25/11/2025
8. Podzim v Dolomitech
Předposlední večer jsme zažili to pravé počasí pro krajináře.
Rozhodovali jsme se celkem na poslední chvíli, kde vlastně pojedeme.
Nakonec jsme se rozhodli pro další sedlo. Podle předpovědi než jsme vyjeli bylo vidět, že tam je sněhová přeháňka a před západem slunce mělo přestat a být tzv. okno než přijde další oblačnost. Takže takové to počasí na hraně.
A to je to co chcete. Po příjezdu do sedla, kde už cesta tam byla silným zážitkem 🙂 nás čekal bílý poprašek.
Všichni jsme tam byli poprvé. Našli jsme jeden ze známých výhledů přes kořeny na vrchol v pozadí, ale to ještě nesvítilo slunce skrze mraky. Pak jsem viděl, že se vytvořilo okno na západě mezi horizontem a oblačnosti a bylo jasné, že pokud to vydrží, tak západ slunce bude úžasný. Přesunuli jsme se na protější svah a slunce kleslo pod mraky. Nádherné světlo a krajina se zalila do zlatova. Takže už to pak bylo jen o hledání těch správných kompozic. A jak to tam skutečně vypadalo se můžete podívat na několika fotkách.