09/01/2026
DAKAR Throwback
Tohle video z minulýho roku jsem náhodou našel v telefonu a evidentně jsem ho nikdy nevypostoval.
Sedím si v kanclu v teple a sleduju kluky, stories a u toho fandím každýmu, kdo v tomhle závodě bojuje. Ať už je to pilot, fotograf, mechanik nebo třeba jenom obyčejnej videář.
Je to šest let, co jsem byl na Dakaru poprvé. Nebýt , asi bych se tam nikdy nepodíval a utekl by mi jeden z nejintenzivnějších zážitků mýho života. Když letíš poprvé do Saudské Arábie, máš pocit, že přistáváš někde na Marsu. Všechno je jiný. Cizí. Neuchopitelný.
Postupem času, závod za závodem a to jsem tam nejezdil jen na Dakar se ti ta země dostává tak nějak víc pod kůži. Začneš mít rád lidi, co tam potkáváš i tu jejich cizí kulturu. Možná je to i tím, že tam skoro není jazyková bariéra, všichni mluví anglicky. Možná je to tím, že je to prostě jiný. Za ty roky prošla Saudská Arábie obrovskou změnou. Je inspirující to sledovat. Neříkám, že bych tam chtěl žít, ale člověk si uvědomí, jak neuvěřitelně rychle se dokážou věci posouvat.
A pak jsou ty momenty v bivaku. Najednou potkáváš známý tváře. A přijde ten pocit, kdy si řekneš, že sem vlastně patříš, nebo minimálně, že se tady necítíš cize. Mám to rád. A právě proto se těším, že se za rok Dakaru 2027 znovu zúčastním.
Protože Dakar = jinej svět.