Kytkařství Nemojov

Kytkařství Nemojov Kontaktní informace, mapa a trasa, kontaktní formulář, otevírací doba, služby, hodnocení, fotky, videa a oznámení od Kytkařství Nemojov, Horní Nemojov 385, Pelhrimov.

02/06/2026

🤍💜🤍

19/05/2026

♥️♥️♥️

Na sobotní svatbu budu pyšná dlouho. Vlastně už navždycky... prostě jedna z těch, s kterými se budu vytahovat 😀 takže se...
18/05/2026

Na sobotní svatbu budu pyšná dlouho. Vlastně už navždycky... prostě jedna z těch, s kterými se budu vytahovat 😀 takže se připravte, dneska to bude dlouhý - píšu to s přestávkami od soboty 😀

Když nevěsta přijela na schůzku, byla ještě zima. Já jí uvařila kávu a ona mi přibližovala koncept jejich svatby. Multikolor, ale ve smyslu toho, že hosté budou mít oblečení jaké chtějí, prostě barevné. Celá svatba bude naopak barevně klidná - zemité přírodní tóny, béžová, smetanová, šedozelená. Na stolech že budou citrusy, některé celé a některé překrojené - měly navodit dojem tepla, léta, hojnosti a vůní, strukturou a barevností nerušit prostředí. Místem svatby byl úžasný Skanzen v Krňovicích, takže plán byl, abychom myšlenku zhmotnili tak, aby vše zapadlo do prostředí a dávalo to smysl.

Už z tohoto jsem byla nadšená, protože mě čekalo něco, co není úplně běžnou výzdobou. Pak to ale přišlo. Svatební kytice. Vždycky se nejdříve ptám na šaty - tato nevěsta měla lněné, obyčejné, košilového střihu. Nesměle projevila přání mít kytici z obilí, sušených travin, heřmánku - a jedním dechem dodala, že to ale asi v květnu neklapne...musela jsem se smát, protože to bylo tak 14 dní, co jsem se dostala k úklidu posledních podzimních věcí - a měla v ruce bednu se sušinou z výlohy - obilí, řepka, nějaký pampas a různé traviny...zkrátka mi bylo líto to vyhodit (co kdybych byla letos líná jít pro obilí až budu zase Verče chystat výlohu, že 😉). Nevěsta nadšená...a prý, jestli si teda už nebude vymýšlet moc, že si vždycky přála mít v kytici ještě máky... Opravdové pravé máky z pole. Ne ty zahradní plnokvěté, ale obyčejné letní máky. Ty jsem v tom únoru neslíbila, ale plán už jsem v hlavě měla 🫣😅 jestli mě napadá květina, kterou na burze neseženu, tak to jsou právě máky - ale za ty roky ježdění do Prahy a po okolí mám zmapované všechny škarpy od Nemojova po Počernice, takže jsem věděla, že by to mohlo vyjít....

Přišel den D, jely jsme s Eliškou do Prahy. Vyrazily jsme klasicky v pět ráno, pěkně po dálnici ať to fičí. Na 75.km to přišlo - máky. Rozkvetlý břeh přímo na dálnici. To mi zvedlo náladu, protože mě to utvrdilo v tom, že dál od hor už kvetou 🍀 (na zlomek vteřiny jsem zapřemýšlela, jestli by tam nešlo zastavit a natrhat je, ale musela jsem to pustit z hlavy...jako jo, jsem cvok, ale zase ne úplnej magor co se nechá přejet na dálnici 😉). V Praze se nestalo vůbec nic zvláštního, dokonce ani žádný mák se nikde u silnice nekrčil. Cestou domů jsem tedy jela podle plánu A: sjet z dálnice na Poděbrady - a tam, přesně jak jsem doufala, okraj pole rozkvetlých máků (jsou tu od doby, kdy to pole bylo celé makové). Nebyla jsem troškař a brala všech asi 20 květů co tam bylo, přecejen udržet je v lednici do svatby bylo umění 😅 každopádně jsem z nich měla takovou radost, že jsem se celou cestu až domů usmívala jak pitomec 🙃

Asi nemusím říkat, že nevěsta byla nadšená ♥️ a o to jde vždycky nejvíc. I když sobota ve finále propršela a ta sušina nevynikla tak, jak bylo v plánu. I když byl obřad pod deštníky. I když venkovní party prakticky nebyla.
Tahle svatba mi opět potvrdila jednu starou pravdu - vždycky je to o lidech. Tady nikomu nevadilo, že prší. Nikdo se netvářil kysele (i když by se zrovna mohl vymlouvat na to, že olízl citron na stole 😅).

Nevěsty, nebojte se mít svatbu jakou chcete vy dva - ne podle trendů, ne podle okolí a už vůbec ne podle kamarádek...vy víte nejlíp, co vám je blízké. Tato svatba byla přesně taková, jací byli snoubenci - čistá, ryzí, blízká přírodě. Bez milionu zbytečných věcí. Bez dortu 😆 místo dortu byly tvarohové buchty a slíváky - za mě boží nápad 👌
A ještě jsem dostala krabičku výslužky s famózním cukrovím (jak řekla nevěsta: naše vánoční se svatebním vibem 😁).

Děkuji, že jsem mohla být součástí vašeho dne. A děkuji, že moje hranice jsou zase o kousíček dál než vloni 😀

28/04/2026

💛🤍💚 byla božská 💚🤍💛

Je jaro 🤩 typickou jarní barvou je žlutá, a tu si také přáli tito snoubenci 💛🤍💚 ne medovou nebo smetanovou, ale opravdov...
26/04/2026

Je jaro 🤩 typickou jarní barvou je žlutá, a tu si také přáli tito snoubenci 💛🤍💚 ne medovou nebo smetanovou, ale opravdovou žlutou 😀 není to úplně typická "svatební" barva, ale v kombinaci s bílou a zelenou vždycky vypadá svěží a krásná.

Popravdě jsem se docela lekla, když mi přišly mušelíny na stůl - zdálo se mi to už moc žluté 🫣 pro jistotu jsem tedy vezla s sebou i smetanové, abych eventuálně měla čím zachránit žlutou pohromu, ale nebyly vůbec potřeba. Po této svatbě vím, že i tato kombinace Faře sluší 💛🤍💚
Doplňkovou barvou byla tyrkysová, ale měla být obsažena jen v kyticích a doplňcích, proto ji na stolech nehledejte 😊
Svatební sezónu zahájili i na Faře v Dubenci - shodli jsme se, že jestli budou všichni snoubenci tak skvělí jako tito, čeká nás krásný půlrok 😉💛

21/04/2026

🤍💚🤍

Elegantní. Jednoduchá. Minimalistická. Bílá Calla. Bez zeleně. Slova sobotní nevěsty 🤍💚 svatební kytice, kterou jsem rok...
20/04/2026

Elegantní. Jednoduchá. Minimalistická. Bílá Calla. Bez zeleně. Slova sobotní nevěsty 🤍💚 svatební kytice, kterou jsem roky nevázala. A byla jsem za ni ráda, protože to byla příjemná změna 🙃

Perlička z rodinného života 😁:
v noci připravím celou svatbu, jdu těch pár hodin do rána dospat...když všichni vstáváme, můj muž okoukne výsledek: -"To je svatebka?" -"Jo. Hezká, viď?" -"Hm. Ti asi zabrala spoustu času." (tady bych ho nejradši kopla 😂 - ono se to nezdá, ale je těžší složit květy do kytice, kde je každý vidět, než "shrnout mix kytek ze stolu" ...nevadí, však já mu to vrátím 😉🤩

Calla je jedna z květin, která trpí stigmatem
vyhraněné použitelnosti. Jedni říkají, že je to typická svatební květina, jiní pravý opak a použili by ji jen na pohřeb. Já osobně květiny takto nerozděluji, je to podle mě blbost. Na obě příležitosti je přece hezké použít květiny, které jsou té osobě blízké 🤍💚 Záleží na typu a technice vazby, tam je diametrální rozdíl - i když použiji stejné květiny.
Dalším takovým příkladem je chrysantéma nebo karafiát (a zvlášť ten červený to nemá mezi lidmi moc jednoduché 🫣). Napadá vás ještě nějaká květina? A jaký na to máte názor vy?

Sezóna začala krásně 👌 jsou věci, které se nemění: v noci vazba, hektické ráno, trochu nervozity a ve finále jsme si s Verčou a Michalem řekli, že jsme "to" přes zimu nezapomněli 😉💪

TA PRVNÍ 💜🤍💜je každou sezónu jen jedna a je...no...tak trochu jako první palačinka 🫣 🥞 dlouho se přemlouvám, než s ní vů...
12/04/2026

TA PRVNÍ 💜🤍💜
je každou sezónu jen jedna a je...no...tak trochu jako první palačinka 🫣
🥞 dlouho se přemlouvám, než s ní vůbec začnu (a přitom se těším, až odstartuje sezónu)
🥞 jde mi to jak psovi pastva
🥞 pořád něco upravuji a opravuji s pocitem, že to nejde jak má
🥞 zkoumám její nedostatky víc než bych měla
🥞 a ve finále je stejně skvělá jako ostatní palačinky 👌😅

Letošní "první" byla pro jednu maličkou tajnou svatbu - dokonce květinu objednávala nejbližší kamarádka nevěsty - a všechno nechaly na mě, jen barva byla na přání 💜🤍

27/12/2025

Putování za Ježíškem 🙃
Eli a její hlavní role 😀

Letošní výzdoba kostela Navštívení Panny Marie ve Vítězné. Elegantní bílou a zlatou si pan farář oblíbil, v kombinaci s ...
20/12/2025

Letošní výzdoba kostela Navštívení Panny Marie ve Vítězné. Elegantní bílou a zlatou si pan farář oblíbil, v kombinaci s jedlovým chvojím vypadá skvěle 👌

Srdečně vás zveme na tradiční akci Putování za Ježíškem 27.12.2015 od 10h - soubor Barunka připravuje krásné vystoupení, přijdou Tři Králové a uvidíte i živý Betlém s naším Jezulátkem 🥰
Kostel je už teď ozdoben obrázky dětí z místních škol a školek 😊

Drobné občerstvení, svařák a horký čaj bude taky 😀 v kostele jsou ohřívače, není tam tedy tak velká zima 😉

Adresa

Horní Nemojov 385
Pelhrimov
54461

Telefon

+420604522026

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Kytkařství Nemojov zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Kytkařství Nemojov:

Sdílet