25/05/2026
Je to jako mávnutí kouzelným proutkem. Když děti vědí a předem slyší, že focení mají vlastně za odměnu, že to bude skvělé a všichni si to báječně užijí, dějí se zázraky. Když cítí, že nic nemusí, ale spoustu toho můžou, tak z toho většinou budou i skvělé fotky.
Pro Aničku její maminka přesně takové focení nachystala. Anička se mohla těšit, věděla, že to bude skvělý zážitek a že těch dobrodružství vůbec bude spousta. Focení totiž probíhalo jen pár dní předtím, než šla poprvé do školy, a tohle bylo vůbec první focení, kdy se mohla vyfotit se školní brašnou jako malá školačka. Na téhle naší fotce působí spíše jako malá modelka, ale i budoucí školačka musí umět povinnosti někdy odložit. V našem krásném luxusním fotoateliéru Studio s přirozeným denním světlem jí to vysloveně sluší a málokdo by asi hádal, že do školních lavic teprve usedne.
Bezprostřední a uvolněné děti jsou přirozeně krásné, jejich úsměvy jsou nefalšované a emoce opravdové. A to je z výsledných fotografií zkrátka znát.
Nikdy na to před focením nezapomínejte a dejte to dětem najevo. Udělejte si z toho výjimečný rodinný den, který si společně užijete a třeba si po něm zajdete na dobrý společný oběd. Taky byste po focení mohli jít na společnou večeři, ale upřímně, mámy sice často dávají přednost odpoledním termínům, kdy tátové už nejsou v práci a starší děti ve škole, ale z naší zkušenosti to většinou nebývá nejlepší nápad.
Pozdě odpoledne je už většina dětí docela unavená. Jít spát sice samozřejmě nebudou chtít ani o několik hodin později, ale na focení už nemají energii. Zkrátka unavené děti nebudou bezprostřední a uvolněné, ani kdybyste se všichni rozkrájeli. Ideální je proto volit pro rodinné portréty spíše dopolední hodiny, kdy jsou malí hrdinové i princezny v plné síle.
Takže naše rada? Buďte v pohodě a dejte si oběd! :)