Marek Musil foto

Marek Musil foto Svatební a reportážní fotograf. Taky rád fotím krajinu a píšu různý nesmyslně dlouhý bláboly.

Ještě v pátek jsem si říkal, že by asi bylo divný sdílet tyhle zimní fotky Aničky, Dandyho a Bětky, ale zdá se, že zima ...
15/02/2026

Ještě v pátek jsem si říkal, že by asi bylo divný sdílet tyhle zimní fotky Aničky, Dandyho a Bětky, ale zdá se, že zima tenhle rok nebere konce.

Byl jsem tam, Gandalfe. Byl jsem tam před třemi tisíci lety, když ještě bylo teplo a chodilo se venku v kraťasích. 

Děkuju téhle rodince, pro kterou mám možnost posledních pět let zaznamenávat většinu důležitých životních událostí ❤️

Hlásím, že fotky ze sobotního plesu v Mikulčicích jsou online. A když už mám vaši pozornost, řeknu vám tři asi zbytečný ...
09/02/2026

Hlásím, že fotky ze sobotního plesu v Mikulčicích jsou online. A když už mám vaši pozornost, řeknu vám tři asi zbytečný zajímavosti:
1) Při mým příjezdu jsem tentokrát nezaznamenal žádnou šavlu ani bitku. Posun dopředu za těch šest let, kdy jsem tu fotil naposled, je citelnej. 

2) Na Podluží je evidentně dobře, neb dopředu pokročila i tombola. Domýšlím si, že když se tady losuje iPhone, v takových Velkých Bílovicích musí být tombola samý Rolexky a kabelky Gucci. To u nás v Brumovicích máme guči max na čele, ale samozřejmě nezávidím a fandím.

3) Můj brand new tinnitus (dostal jsem ho na Vánoce pod stromek) si úplně dobře nerozumí s jucháním. To jsem poznal v rámci besedy, kdy se v Mikulčicích zpravidla ti nejvíc ožralí krojovaní vzájemně snaží po každé písničce přejuchat. Snad to není signál těla, abych focení hodů pověsil na hřebík. 

Všechny fotky najdete v galerii zde: https://galerie.marekmusilfoto.cz/-krojovyplesmikulcice2026/gallery

A zajímalo by mě, kolik lidí zkusí uplatnit kód z poukazu na večeři ve Vinných sklepech U Jeňoura. Já se kód ze všech fotek, na kterých šel vidět, snažil smazat, ale viděl jsem minimálně jednoho člověka, co si poukaz ofotil 😄 Jo a taky by mě zajímalo, za kolik se vydražila peněženka Jirky Kabely, kterou zapomněl po půlnoci na záchodech, popřípadě jestli se ještě pořád dá pořídit nějaký číslo karty pro onlině nákupy 😄

Moc díky krojovaným za důvěru a snad se fotky budou líbit ❤️

Moje sauna se včera přestěhovala do Norska. Na polární záři jsem došel náhodou, protože jsem za barákem viděl nějaký svě...
20/01/2026

Moje sauna se včera přestěhovala do Norska.

Na polární záři jsem došel náhodou, protože jsem za barákem viděl nějaký světlo a myslel si, že jsem po saunování zapomněl zhasnout... tak že se jako rovnou venku vyčůrám. No a bylo to nejvíc epický čůrání, co jsem zažil 🌈

Kdo jste včera viděli? A kdo pěkně hajal a dnes je nasranej, že to na něho všude skáče? 😀

Přidávám do záplavy podobných fotek, který na vás dnes asi skáčou z každýho koutu sociálních sítí. Rok co rok se mi daři...
24/12/2025

Přidávám do záplavy podobných fotek, který na vás dnes asi skáčou z každýho koutu sociálních sítí.

Rok co rok se mi dařilo tomuto trendu odolávat, ale s touhle roztomilou láskou je to nad moje síly.

Mějte krásný Vánoce a hlavně buďte všichni zdraví 🫶

Děkuju za další skvělej rok. Vděčnost ❤️

Asi tak posledního dva a půl roku se mě Adéla a Vikouš při každým setkání ptali, jestli počítám s focením jejich svatby....
03/12/2025

Asi tak posledního dva a půl roku se mě Adéla a Vikouš při každým setkání ptali, jestli počítám s focením jejich svatby. Jsem zvyklej, že se lidi těší, ale míra, jakou se těšili tihle dva, přeci jen není úplně obvyklá. 

Nicméně propršený ráno na svatbě Ádi a Viktora málem začalo dost vtipně. dávala nějakej krém Ádi na dekolt a když se Adéla dost znepokojeně zeptala, jestli v tom není náhodou kokos, Šárka odpověděla, že jakože je no. "Jestli je v tom kokos, dost možná mě to zabije" asi nebyla vysněná věc, kterou si Šárka přála slyšet. Všichni jsme se nervózně zasmáli a pak se po sobě zmateně dívali, co se teď jako bude dít.

Mně pár let zpět při aranžování málem spadl prstýnek do kanálu a kdyby se to stalo, asi bych rovnou emigroval, nicméně sejmout v den svatby nevěstu by byl jinak hustej příběh do životopisu. Naštěstí se poměrně rychle rudnoucí dekolt podařilo zachránit omytím vodou, Adéla to rozdýchala a všem přihlížejícím se notně ulevilo. 

Byla by škoda hned ráno ukončit svatbu, kdy se berou lidi z mých oblíbených Čejkovic a neméně oblíbených Pavlovic. Svatbu plnou mých oblíbených hostů, se kterýma se znám z hodů. A taky svatbu, kde hraje můj oblíbenej Lašár.

A tak díky moc, že jsem s váma u toho mohl být ❤️ 

Projížděl jsem si Instagram a všiml si, že se mi 4 roky nepodařilo zveřejnit žádný párový focení. To se pak asi nemůžu d...
24/10/2025

Projížděl jsem si Instagram a všiml si, že se mi 4 roky nepodařilo zveřejnit žádný párový focení. To se pak asi nemůžu divit, že se mě lidi sem tam ptají, jestli takový fotky vůbec dělám. Tak tedy říkám, že ano 🤜🤛😀

Jen jsem se asi potřeboval strašně moc nadchnout a u těchto fotek se mi to podařilo, protože ty barvy jsou absolutní mňam. V tomhle je podzim úplně nejvděčnější období roku. 

Díky Míši a Ondro, že s váma můžu být u těchto důležitých životních momentů ❤️

Jo a taky díky vám už každej pár upozorňuju, že pokud mají v plánu první novomanželskou pusu se záklonem, mají se zaklánět do boku a ne zádama ke mně. Člověk se pořád učí 😀

Ve stories jste možná zaznamenali, že jsem opět fotil předávání ocenění Gourmet Brno a Gourmet Jižní Morava. Nemám teda ...
22/10/2025

Ve stories jste možná zaznamenali, že jsem opět fotil předávání ocenění Gourmet Brno a Gourmet Jižní Morava.

Nemám teda zkušenosti v podstatě ze všech podniků jako .blaho, který Gourmet moderuje a podle všeho když zrovna nemluví do mikrofonu, papká. A dokonce je asi tak jedinej člověk na celé planetě, kterej má svíčkovou ještě radši než já, neb ač je to opravdu moje oblíbený jídlo, potřebu pořádat úplně nemám.

Ale i přes absenci zkušeností můj oblíbenej podnik v Gourmetu je. Nezávisle na tom, kde všude ve světě jsem měl burger, na ten nejlepší se vždycky vypravím do .lednice. Burgr's Club má speciální místo v mým srdíčku dokonce natolik, že jsem tam vzal moji ženu na první rande, narozeniny, výročí i zasnoubení. Velmi děkuji a QR kód máte ve zprávách.

Mrknout na všechny fotky můžete zde: https://galerie.marekmusilfoto.cz/-gourmet2025/gallery

A kdo chce na jižní Moravě ochutnat špičku, nesmí tohoto průvodce minout. Třeba se někde potkáme, až si budu doplňovat vzdělání.

Díky za spolupráci a ❤️

Fotit posedmý hody v Lanžhotě má i svoje smutnější stránky. Kluci, kteří tady při mým prvním výskytu v roce 2018 třeba t...
30/09/2025

Fotit posedmý hody v Lanžhotě má i svoje smutnější stránky. Kluci, kteří tady při mým prvním výskytu v roce 2018 třeba teprve začínali, jdou do krojovanýho důchodu a člověku je u toho malinko líto, jak všechno rychle utíká. Najednou si člověk uvědomí, že mu všechny ty debilní kecy a popichování nejspíš bude chybět. Kde máš klaunský boty, proč máš tak málo vlasů?

Pondělním vrcholem jsou pro mě zpěvy mužáků. Když se večerem nese "Zpívali mužáci", mám slzičku v oku. Ta atmosféra se nedá popsat: musíte totiž pochopit, že tuhle písničku složil Josef Jožulka Uher přesně o tomhle momentu. A tak stojí parta pod kaštany na lanžhotským sóle a ze všech sil pěje:
Zpívali mužáci pod kaštanem u máje,
nesla sa piesnička pod večerem, pěkná je.
[:Vzpomínali koně vrané, aj frajárky starodávné,
aj frajárky starodávné.:]

Svítila hvězdička ve sklénečce, na víně,
kam ste sa poděli koně v našej dědině?
[:A kde že sú zahrádečky, a kde spíte frajárečky,
a kde spíte frajárečky.:]

Kam sa nám všecko to pominulo, hvězdičko?
Daj že nám na smutek zapomenút, skleničko!
[:Frajárečky nezavedem, na koníčkách nepojedem, na koníčkách nepojedem.:]

Tá naša piesnička také jednú ztratí hlas,
tenkrát až nebude pod kaštanem žádny z nás.
[:Kdože potom vínko píjat bude za nás a kdo zpívat, bude za nás a kdo zpívat.:]

Pan Uher zemřel 18. října 2024, ale díky krásným písničkám jeho odkaz žije dál. Husí kůže, kterou v tenhle moment má většina z nás, je oslavou jeho života. Nemuseli jsme mít doma koně vrané, aby se nás ten text hluboce dotkl.

Moje práce dřív byla z dost velké části nekonečný psaní e-mailů, ve kterých se řešilo všechno možný. Čtyři roky po mým odchodu z korporátu nemá už v podstatě nic z toho, co jsem tenkrát dělal, žádnou hodnotu.

Ale teď? Až jednou třeba zmizí i ty kaštany kolem kostela v LA, na mých fotkách budou žít dál.

A až se jednou ten malej kluk zeptá: "To seš ty dědo?"
"To jsem já. Tady jsem v roce 2025 naposledy v kroji zavolal páni muzikanti, hošije."

Možná až tady jednou nebude nic z toho, co jsem v Lanžhotě na hodech 2025 vyfotil, bude právě v tom okamžiku hodnota těch fotek nejvyšší.

Takhle se hodovalo. Díky, že můžu dělat tuhle práci ❤️

Všechny fotky najdete v galerii zde: https://galerie.marekmusilfoto.cz/-krojovanehodylanzhot2025/gallery

Většina z vás si už asi fotek z úterý v Čejkovicích všimla hned o víkendu, ale i tak to dám ještě oficiálně na sociální ...
02/09/2025

Většina z vás si už asi fotek z úterý v Čejkovicích všimla hned o víkendu, ale i tak to dám ještě oficiálně na sociální sítě. 

Úterý v Čejkovicích má vždycky skvělou atmosféru. Když totiž přijede člověk na pondělní sraz, vypadá to, jak kdyby se většina chasy vrátila z války. Oproti tomu v úterý tě vítají vzdušnýma polibkama ty stejný kopretinky v nepadnoucích šatech, protože klasickej hodovej rytmus je neděla doraz, pondělí léčení, úterý zase doraz.

Co se týče outfitů jen teda musím uznat, že minule se parta Srna&spol. dotkla vrcholu nevkusu v podobě svatebních šatů, a tak už mě asi nikdy nic nemůže překvapit. Očička tentokrát nějak extra nebolela.

Úterý je taky ten den, kdy do Čejkovic dojedou okolní chasy co nejvíc zajebat sólo. V tomhle ohledu se nedostižný prvenství podařilo získat Starýmu Poddvorovu. Ovšem co jsem slyšel, jejich prádlo se za posledních 14 dnů v Čejkovicích pralo až dost, a tak jen asi řeknu, že chudák slepica, co se uprostřed noci teleportovala na sólo mezi 300 ožralých lidí. Moje srdéčko chovatele slepiček tohle neschvaluje, nicméně někdy se stává, že ne každej vtípek přistane. Svůj podíl na tomhle sh*tstormu prý má i chasa z Čejkovic, které se zase slušnej mr**ík podařilo způsobit na hodech v Poddvorově.

Holt tohle je jak taková ta provokace mezi kamarádama, která v určitej moment dosáhne svých hranic a ty musíš tomu idiotovi vypálit tečku mezi oči, protože teď už si mě vole nasral. Takže by asi jen bylo fajn, kdyby to dál neeskalovalo, ať nás příště nečeká real zabíjačka.

Zato scénka Čejkovic byla tradičně skvělá. 3D televizi nechybělo nic: šum, závody koní, dělání si srandy z bílovských vinařů, atleticismus Filipa Škrobáka nebo vojetí Hulyho. 

Říkám to furt dokola: hody v Čejkovicích jsou moje oblíbený, a tak děkuju, že jsem vám je mohl zase fotit ❤️

Galerii ze všech dnů najdete tady: https://galerie.marekmusilfoto.cz/-krojovanehodycejkovice2025/

Těším se na každý hody, ale co si budem, Čejkovice mají v mém srdéčku speciální místo. Však jsem letos zmínku o intergal...
24/08/2025

Těším se na každý hody, ale co si budem, Čejkovice mají v mém srdéčku speciální místo. Však jsem letos zmínku o intergalaktickým cyklistickým týmu z Čejkovic tlačil do každýho hodovýho příspěvku a dokonce jsem zaznamenal, že tímhle názvem vítali chasu při nástupu i stárci na Čejči, takže evidentně se tohle označení podařilo dostat do širšího povědomí. Chasa z Čejkovic totiž jezdí přes pole hodně na kole a hodně na hadry, takže někteří bývají mimo, jak kdyby na těch kolech jeli vole z jiné galaxie.

Fotit počtvrtý v řadě znamená kromě lepší orientace v místních zvyklostech i lepší orientaci v chase jako takové. A tak člověk třeba ví, že .roman má v oblibě před hodama nechat zkvasit špinavý ručníky a nabízet výsledný nektar vzhledem k obsahu ve zbytečně hezké pleskačce. Hned po příjezdu mi došel poblahopřát k potomkovi, což bylo velmi ceněno, nicméně i tak jsem radši k daru s neznámým obsahem a názvem Miovka přistupoval s rezervou. 

Teď jsem ovšem láhev ke psaní otevřel a musím říct, že osmiletá Slivovica de barrique velice lahodná. mi ještě podaroval foťák, ale musím se omluvit všem, které jsem na něj fotil: ukázalo se, že to je nějaká dětská maketa a fotky se z něj nedají dostat. Škoda, čekal jsem, že kvalita mých fotek půjde díky nové technice o něco nahoru.

Keců bylo dost, užijte si víc jak 1200 fotek v galerii na mým webu: https://galerie.marekmusilfoto.cz/-krojovanehodycejkovice2025/gallery

P. S.: Omlouvám se, že má v příspěvku tolik fotek Ploštička, ale já ho mám strašně rád.

Zázrak. Netuším, jak to jinak popsat.Na středu, Míšiny narozeniny, jsme měli v porodnici po deseti dnech přenášení naplá...
08/08/2025

Zázrak. Netuším, jak to jinak popsat.

Na středu, Míšiny narozeniny, jsme měli v porodnici po deseti dnech přenášení naplánovaný vyvolávání. Pro Míšu bylo obtížný přijmout, že porod samovolně nezačal a ani už asi nezačne. Navrhl jsem, že její narozeniny symbolicky oslavíme den předem v úterý, naposled spolu sami dva, ale v očekávání naší rodiny. Byli jsme na výletě, užívali si se slepicama sluníčko na zahradě, smáli se a konečně opustili zbytečný slzy, který stejně nikam nevedly. Všechno je, jak má být, říkali jsme si.

V noci po dvou hodinách spánku Míši praskla voda. Pět a půl hodiny před plánovaným příjezdem do porodnice nám začal nejdelší den našich životů. Zázrak totiž chce čas a konkrétně v tomto případě to bylo 25 hodin.

7. 8. ve 3:01 se poprvé nadechla naše dcera Mia. Míša, která v tenhle moment naposled pořádně spala v noci z pondělí na úterý a byla ještě deset sekund předtím daleko za hranicemi absolutního vyčerpání, se poprvý po mnoha hodinách usmála. To absolutní štěstí, který jsem cítil v tenhle moment, nejde popsat, nejde přenést.

Při bondingu jsem měl pocit, že na Miu snad ani nemám nárok. Připadám si jako spoluprojektant, kterej se sice účastnil návrhu, ale reálně vlastně vůbec nic neudělal, neb všechno postavila mamka. A já ji za to neskutečně obdivuju. Finále porodu nemůžu popsat nijak jinak než jako zázrak: kdybych to neviděl na vlastní oči, nikdy bych nevěřil.

Obrovsky obdivuji všechny matky, který nás v nepopsatelných bolestech přivedly na svět. Obdivuju všechny zaměstnance porodnic za nekonečnou trpělivost. A je skvělý, že jsou mezi námi lidé jako Martina Moravanská, která nás celým dlouhým procesem porodu provedla s klidem a jistotou. Nenápadní a tiší hrdinové, pro který je tato emocionální dramatická jízda denní chleba.

Obdivuji moji ženu. Člověk by neřekl, kolik síly se v ní skrývá.

A konečně u nás doma nemám nejmíň vlasů. Aspoň zatím.

Adresa

Brumovice
69111

Telefon

+420776029465

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Marek Musil foto zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Společnost

Pošlete zprávu Marek Musil foto:

Sdílet

Kategorie