11/06/2026
Děti❤️
Mám pro ně velké pochopení a oni to ze mě vycítí. Přistupuji k nim jako rovná s rovným a když potřebují svou chvilku, dostanou ji.
Věřím, že obavy rodičů před focením můžou být veliké a proto nabízím i konzultace, kde vám vysvětlím toto:
Děti jsou děti a ať jsou jaké jsou, jsou právě takové jaké jsou. Jsou v pořádku. Vše je v pořádku. Ikdyž se bojí, stydí, nechovají se podle vašich představ, pláčou, křičí.
Pro mnohé je to často něco nového, neznámého a já jim
v prvních momentech ukážu, že u mně jsou v bezpečí.
Přesvědčení rodičů, že čím více/déle fotíme, tím víc lepších výsledků. Omyl. Nejlepší fotky vznikají do prvních 45 min. Pak už je jen tlak. Děti už vyčerpají své kapacity udržení pozornosti a pak už přijde jen trápení. Trápí se děti, trápí se rodiče, trápím se já. Většinou se to protáhne na 90 min focení, kde z posledních 30 min focení vyberu minimum fotek.
To, že vám věnuji “pouze” hodinu svého času během focení, není z důvodu, že bych vám nechtěla dát víc, já vám ho mnohdy vždy navíc dám, ale taky vždy vidím tyto stejné vzorce.
Nesoudím, respektuji, souzním. Jsme v tom všichni společně❤️