07/05/2021
хижа "Мазалат"
Място, което пълни душата с радост, възхита и удивление. 😌
Пътя до там с деца би бил по- подходящ, когато не е валяло обилно скоро или когато напълно се е разтопил снегът.
Определено не бяхме подготвени, че ще имаме снежни препятствия( на места по половин метър), както и такива от паднали дървета на тясната пътечка, по която УЖ трябва да се придържаме, тъй като встрани има храсти и дерета, и мнооого кал.
Когато вече видхме хижата пред нас, не вярвахме на очите си. Децата тръгнаха да бягат към нея сякаш силите им сега са дошли, но и ние се почувствахме така заредени, сякаш не сме вървели четири часа по чукарите.
Поздравления на Мила, която ни води през цялото време (отново) и на Зара, която въпреки че на моменти оплиташе краката и се препъваше през 10 секунди, издържа геройски, дори ме е фотографирала -останових с изненада като разглеждах снимките 😊. Двете с кака си много обичат да снимат...
Гледките по пътя -ако кажа, че са уникални ще е слабо.
Тръгването е от хижа "Партизанска песен"- до там с кола и после нагоре до "Мазалат"- пеша.
Няма да качвам снимка от "Партизанска Песен", а ви пожелавам да отидете с децата и да се наслаждавате, докато те се забавляват. 😘