Ema fotografka

Ema fotografka Jsem portrétní a rodinná fotografka z Prahy. Pojďme spolu vyprávět váš příběh skrze můj foťák.

19/52 WEEKLY STORY Někde mezi vůní medvědího česneku v botanické zahradě na Albertověa šuměním Mumlavy v Krkonoších, mě ...
05/06/2026

19/52 WEEKLY STORY Někde mezi vůní medvědího česneku v botanické zahradě na Albertově
a šuměním Mumlavy v Krkonoších, mě napadlo zkusit také instagramový

Protože tahle růžová si přímo říkala o pozornost.

Lov barev mě baví skoro stejně jako lov černobílých fotografií, takže tuším, že to nebyl můj poslední barevný úlovek.

Jak to máte vy?
Sáhnete raději po barvách nebo po černobílé?
Nebo záleží na příběhu, který fotografie vypráví?

Krásný barevný pátek a víkend. 🌸


S LÁSKOU EMA Poslední dobou víc píšu.Protože některé věci potřebují více prostoru.Protože fotografie mají své příběhy.
P...
31/05/2026

S LÁSKOU EMA Poslední dobou víc píšu.
Protože některé věci potřebují více prostoru.
Protože fotografie mají své příběhy.
Protože články se nevejdou do několika vět
na Instagramu.
A některé myšlenky se mezi příspěvky a reels prostě ztratí.
Nebo je algoritmus ani nedoručí.
Je to mizernej pošťák.

Proto vznikl můj Dopis od Emy.🌷

Jednou za měsíc v něm sdílím fotografie, nové projekty, články i drobnosti, které se na sociální sítě často vůbec nedostanou.

💌Napiš mi svůj e-mail do zprávy
a příští dopis může dorazit i k Tobě.

18/52 Potkali se u KolínaTo jsem si tak jeden týden řekla, že jsem sice už několikrát byla v Asii, ale třeba v Kolíně js...
26/05/2026

18/52 Potkali se u Kolína
To jsem si tak jeden týden řekla,
že jsem sice už několikrát byla v Asii,
ale třeba v Kolíně jsem ještě nebyla. :-D
A tak jsem se vydala s dcerou na výlet.

Plán byl jednoduchý – projít si město
a potkat medvědy z dětství.
Neuvěřitelné, že jsou o 11 let starší než já (1965). 
Nevypadáme na svůj věk, že? :-P

Stihly jsme si dát skvělé kafe a ještě lepší dort v projít krásnou klášterní zahradu
s domečky pro hmyz u chrámu sv. Bartoloměje
a objevily jsme tam i Otakárka ovocného,
který zrovna očichával rozkvetlé šeříky.
Ta vůně.

A jaké plyne z tohoto výletu poučení?
V Asii dobře, doma ještě líp.
A čím jsi starší, tím víc si chraň svoje vnitřní dítě. :-)

Tak kdo ještě nebyl v Kolíně?





17/52 WEEKLY STORY Nesnesitelná lehkost bytí dvou parašutistů s padáčky. Hodně jsem jim záviděla, že se můžou takhle vzn...
18/05/2026

17/52 WEEKLY STORY Nesnesitelná lehkost bytí dvou parašutistů s padáčky. Hodně jsem jim záviděla, že se můžou takhle vznášet. Moje hlava určitě tak lehká nebyla.
Ale na to je vždycky nejlepší lék:
✅ jít do lesa
✅ dát si phin filtr a ne expresní espresso
✅ zírat při filtrování kávy z okna
✅ zírat objektivem do jarního protisvětla
✅ vyvalit se na trávníku a fotit sedmikrásky
✅ pozorovat mihotající se stíny na dlažbě
✅ fouknout a poslat parašutisty do světa

A co z toho děláš ty?

Tak ať máš lehkou hlavu a fajn nový týden!✅





10/05/2026

Do lesa chodím nejen fotit ale i odpočinout si.�Miluju focení v přírodě.
Nejde jen o fotky. Jde o ten pocit během nich.
Spíš procházka, povídání, světlo v listech a momenty, kdy na chvíli zapomenete, že vás někdo fotí.
A pak vzniknou krásné autentické fotky.

Kam si chodíte odpočinout vy? Máte své oblíbené místo? 🌿

16/52 Weekly story Některý týden je jen o jednom tématu. O posledních tulipánech, které jsem chtěla stihnout vyfotit než...
09/05/2026

16/52 Weekly story Některý týden je jen o jednom tématu. O posledních tulipánech, které jsem chtěla stihnout vyfotit než odkvetou.
Po dešti jsem vzala foťák a zkoumala zblízka jejich náladu.
Zářily v tom zamračeném dni osvěžené kapkami deště až mě svou radostí nakazily.
Nemohla jsem dál zůstat v černobílém módu….
Ať potěší i vás! 💛 Krásné dny mějte!


LOVE LETTER Moje milá,pamatuješ si, jak jsi v patnácti měla strašný mindrák z těch pih na obličeji, které teď, o 35 let ...
01/05/2026

LOVE LETTER Moje milá,
pamatuješ si, jak jsi v patnácti měla strašný mindrák z těch pih na obličeji, které teď, o 35 let později, thajské sluníčko poctivě vykreslilo ve Tvé tváři?

Pamatuješ si, jak jsi nesnášela svůj zakřivený nos, který se z určitého úhlu jevil jako křivá skoba?

Pamatuješ, jak ses neuměla usmát na fotografku, která tě fotila na tvoji první občanku?
Pořád opakovala: „Zvedni koutek… zvedni koutek… usměj se…“

A ty ses za boha nechtěla usmát, protože bys musela ukázat svoje zuby. Ty, které na ortodoncii trápili rovnátky (které jsi nosila jen v noci a o samotě) — a které stejně nic nespravily. Jen přidaly další „vadu na kráse“.

Pamatuješ si, jak jsi nesnášela culíky, které ti máma utahovala tuhými gumičkami, a tys chtěla nosit rozpuštěné vlasy?

Tak teď tohle všechno můžeš konečně hodit za hlavu.

Když je ti padesát, tvoje tvář se za tu dobu tolik změnila, že už v ní tu patnáctiletou holku skoro nevidíš.

A místo toho řešíš vrásky, stárnutí a nevratné změny.
Jenže právě v nich je napsaný celý život.
Příběh, který se psal slzami i smíchem. Bolestí i radostí.

Opravdu bys tohle všechno chtěla vyretušovat a vymazat jen pro iluzi mládí?

Když jsi byla mladá, tvoje hlava si stejně vždycky našla nějaké chyby. Na té tehdy hladké, napnuté dívčí tváři.

Není čas se na tu sebekritiku konečně vykašlat?
Nepromarni ani den.
Protože až ti bude sedmdesát, dala bys cokoliv za to, abys vypadala jako v padesáti.

Přijmi svůj příběh vepsaný do tváře.
A neodháněj tu patnáctiletou holku, která vůbec nevěděla, co se sebou.
Pořád tam někde uvnitř je.
A čeká, až všechny ty pihy konečně přijmeš s láskou.

Připomíná Ti něco tenhle dopis, který jsem napsala sama sobě?
Jestli chceš, můžeš svůj příběh jednou vidět i očima někoho jiného.
Jemně. Pravdivě. Bez retuše.
Taková, jaká doopravdy jsi.
Protože takhle jsi dokonalá.❤️
Až budeš připravená, dej vědět své Emě fotografce.

Adresa

Praha

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Ema fotografka zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Ema fotografka:

Sdílet

Kategorie