30/09/2020
1.misto v soutěži HUAWEI NEXT IMAGE 2020
(kategorie faces)
Nikdy bych nečekal, že první fotka, se kterou vyhraju nějakou fotografickou soutěž, bude vyfocená na telefon. Já tedy fotky do soutěží moc neposílám, ale tentokrát jsem to udělal a poslal snímek do HUAWEI NEXT IMAGE 2020. Ani jsem nečekal, že se nějak umístí, protože nedostala žádné lajky ani zhlédnutí v galerii. Tak nějak jsem na to zapomněl a ejhle, o měsíc později koukám na mobilmanii, že vyhlásili výsledky. Tak jsem začal projíždět vítězné fotky a najednou vidím, že ta moje je mezi nimi. Po delším zkoumání jsem zjistil, že jsem vyhrál první místo v kategorii Faces. Docela mě to překvapilo, a vzhledem k tomu, že jsem ten samý den ztratil peněženku i se všemi doklady, byla to taková horská dráha emocí.
A ještě příběh k fotce. Vznikla vlastně celkem náhodou. Měl jsem domluvené focení s Katkou, kterou jsem nikdy předtím osobně nepotkal. Domluvili jsme se přes Facebook, když jsem hledal nové lidi na focení. Přijela až z Brna. Vždycky den dopředu kontroluji, zda je nabitá baterie ve foťáku i v záblescích, a ten večer bylo všechno v pořádku. Když však přišla druhý den do mého skromného studia, tak jsem zjistil, že jsem nechal svůj skvělý Sony foťák zapnutý přes noc, a on se úplně vybil. Tak jsem ho rychle dal do nabíječky a začal jsem Katce na moodových fotkách ukazovat, jak bych si výsledek naší spolupráce představoval. Pak jsem si s ní prošel nějaké pózy a prostě všechno zdržoval tak dlouho, dokud se foťák nenabije. Když už to trvalo asi půl hodiny, tak jsem po foťáku sáhl, ale měl teprve jedno procento. Takže jsem začal s tím, že jsem stejně chtěl vyzkoušet svůj nový telefon Huawei p30 pro. Katka souhlasila, tak jsme nafotili pár fotek. Fotil jsem v PRO režimu, protože dává fotografovi volnost v nastavení. To je potřeba, pokud se při focení využívá umělého nasvícení a zároveň chcete, aby byl výsledek co k čemu. No a jedna z těch fotek skončila jako vítězná v oné soutěži. Tak nakonec tenhle omyl dopadl celkem dobře 👀
Každopádně děkuji za výhru .