01/05/2026
Понякога една снимка е много повече от красив кадър. Тя е прегръдка. Подкрепа. Спомен за момент, в който някой е успял да улови светлината точно тогава, когато ти самият още се учиш отново да я виждаш. 🤍
Благодаря ти, мило Янче, за тази снимка, за търпението, смеха, животинките, хаоса, децата, магийките ти… и най-вече за сърцето, с което влезе в живота ни.
Истината е, че не ми беше лесно да застана пред обектива. Но когато гледам тази снимка, виждам не тъгата, а любовта. Виждам децата ми щастливи, виждам нас — заедно, истински, живи. И си напомням, че дори след най-тежките моменти човек малко по малко започва отново да диша, да се усмихва и да събира сили да продължи… заради тях. 🤍
Благодаря ти, че запази този период от живота ни толкова топъл и истински. Нямам търпение за снимките на новия двор в Сапарево, с онзи вълшебен залез, за който говориш.
А приятелствата, които идват тихо в най-трудните моменти… май са най-истинските. 🤍
Ето ни тук! Една мама, която не искаше да се снима, но после все пак се радваше, че е сред децата, порасналите Инес и Естел, които и те не искаха да се снимат, но на мен наистина е трудно да ми се откаже 😁, Меган, Илън и ... Вили, която... всъщност я няма на тази снимка, защото се разсърди, че за нея нямало животно да гушка и колкото и каквото и да й давахме, все пак си остана зад, а не пред дървото. Но аз я издебнах без да се усети и после си правих едни магийки. 😁 За сметка на това в кадъра има и едно "чуждо" дете - това е моята Лизи. 😂 Виждате, разбира се, и две кучета, две зайчета и едно (от общо две) морксо свинче. А зад гърба ми в съседския двор имаше огромна немска овчарка, която ми лаеше в ухото, защото се дразнеше с голдъна Фиби, която пък позираше гордо. Абе сложна, но забавна фотографска задачка. 🫡 И накрая мисля всички бяха доволни. Най-вече аз и Надя. :)))
Зад тази красива пролетна снимка с много деца и животни обаче, стои и нещо невидимо. Крехкото надигане на глава, осъзнаването, че трябва да продължиш, независимо от всичко тежко, което ти е на душата. Заради тях! Те имат нужда от силни нас, от нашите усмивки, за да бъдат те добре и щастливи.
Наде, животът ни срещна в най-трудния ти момент, но пък вече си имате приятели завинаги! Чакам с нетърпение да снимаме децата и на новия двор в Сапарево, с онзи залез. Скоро... ❤️