23/11/2025
Ahoj, přátelé. Moc všem děkuji za hlasy v soutěži o dům z Ytongu. Zatím to vypadá že jsme na 4.místě. Běží posledních pár dní do konce hlasování. Hlasování končí v neděli. Tímto chci poprosit všechny, kteří by nás chtěli ještě podpořit v boji o první místa. Prosím i ty, kteří hlasovali přes telefoní kod aby dali prosím palec zde po rozkliknutí odkazu u fotografie našeho domu. Děkuji všem za vaše hlasy. Odkaz na fotku zde https://www.facebook.com/photo/?fbid=1263199499156715&set=a.1263218142488184&__cft__[0]=AZVac0XnrVimpd6L9afs9jWVwkpLZtwrFYCMDGxwYSJN3tfBWeDvkCJVXAxetr5p8FT-SpKWa1ZPB5fOJsTt_QyYxhYcMdesTUHniRueQJPfIRf0f5KB3LE_NrsGY5KMmQPuli0OomdqypifVP7y5OcclG2g3NDwThUOG08JYxvWIQ&__tn__=R-R
Dům ve Veselí
Stavěl jsem dům od základů až po střechu svépomocí. Každou tvárnici Ytongu jsem měl v ruce. S Ytongem šla stavba opravdu rychle. Během týdne jsem sám vyzdil obvodové zdivo a nosnou zeď. Vnitřní příčky mi trvaly trochu déle, ale nakonec se vše podařilo. Tvárnice jsou přesné, takže to šlo opravdu rychle. Na obvodové zdi jsem používal ty se zámkem, takže stačilo prolepovat jen vodorovný spoj. Tvárnice jsem řezal ruční pilou a nebylo to vůbec náročné.
Nosné překlady od Ytongu byly trochu těžší, tak jsem musel povolat jeřáb :) Nenosné vnitřní překlady už byla brnkačka. Na velké okna jsem použil na překlady ty duté účka , do kterých se dala výztuž a vylila betonem. Stavět s Ytongu byla fakt radost. Kdybych stavěl někdy znovu, tak bych určitě na stavbu použil opět tvárnice od Ytongu.