02/06/2026
Chci si tu připomenout tuhle skvělou životní etapu
Od roku 2022 do konce 2024 jsem navštívil 5x ostrov Sao Miguel, z toho 4x se skupinkou +- 10 úplně cizích lidí, kterým jsem to tam trošku ukázal. Zažili jsme hodně.
Východy a západy slunce, koupání během nich, koupání pod vodopády i v oceánu, kde vyvěrá teplej pramen. Grilování na útesu, výšlap na nejvyšší horu, raw tuňákový steaky, teplý prameny, studený pivka a noci proseděný na terasách nebo v barech. I přes nějaký neshody jsme všechno vždycky ve zdraví zvládli.
Z půjčovny aut mi týpek volal, i když sem zrovna nikam nejel, protože měl uloženy moje číslo a myslel si, že zařizuju i ostatním skupinkám auta 😅
Ze všeho nejvíc se mi vryla do paměti expedice květen 22, ta úplně první (z fotky s pivkem). Měl jsem strach, že si s tou skupinou lidi nebudu rozumět. Navíc se neznal ani nikdo navzájem. A ještě to navíc byla nejnáročnější cesta - 2 přestupy cestou tam a 2 zpátky, damn! Ale bylo to skvělý a vznikly tam fajn přátelství. To ale ve všech skupinách. Pak mám vrytou do paměti květnovou v roce 24 (selfie ve vodě), kdy se o mě tak nádherně staraly dámy, se kterýma sem jako jedinej muž sdílel domek. Měl jsem neustále skvělý jidlo na stole a mohl jsem se naplno věnovat plánování toho, co uvidíme.
Všichni jste byli naprosto skvělí a bylo mi ctí se na tomhle podílet, děkuju! ✨♥️