14/02/2026
Sem tam mi přijde otázka, z kolika % fotek se mi povede udělat hezká fotka. Ono je to různé, pokud jde o ryby, tak z 50% určitě, ale fotky jsou si podobné, takže pak třeba z 10, 20 fotek vyberu jednu. Dřív ta úspěšnost byla nižší, protože jsem cvakal skoro pořád, protože co kdyby náhodou 😀😀. Jsou ale vyjímky, třeba ten pomec, kterého jsem fotil minulý rok v Malajsii se schovával pod velkými kameny, navíc na hranici toho, kam se ještě dokážu potopit (cca 5 - 7m) a chvilku tam vydržet, takže tam jsem fotil hodně, protože co kdyby se hezky otočil. Nakonec jsem po nějakých 10 minutách focení měl 3 slušné fotky. Pokud jde o makro fotky, tam je ta úspěšnost nižší, přece jen tam těch fotek nacvakám výrazně víc, protože ba dobrou fotku, zaostřenou podle mých představ mám mnohem větší odpad těch, kde nejsem úplně spokojený. Nejhorší jsou pak ty fotky pod a nad vodou. Odpad tam sice není až tak velký, jako u makra, ale s tím zpracováním je opravdu hodně práce. No a tady pár fotek, které se nezadařily. A co vy? Jak Vám se daří při podvodním focení?