23/04/2019
Novinka! Všechny povedené nafocené fotky v plném rozlišení!
Ahoj! Ozývám se po delší době. Tentokrát jako máma s nápadem.
Mám dvě děti, svět se změnil. Měním se i já. Začínám chápat co chci. Uvědomovat si, co mě baví. Troskotám na sezení u PC. Nebaví mě u něj trávit hodiny času. Času, který je pro všechny z nás ten nejvzácnější.
Miluju focení. To je můj relax. Hledat správné kompozice, úhly pohledu, radost v očích a zvěčňovat alespoň obrázkem to, co už se nikdy znovu nestane.
Chtěla bych to zpřístupnit všem. Všem, co by rádi zachytili vzpomínky, které se z hlavy jen tak vytrácí. Nechci být úspěšnou fotografkou, chci být parťákem, co vám zmrazí okamžik.
Takže. Od dnes nabízím focení, a to především rodinné a dětské (není podmínkou), které bude bavit. Strávíme společně nějaký čas někde venku, na hezkém místě, kde si budete užívat přítomnosti, hrát si, smát se. Mým úkolem bude tu radost a něhu fotit.
Já od vás pak dostanu zaplaceno tak, aby vás to nezruinovalo a mohli jste si to dovolit, kdykoli budete mít chuť a náladu. Má představa je 600 Kč (jenž musí pokrýt náklady na dopravu, foto vybavení a můj čas).
Vy ode mě na oplátku dostanete výsledné fotografie, bez rozsáhlých úprav. Promazané od nepovedených, abych vás příliš nezahltila.
Výsledkem tedy bude, většinou, počítám tak 40 fotografií v elektronické podobě v plném rozlišení. Pokud byste si některou z nich přáli více, detailně upravit, nebude problém toto dokoupit.
Vycházím ze svých zkušeností a pocitů, kdy sama v sobě často řeším, zda se jít nechat fotit, či nikoliv, ne proto, že bych nechtěla, ale proto, že je to prostě nad mé finanční možnosti. Pak dostanu k výběru pár fotek, které mohu mít. Líbí se mi jich třeba dalších 20. Ale nemám peníze na to, abych je po stokoruně dokoupila. Stačily by mi neupravené, do rodinného alba, pro radost. Což žádný profi fotograf neumožní. Já je nedokoupim a ty hezké fotky skončí zmáčknutím tlačítka Delete v koši. Neexistuje nic mezi tím.
A to je důvod, proč jsem se rozhodla nabídnout tuto, možná trochu zvláštní, službu. Věřím, že někomu tím dobře posloužím. Někoho tím možná naštvu. Ale jednám sama za sebe, ze svého nejlepšího přesvědčeni, ze svých zkušeností a s vírou, že dělám správnou věc. Pro sebe, i pro vás. Vzájemně výhodný obchod 😊 Věřím, že hezkou fotku dělá fotograf svým okem a citem, nikoli počítačový program. Ač se v něm dají dělat zázraky, nesnažím se zastavit pokrok, někdy je třeba si s fotkou v postprocesu pohrát, obzvlášť, pokud ji chcete např. na plátno jako obraz. Ale opravdu třeba mít takto upravené všechny a platit za to? Kort, když jinak počítáme každou korunu (speciálně my na mateřské)? 😉 Vezměme raději naše děti do zoo a na zmrzlinu 🤗
Páni, to jsem se rozepsala, dočetl někdo? 🙈🤣 Sdílejte mezi své známé, pokud vás nabídka zaujala, ať jsou vaše fotoknihy plné hezkých vzpomínek ❤️
Těším se na setkání s vámi, H.