10/10/2018
Někdy počasí překvapí, a právě to se nám tento den stalo. Poté, co jsme v klidu poobědvali 🍔, vyrazili jsme z Grindelwaldu do hor. Bylo krásně teplo, vlastně až moc. Sluníčko ☀️ svítilo a my jsme pomalu stoupali k horské vyhlídce, ze které je krásný výhled na severní stěnu hory Eiger 🇨🇭️. Po cestě na vrcholek nás chytl pořádný lijavec 🌧️, kdy jsme si říkali, jestli to neotočíme 🔙. Vzdát se vrcholu 🏁kvůli počasí ale nikdy jen tak nechceme. Proto to přece neděláme…Když jsme dorazili na špici kopce a posvačili 🥣 - sice za zimy ❄️, ale bez deště - objevila se nad námi další černá mračna. Nevěstilo to nic dobrého. Náš cíl měl být ještě asi hodinu chůze dál do hor, ale nakonec jsme ho tento den nedosáhli 🗻. Po návštěvě vyhlídky začala "Apokalypsa" 🌪️. Dokonce i krávy 🐮 se šly schovat pod střechu. Čekali jsme tam s nimi, co bude. Uběhla asi hodina 🕐, ubíhala druhá 🕑, déšť už nás stihl slušně osprchovat 🚿 a my čekali na ten náš vytoužený západ...do poslední chvíle jsme doufali, že to vyjde. Na jedné straně se to už dobrou chvilku hezky barvilo 🌅.
Tak jsme měli opět štěstí🍀, přestalo pršet asi na 20 minut kolem času západu 🌄. Vyběhli 👣 jsme jak šílení lovit fotky 📷. Když jsme už měli nejlepší chvíle za sebou, začínalo opět pršet, a tak jsme se vrátili na místo ke věcem 💼, kde jsme kvůli počasí nakonec zůstali i přes noc. Byl to nejlepší suchý úkryt 🏕️ široko daleko, ale o tom až jindy.