02/06/2026
Děkujeme… ♥️
V květnu jsem doprovodila u porodu 3 ženy (páry) ve 3 různých porodnicích. Jindřichův Hradec, Písek a Strakonice.
1️⃣. porod v Jindřichově Hradci, druhorodička 🌸
Při prvním porodu v Budějicích, kde původně žena chtěla rodit znovu došlo k poranění třetího stupně. Pro Hradec se rozhodla na poslední chvíli, až potom co v Budějicích doporučili pro jistotu rovnou sekci (wtf, ach jo).
Hradec jednoznačně skvělá volba, svoje miminko porodila jako prvního pláváčka do nového porodního bazénku, nedělňátko, nádherně naprosto bezzásahově a pozor - bez poranění❗Ano, milé ženy, jde to, věřme svému tělu. Veliké poranění u prvního porodu neznamená automaticky, že u dalšího porodu se zopakuje. Záleží na mnoha faktorech jako např. volba polohy, nahřívání hráze, tlačení dle svých pocitů atd.
Přístup personálu v Hradci čím dál lepší, úžasný, podporující a jemný, top. Máme tu další porodnici, která nám skýtá možnost porodit do vody, děkujeme 🙏 🥰
2️⃣. porod v Písku, prvorodička, vyvolávaný porod🌸
Ach ty indukované porody, jsou o mnoho náročnější a v praxi se ukazuje, že určitá část končí císařským řezem. Jako v tomto případě.
Ač byla žena extrémně připravená, informovaná, motivovaná, natěšená na přirozený porod... Osud tomu chtěl jinak a děťátko se nakonec narodilo císařským řezem.
I sekce může být hezkým zážitkem, personál skvělý. A vypíchla bych patnácti minutový bonding❗ bezprostředně po vybavení miminka z bříška, následný bonding s tatínkem, možnost vystřídat se s partnerem a být u klientky po zbytek sekce. Převoz na oddělení kůže na kůži, nulová separace. Děkujeme 🙏🥰
3️⃣. porod ve Strakonicích, třetirodička🌸
Když jsem přijela byla žena otevřená jen na 1cm. Přátelská a milá atmosféra všude okolo, masáž, rebozo, uvolnění se a důvěra. Ani ne 4 hodinky na to se po bouřce narodilo nedělňátko v kleku na žíněnce u porodního gauče. Bez zásahů a intervencí, bez poranění.
Ani jsme nestihli pokřtít nový porodní bazének, který už je k dispozici. Po dvou chlapečcích vítala žena velmi emotivně svou první holčičku. Také jsem to zažila před jedenácti lety, ach, dojetí veliké 💞
Ve Strakonicích přístup úplně boží, nádhera a vděčnost za to, děkujeme 🙏🥰