24/01/2026
🔴🟢 Webinář "Jak nepřjít o další polární záři..." s Petr Horálek Photography
Již zítra proběhne avizovaný online kurz "Jak nepropásnout polární záři". Děkuji moc za zájem a budu se těšit s vážnými zájemci naviděnou, naslyšenou, nainformovanou :) Můžete se těšit na opravdu informačně velmi nabitý kurz, ve kterém se vás maximálně pokusím naučit, jaké věci na internetu a aplikacích sledovat, abyste v budoucnu o žádnou polární záři nepřišli.
Zároveň, ač jsem na to původně ani nechtěl reagovat, mi dovolte osobní poznámku. Rozmohl se takový nešvar, že se mne nemálo lidí až nepříjemně ptá, proč kurz nemohu udělat zadarmo. Cenu jsem nakonec určil jen na přívětivých 2500 korun (která je v porovnání s podobnými kurzy skvělých zahraničních lektorů beztak 4-5x nižší, jen abych kurz zpřístupnil co nejvíce zájemcům). Kdo mě zná a kdo zažil nějaké mé kurzy, ví, že mi velmi záleží na spokojenosti účastníků a mé kurzy jsou maximálně naplněny informacemi mnohdy nad rámec avizované náplně kurzu. Přípravě věnuji opravdu maximální čas a spoustu věcí si mnohokrát ověřuji, abych měl jistotu, že poskytnu korektní informace a přitom co nejlaičtější formou. Aby opravdu každý z kurzu odešel maximálně spokojen. I po kurzu přitom nabízím zdarma další konzultace, které bývají nad rámec náplně jeho programu. Odevzdávám přitom i velké množství vlastních zkušeností, které mne stály nepoměrně více financí i úsilí, než za kolik kurz nabízím. Mrzí mne tedy, že beztak se objeví kritika, že si vůbec dovoluji za nějaký kurz vyžadovat poplatek. Kurz tohoto typu je v našich končinách, pokud vím, úplně jediný.
Samozřejmě najdete-li někoho, kdo by stejný kurz chtěl dělat zadarmo, přihlaste se k němu. A stejně tak pochopitelně můžete namísto kurzu věnovat svůj čas vlastnímu sbírání zkušeností, cestování za polárními zářemi a studiu vědeckých i populárně naučných zdrojů a na základě nich pak připravit vlastní kurz. A že ceny neuvádím na facebooku, vychází z toho, že je mi zkrátka mnohem pohodlnější komunikovat emailem. Na mentalitu facebooku si i po letech na něm strávených nedokáži zvyknout. Děkuji za pochopení a budu se těšit na vás, kteří jste se kurzu rozhodli zúčastnit!