16/09/2024
Doufám, že jste všichni přátelé v pořádku a nemáte velké škody způsobené záplavami.
Jen si tady něco odložím a otevírám téma k polemice.
Přemýšlím o tom, kolik záplav bude muset ještě přijít, aby nám Země naznačila, že nepotřebujeme více parkovišť, skladů, hypermarketů a jiných velkých zastavěných ploch, ze kterých se pak voda hrne do kanálů a řek, které nestíhají. Tím spíš, když se snažíme kultivovat její přirozeně meandrující a vylévající se toky a stavět si v jejich blízkosti svá obydlí.
Potřebujeme více stromů, lesů, remízků a rozdělit velká pole monokulturních plodin na malá přerušovaná políčka. Vytvářet jezera, rybníky, močály ... Zadržovat vodu v krajině. Je přece jasné, že vyprahlá obrovská pole po vedrech, které budou teď třeba pár set let čím dál častěji, nedokážou pojmout vodu tak, jako hustý les.
Možná bychom se pak divili, že ani nepotřebujeme elektrická auta a green deal, který je neufinancovatelný a nelogický při masivní těžbě kovů pro baterie a solární panely v rozvojových zemích a průmyslu s tím spojeným.
Ale to pochopíme asi až zjistíme, že peníze a ekonomický růst se nedají dýchat ani jíst. Až přestaneme budovat své, egem poháněné, zlaté klece, kterými se oddělujeme od celku v jednotě, lásce a prosperitě.
Peace ✌🏼 Váš Indián Aleš ☀️