20/02/2026
Zkouším focení na full-time.
Tak… je to tady. S novým rokem se mi v hlavě začaly míchat různé pocity – nadšení, ale i nejistota, nerozhodnost a otázky, co se sebou dál. Dostudovala jsem inženýra, nastoupila na druhý obor v angličtině a ačkoliv mi to dávalo smysl a svým způsobem mě to i bavilo, cítila jsem obrovské přehlcení. Po letech studia mi zkrátka došla energie. Nejen na školu samotnou, ale i na všechny ty věci okolo, které k ní patří a které mi už připadaly zbytečné. Nebyla jsem už ani dostatečně vděčná za možnost se vzdělávat, poznávat nové věci, zkrátka mít takovou příležitost. Moje hlava byla úplně jinde. A to byl pro mě jasný signál – že tudy moje cesta teď nepovede. Že už nemám mentální kapacitu prokousávat se věcmi, které mi energii spíš berou, a přesvědčovat samu sebe tím „smyslem“, proč jsem na ten obor šla. Nevím, jestli se k tomu jednou vrátím. Možná ano, možná ne. Ale vím, že teď to nebyl ten správný čas a že je potřeba, aby se moje cesta alespoň na chvíli vydala jiným směrem do neznáma.
A tak jsem udělala velké rozhodnutí. Poměrně impulzivně, v jeden den, kdy skončilo zkouškové a já se vlastně dost vědomě „nestihla“ přihlásit na zkoušky.
Řekla jsem si, že to zkusím – uživit se focením.
Těším se na to, až konečně budu mít čas se posouvat v tomhle mém „hobby“, které dlouhou dobu bylo upozaďované a zanedbávané. Fotím už skoro 10 let a za tu dobu jsem kolem sebe nasbírala spoustu z vás, mých věrných klientů. Lidí, kterým jsem mohla zachytit důležité momenty jejich životů. Jsem za to neskutečně vděčná. A moc doufám, že mě v tomhle rozhodnutí podpoříte i dál a že mi budete dělat modely i nadále.
Upřímně – hlavně teď na "začátku" vás budu potřebovat víc než kdy jindy.
Děkuju, že jste tu a že mě doporučujete dál. Na focení svateb, plesů, rodinek, produktů, pejsků, závodů…. Jsem otevřená novým výzvám