18/05/2024
...jarní sezóna jede v plném proudu a člověk neví, kam dřív skočit. Když ale přijde pozvání na Kando Trip, tak se holt vše nějak přehodí :D ...a letos ještě vše v mojí milované Francii ❤🇫🇷
Co je Kando Trip?
Je to takový několikadenní výlet organizovaný společností SONY určený pro SONY ambasadory a influencery. Je to možnost, kde se všichni můžeme jednou za rok potkat, poznat se, testovat techniku, sdílet zkušenosti, probrat spoustu témat (a jako, že jich máme společných celkem dost :D) a ještě si to vše pořádně užít. Je to taky příležitost poznat osobně vedení SONY, které se věnuje tomuto segmentu. SONY organizuje po světě několik Kando Tripů každý rok. Je to rozděleno podle regionů. Náš región je ale jedinečný - je to neuvěřitelná směska kultur. Od pobaltských zemí (Litva, Lotyšsko, Estounsko), přes Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, přes země bývalé Jugoslávie (Chorvatsko, Slovinsko, Srbsko...), dále Rumunsko, Bulharsko, až Řecko a Turecko. Prostě mazec! :D
První den jsme se po příletu přemístili z letiště s naší početnou českou skupinou kousek nad Paříž do krásného Château de Fillerval. Tam to bylo celé jen pro nás, tak začalo ubytovávání, prozkoumávání a vítání. Přes odpoledne jsme vyráběli koktejly a následovala večeře (do smokingu bych se asi už zase nevešel :D ).
Druhý den odstartovala přednáška letošního hosta a tím byla francouzská ambasadorka Beatrice de Guigne, která fotí primárně svatby (IG: beatrice_thequirky). Následovalo testování techniky na několika fotografických stanovištích. Focení páru v krásných prostorách zámku, na zahradě. Po obědě přišlo trochu pohybu a skateboardista nám ukazoval, co vše dokáže přeskočit. Odpoledne proběhla sekce feedbacku, kde si od každého z nás zaměstnanci SONY sepsali podrobně vše, co nám na technice vadí a do by se nám v budoucnu líbilo přidat/vylepšit. Tuhle část hodnotím velmi pozitivně, to je ta nejlepší cesta. Večer byla na programu skvělá večeře (do smokingu bych se už určitě nevešel).
Třetí den jsme se rozloučili a vyrazili s českou skupinou do Paříže. Náš let byl až večer, tak jsme se celý den potulovali po městě. Paříž je úžasný město, ale tentokrát jsme to chytli tak nějak v tom největším frmolu. Všude miliarda lidí (ještě horší než v centru Prahy :D), do toho příprava na olympiádu, takže kolem Eiffelovky všude letšení a vše rozkopaný. Ale nevadí, já se tam rád vrátím někdy v klidu a hlavně na delší dobu.
Letošní Kando Trip byl super a já moc děkuji za pozvání. Pro mě to ani není tolik o testování techniky a novinek, nebo o výletech. SONY má kolem sebe úžasnou komunitu lidí a její poznávání na mezinárodní úrovni mě moc baví. Také poznávat lidi, se kterými si člověk během roku vymění nespočet emailů, a dát si s nima kafe a kus řeči, je prostě fajn. Letos bylo krásně vidět, jak se od loňského Kando Tripu známe mnohem lépe a atmosféra byla skvělá od samotného začátku.
Tady je malý report 👇
SONY CZ / SK