Čáslavský fotoklub spolu s fotoklubem ve Zruči nad Sázavou patřily opravdu ke špičkám. Čáslavský klub patří v Čechách k nejstarším, byl založen již v roce 1919,“ konstatoval Bohuslav Kučera a připomenul významné osobnosti, které se zasloužily o vznik i rozvoj činnosti čáslavského fotoklubu. „Rád bych vzpomenul především na ty, se kterými jsem měl příležitost řadu let spolupracovat a to byli Rudolf
Paďouk a František Černík. letech na čelném místě ve Středočeském kraji, podílel se i na aktivitě našeho okresu a fotografie členů klubu byly často v soutěžích mezi vítěznými. Samozřejmě fotoklub nefungoval jenom jako klub výtvarné, ale i dokumentární fotografie,“ řekl Bohuslav Kučera a zdůraznil, že právě díky odvaze některých tehdejších členů fotoklubu, kteří neváhali i přes střelbu vyrazit s fotoaparáty do ulic, má dnes Městské muzeum v Čáslavi více než tři stovky unikátních fotografií z osvobození Čáslavi v roce 1945. Bohuslav Kučera připomněl zásluhy dlouholetého současného předsedy Josefa Starého, který navázal na práci svých předchůdců. Zatímco řada fotoklubů se po sametové revoluci rozpadla, právě díky Josefu Starému, který vše zorganizoval a dal dohromady partu lidí, se fotoklub Čáslav zachoval a postupně vygeneroval až do současné podoby,“ konstatoval Bohuslav Kučera a navázal: „Velice to oceňuji, protože to, co se podařilo a funguje v Čáslavi, pod záštitou Dusíkova divadla, se v Kutné Hoře nepodařilo. Činnost a tvorba členů fotoklubu Čáslav se mi líbí v pestrosti, každý z pánů se specializuje na něco jiného. Například Josef Starý se celý život věnuje fotografování rodného města Čáslavi a jeho proměnám v čase, ale i reportážní fotografii z cest, životu ve skautském oddíle,“ dodal Bohuslav Kučera, který spolu s Vladimírem Císařem poté představil jednotlivé vystavující a jejich tvorbu. „Budu bojovat o to, abychom spolu s panem Moravcem připravili nějakou rozsáhlejší, kompletnější výstavu většího rázu, protože dlouhodobá a přínosná práce čáslavského fotoklubu si to určitě zaslouží,“ dodal Bohuslav Kučera.