01/02/2026
❕Důležité info k pronájmu ateliéru
Ateliér Třebíč vznikl jako prostor pro tvorbu, kde se mají dobře cítit fotografové, tvůrci i jejich klienti. Je pro mě zásadní, aby byl ateliér vždy v perfektním stavu a připravený na další focení.
V poslední době se však opakovaně setkávám s překračováním doby pronájmu bez domluvy, poškozováním vybavení – hlavně fotopozadí, ale i rekvizit a techniky, včetně dražších kusů. Samozřejmě, že se to může stát, ale situace bohužel často nejsou nahlášeny a já pak zůstávám s poškozeným vybavením, což objevuji postupně, aniž by bylo možné zpětně řešit, kdy a jak k poškození došlo. V jiných situacích je sice jasné, odkud poškození vzniklo, ale jeho řešení pak bývá zbytečně složité a nepříjemné – přestože jsou částky i postupy předem jasně uvedené v podmínkách pronájmu.
Proto bych chtěla připomenout, že PODMÍNKY PRONÁJMU NEJSOU FORMALITA, ale společná dohoda, která pomáhá udržet prostor funkční a příjemný pro všechny.
Také si ale uvědomuji, že si za to můžu částečně sama svojí benevolencí a důvěřivostí. Abych se vyhnula nepříjemným situacím a zbytečným dohadům, bude v ateliéru zaveden kamerový systém, což je jinde standard a slouží především k ochraně prostoru i všech, kteří jej využívají.
Zároveň všechny, kdo ateliér využíváte znovu moc prosím o:
– respektování pravidel při práci s fotopozadími - vstupovat na ně bez bot nebo s absolutně čistou podrážkou nebo s podlepy, při manipulaci s polohovacími kostkami po pozadí jimi nešoupat, aby se neprotrhlo
– vracení vybavení na původní místo, kde bylo při příchodu
– dodržování sjednaného času pronájmu
Děkuji.
Jde mi hlavně o to, aby byl ateliér vždy připravený, funkční a příjemný – pro všechny.
Moc děkuji všem, kteří k ateliéru přistupují s respektem a berou ho jako místo, o které má smysl pečovat. Velmi si toho vážím.
Děkuji za pochopení a těším se vaši návštěvu.
M. 🤍