýmu okolí Vaňkovky, který jsem navrhla potom, co mi Zuzka poslala šaty, ve kterých chtěla na focení dojít. Celá domluva byla lastimute a taky správná bpjovka aneb když se domlouvaj dvě strany, kdy obě strany mají malý děti, haha.

Focení bylo ale skvělý! Vyšlo krásný počasí, chvílema jsme měli i sluníčko. Jelikož jsme fotili dopoledne, nebylo tam ani moc lidí a především, zase jsme se nějaké době viděli 🖤

Deset svateb. Deset příběhů. Deset stylů. Deset různých míst...Váš svatební den pro mě není o tom sledovat harmonogram, ...
23/02/2026

Deset svateb. Deset příběhů. Deset stylů. Deset různých míst...

Váš svatební den pro mě není o tom sledovat harmonogram, odšrktnout si "povinný fotky" a jet domů. Neorganizuju. Nešteluju. Nenutím družičky půlhodiny uklízet pokoj příprav nevěsty jen proto, ať mám v portfoliu "instaperfect" fotky.

Zato ale poslouchám a pozoruju. Pozoruju lidi. Doteky. Nádechy před obřadem. Nervozitu. Chaos. Strach. Lásku. Objetí. Smích i slzy dojetí. Rozvázaný tkaničky nebo list napíchlej na podpatku. Dokumentuju a zachytávám momenty mezi momenty. To, co se neděje nahlas. To všechno, čeho si většina ani nevšimne. Mimo momentky miluju detaily. Snažím se, aby dotvářely celej ten příběh. Aby to nebyly jen fotky do počtu, ale aby každá fotka měla svůj smysl a svoje místo v celým tý story.

Neženu se za dokonalostí. Fotím život tak, jak se děje. A pokud i vy nad vaším dnem přemýšlíte podobně a chcete mít autentický fotky, který každýho vtáhnou tak, že bude mít pocit, že tam byl s váma. Chcete někoho, kdo vám bude krýt záda a kdo vás podrží, když si svatbu budete chtít udělat tak trochu po svým. Někoho, kdo rozumí tomu, jaký je to být introvert ve středu dění, pak bych pro vás mohla být ta pravá :]

15/02/2026

Didn't hear ya 🤘📷

14/02/2026

Šťastnej creepy Valentýn po pátku třináctýho 🔥 A nezapomeňte, milujte se a dávejte si to najevo i jiný dny, než ty, kdy vám to říká kalendář 🤘

Meet Vilfréd, my new logo! I'm pinning this little cutie right here because it's perfect. My son made it, and I freaking...
04/02/2026

Meet Vilfréd, my new logo!

I'm pinning this little cutie right here because it's perfect. My son made it, and I freaking love it.

Last year, I kicked off a rebrand. Yeah, I know, my website is barely five minutes old, blah blah. But when something that used to work starts suffocating you, you gotta act. You’ve probably noticed my work has changed, and with that, I had to tweak the website and a bunch of other stuff to make it all click together.

The biggest struggle? THE LOGO. For the longest time, I had no clue what I wanted. I needed something unique, cute, but still kinda badass. I couldn’t even find any inspiration anywhere. So, I hired a graphic designer… and that collaboration totally flopped. After a few chats, she ghosted me for months, only to come back and say she didn’t have time. Yep, just after my website disaster, this happened. I swear, I must be cursed.

I tried working with another designer, and while we got somewhere, it still wasn’t it. You just know when you find the missing piece, you know? And then, one day, I got fed up and turned to my five-year-old: "Hey, wanna draw me a logo?" A few minutes (and a crash course on what a logo even is) later, he came up with this...
..VILFRÉD. Chubby, smiley and absolutely perfect. I probably don’t even need to say how excited I am about this logo. It’s so my brand! And it’s from my little one. And he’s just as hyped that he got to design a logo for me!

Aaaaannnddd he also drew brand stickers for me!

And a huge thanks to Michaela aka for redrawing the logo and stickers and bringing it to life!

I' M MONIKA,meet your ride-or-die bestie behind the lens you didn’t know you needed! I’m a wedding photog for all the we...
30/01/2026

I' M MONIKA,

meet your ride-or-die bestie behind the lens you didn’t know you needed! I’m a wedding photog for all the weirdos who have the guts to do things their way. F*ck what Aunt Karen thinks you should do.

IT'S YOUR DAY AND IT SHOULD BE 100% YOU!

Whether you're throwing a big party, having a small city wedding, or ditching it all to get married just the two of you in the middle of nowhere - I’m your person. I’ll capture the memories of your day and make sure you feel and look like you!

BE YOUR WEIRD SELF, I'LL BE YOUR COMFORT ZONE.

I totally get what it’s like to be the weird one who doesn’t quite fit in. I know what it’s like to be an introvert in the middle of everything. So, you don’t have to worry about being yourself around me.

And you don’t have to stress about the photos either. We’ll chat, laugh at some messed up jokes, and I’ll quietly guide you through the whole thing.I’m not gonna force you into any weird poses or boss you around. It’s all gonna feel natural and authentic. You’ll be out of there in no time, and you won’t even realize someone’s been shoving a camera in your face the whole time. Trust me 🤘

BASED IN CZECH REP, BUT TAKE ME ANYWHERE!

I’m from the Czech Rep, where I usually do most of my shoots, but I’m happy to take a trip wherever you decide to get married 🔥

AM I DREAMING OR WHAAAAAAT!?Last year it was the very first time I ever entered a photography competition. I tried it ju...
29/01/2026

AM I DREAMING OR WHAAAAAAT!?

Last year it was the very first time I ever entered a photography competition. I tried it just for fun, fully expecting to end up buried somewhere deep at the bottom. Well… somehow I ended up with the Top #1 Wedding Photographer in the Czech Republic title.

Wait… WHAT?!

This year I was thinking about whether I should compete again. Because honestly, it would be pretty awkward to actually end up in the depths now - and have last year’s win be just a coincidence or a mistake.
In the end, I decided to go for it anyway.

I remember how I stared at the announcement email for a good half an hour. I wasn’t able to process it. And now I’m staring again... I defended last year’s success!

AND STILL DON'T GET IT.

That little girl who bought her first DSLR with money from a savings book her grandma and grandpa contributed to for her birthdays… Who got into photography pretty much by accident… Who had no idea what she was doing for the first few years... She just doesn’t understand how far she’s come.

Over the years, I’ve made countless mistakes. I’ve had even more f**k-ups. But I’ve also made huge progress. In my head. In my photography. I’ve met hundreds of amazing people. And lived through unbelievable experiences.

And most of all, I’ll never stop being grateful that I get to do a job I truly love.

THANK YOU 🖤

Adresa

Trnava 23
Trnava
76318

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když By Monika Chaňo zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Sdílet

Kategorie