05/07/2023
Focení mám jako koníček, přesně kdy, to si z5 nevybavím... ale bude to asi v dobách, kdy sme jezdili s mámou na dovolené jako dětska. Jak čas plynul, tak sem i postupně objevoval nové možnosti, a to od prvních mobilních zařizení, které mohli fotit - namátkou to byl Sony Eriscsson ELM (ještě tlačítový), přes užasného malého prcka Xperia Mini, nebo později i vlajky jako Xperia XZ1 Compact, Xiaomi MI 9, POCO F3, nebo aktualně Sangung Galaxy S22 Ultra .... ale jediné na co jsem si netroufl byly zrcadla - to sem si říkal, že je to až moc věda na mě. Ale tak nějak sem se vydal cestou obkliky a pořídil jsem napřed ultrazoom Nikon Coolpix P600 a po sléze, jsem teda přehodnotil své uvažení a zakoupil z druhé ruky Nikon D3100. S tím jak sem fotil a přibývali situace kdy základní objektiv 18-105 přestal stačit, přibyl nový od Tamrona 70-300, dále pak ještě povedený Nikon 35 v 1.8 - ale jak to tak bývá u mě bývá, tento pracant, ač dobrý, tak mi přestal již po čase stačit. A po vyzkoušení novinky ve světě Nikonu (bezzrcadla) a to v podobě Z6 jsem se tedy rozhodl jej zařadit do své výbavy..... no a už je se mnou něco okolo 2 let, jen tedy škoda, že nové objektivy Z-mount nedělá více výrobců, a tak je to stále dražší záležitost, ale do budoucna určitě rozšířím o něco, ale uvidí se, řekl slepý. No a při zkoumání D3100 v době dřívější jsem začal fotit do RAWu - po té možnost upravy - pro tyto účely jsem začal využivat Zoner Photo Studio, aktálně X, které je formou jako předplatné, ale o to více novinek je oproti verzím s čísly.
Jo a vlastně ještě k této fotce, pár let naz5 jsem se učastnil děstského tábora (jako vedoucí, dříve jsem jako malý jezdíval také jako účastník), který organozovala fajn parta lidí, kteří to dělali dlouhá léta. Zde jsem poznal nové lidi a taktéž Kiku, která bydlí taktéž v Napa a začali sme se bavit i mimo tabor a i díky ní sem se loni zůčastnil natáčení fan filmu o Star Wars, kde sem fotil post produkci - někdy zde vydám. A i díky tomuto natáčení sem se seznámil s dalšími napajedláky, se kterými nadále, prozkoumáváme i naše město a i jiné dobrodružství. No a jednoho dne mi Kika napsala jestli bych ji půjčil Zet6ku, že bude fotit kamarádku, samozřejmě jsem souhlasil, pokud má být využit k perspektivní věci mile rád přispěji. A zárověň jsem tedy navrhl zdali bych se nemohl přidat jako fotograf (více fotografů, více vymyslí), po domluvě s modelkou jsem tedy měl přiležitost tedy fotit ..... a výsledek viz fotka ..... a příště bude i ze zákulisí focení a pár dalších.