Ivet co fotí

Ivet co fotí Fotím pro radost :-)

nyní: NIKON D3200

dříve:fotky pořízené kompaktním digitálním fotoaparátem Fujifilm Finepix 1500 či mobilním telefonem Nokia N95 8gb s optikou Carl Zeiss .-)

Tak to je nádhera!
16/10/2025

Tak to je nádhera!

Libošovická střela míří pod Humprecht
Po delší době jsem se dostal s foťákem zpět do Českého ráje. S lehkou frustrací, že jsem nestihl ani jeden východ slunce a promarnil (na špatném místě) hezký pondělní západ slunce jsem si náladu vyspravil v modré hodince. Zrealizoval jsem dlouho plánovaný snímek (první verzi jsem fotil před 2 roky a nedopadla moc dobře). Po předchozí zkušenosti jsem si snímek složil ze tří expozic: 60s na krajinu, 30s na světla projíždějícího vlaku, 8s na nasvícený Humprecht. Poučením mi totiž bylo, že když jsem se to pokoušel vyfotit na jeden snímek, vše bylo rozmazané, protože projíždějící vlak rozkýval i jinak velmi stabilní stativ. Takto jsou sice stopy světel trošku rozmázlé, ale to nikdo nepozná, protože vše ostatní je ostré. Z fotky jsem odstranil návěstidlo vlevo.
(c) Václav Bacovský | krasnesvetlo.cz

😞😞😞
15/07/2025

😞😞😞

Aktualizace
Odchytová služba pro volně žijící poskytuje pomoc i holoubkům. Na telefonu 776 669 084 v režimu 24/7 pro ORP Ostrov.
Každé zvíře si zaslouží důstojný život.
Na podzim nás čeká rekonstrukce voliéry. Bez vaší pomoci to nezvládneme. Pomozte nám dát holubům bezpečný domov, kde nebudou trpět a budou mít šanci znovu důvěřovat lidem.
„I obyčejný holub si zaslouží mimořádnou šanci.“

https://macik.websnadno.cz/Zmente-svet-jednim-darem.html

🕊️AKTUALIZACE:
🙏 Moc Vám všem děkujeme za obrovskou vlnu podpory a sdílení!
Bez vás bychom to nedokázali. Osvěta je to nejdůležitější, co můžeme společně udělat – a vy jste ukázali, že to má smysl.

📢 10 000 sdílení
💬 850 komentářů
👍 10 000 reakcí

To nám dává obrovskou naději, že se informace dostanou ke všem, kterých se to týká. Děkujeme, že nám pomáháte chránit ty, kteří se sami bránit nemohou. 🐾❤️







Svatební holoubci – krutá romantika bez šance na přežití

O víkendu jsme přijali několik telefonátů z Vojkovic a okolí ohledně výskytu tzv. svatebních holubic – bílých holubů, kteří byli vypuštěni při svatebních oslavách jako „symbol lásky a štěstí“.
Z několika nahlášených ptáků se podařilo odchytit pouze jednoho – bohužel byl už ve vážném stavu a nepodařilo se ho zachránit.

💔 Chtěli bychom touto cestou vzkázat těm, kdo holuby na svatbě vypouštěli, že tito ptáci v přírodě nemají žádnou šanci přežít.
Neumí si obstarat potravu, nemají instinkty pro přežití ve volné přírodě a často umírají pomalu a trýznivě – vysílením, hladem, nebo je zabije predátor.

❗ Proč je pouštění holubic špatný nápad?
🕊️ Tyto holuby si často půjčují svatební agentury nebo se kupují bez znalosti, že nejde o poštovní holuby, kteří by se dokázali vrátit domů.
Většinou jde o chovné, bíle zbarvené jedince, kteří nejsou zvyklí létat delší trasy, nemají orientaci ani zkušenosti s volnou přírodou.

🎀 Ačkoliv se může jednat o zdánlivě romantické gesto, ve skutečnosti jde o krutý a barbarský zvyk, který končí smrtí živých tvorů.
🙏 Prosíme: zvažujte jiné, etické formy svatebních symbolů.

13/07/2025

Mladý rehek, který mě dnes doprovodil k vlaku 🚂

Máme tu krásně 😍
28/05/2025

Máme tu krásně 😍

Vlha pestrá (Merops apiaster) angl. European Bee-eater, nádherně zbarvený pták připomínající tropické druhy, je v České republice vzácností, ale v okolí Přerova

Včerejší pidi návštěvník u nás doma.📍Kroměříž
28/03/2025

Včerejší pidi návštěvník u nás doma.
📍Kroměříž

Ranní porada.
23/03/2025

Ranní porada.

Jsem poctěna, znovu. ❤Nevím, zda to dělá jen nějaký algoritmus na stránce.Možná je to víc než pravděpodobné, ale pocit, ...
23/02/2025

Jsem poctěna, znovu. ❤
Nevím, zda to dělá jen nějaký algoritmus na stránce.
Možná je to víc než pravděpodobné, ale pocit, že jsou mé fotky na hlavní stránce k propagaci foťáku, kterým cvakám.
Hřeje to u srdíčka.
Vloni mi tam zářila jen jedna fotka, nyní jsou všechny moje, až na "pana hada" (který je taky moc krásně zachycen).
Děkuji znovu, Megapixeli
www.megapixel.cz/nikon-z50-telo

Sobotní Přerov 🤍❄️
15/02/2025

Sobotní Přerov 🤍❄️

Už by to chtělo jaro, viďte?Dnes bylo nádherně.
10/02/2025

Už by to chtělo jaro, viďte?
Dnes bylo nádherně.

PROSÍM, ZŮSTAŇ!Nemůžu. Musím upravovat fotky...
09/02/2025

PROSÍM, ZŮSTAŇ!
Nemůžu. Musím upravovat fotky...

Adresa

Kromeriz

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Ivet co fotí zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Ivet co fotí:

Sdílet